File

Pozdrav ljudi…

Pošto u drugom podforumu nisam dobio odgovor, zatražit ću ga tu s obzirom da je pitanje za joomlu. Dakle, radi se o ovoj temi, i postu broj #18

Tamo je napisan konkretan problem, a moje pitanje je koji file bi trebao editirat da u “” ubacim kod od skripte? Probao sam editirat predložak kroz administraciju, editirao sam HTML, i ubacio unutar “”-a ali problem imam takav kakav je napisan u onoj temi, točnije u navedenom postu.

Ima li tko ideju kako pomoć? Bi li pomoglo kada bi stavio print skrinove kako izgleda taj drugi modul koji se kvari kad prvi aktiviram, i obrnuto?

Unaprijed hvala svima na odgovorima.

Rješio sam ovaj problem CSS-om i HTML-om. Nešto tipa post #4 u gore navedenoj temi.

Napravio sam to na idući način. Napravio sam CSS file s imenom “banneri.css” i u njega stavio za sve bannere. Primjer CSS fajla sa dva bannera:

/* Primjer bannera 01 */

.banner_1 {
background-image: url('[color="Red"]link_do_prve_slike_za_prikaz_kada_miš_nije_na slici.jpg[/color]');
background-repeat: none;
height: [color="Red"]visina[/color] px;
width: [color="Red"]širina[/color] px;
}

.banner_1:hover {
background-image: url('[color="Red"]link_do_druge_slike_za_prikaz_kada_je_miš_na_slici.jpg[/color]');
background-repeat: none;
height: [color="Red"]visina[/color] px;
width: [color="Red"]širina[/color] px;
}

/* Primjer bannera 02 */

.banner_2 {
background-image: url('[color="Red"]link_do_prve_slike_za_prikaz_kada_miš_nije_na slici.jpg[/color]');
background-repeat: none;
height: [color="Red"]visina[/color] px;
width: [color="Red"]širina[/color] px;
}

.banner_2:hover {
background-image: url('[color="Red"]link_do_druge_slike_za_prikaz_kada_je_miš_na_slici.jpg[/color]');
background-repeat: none;
height: [color="Red"]visina[/color] px;
width: [color="Red"]širina[/color] px;
}
  • Napomena: Crveni tekst je potrebno promjenit pravim informacijama. *

Nakon toga potrebno je unutar stranice, u HTML ubaci poslije “” a prije “” iduće:

<link href="[color="Red"]link_do_css_fajla_za_bannere/banneri.css[/color]" rel="stylesheet" type="text/css">
  • Napomena: Crveni tekst je potrebno promjenit pravim informacijama. *

I onda na mjesto gdje želimo da se prikazuje naš banner ubacimo idući HTML kod:

  • Napomena: Crveni tekst je potrebno promjenit pravim informacijama. *

Isto tako napominjem kako će s ovim kodovima kada ubacite sve informacije u njega, prikazivat se dva bannera. Vi naravno možete napravit CSS za njih 50, vaša je volja. Uglavnom, radi ono šta sam htio, i to je najbitnije…

PS Ako nekoga zanima da vidi rezultat, mogu na neku svoju stranicu stavit ove gore primjere, pa da vidi…

Link do css fajla napravi ovako;

[HTML][/HTML]

Taj kod staviš unutar head tagova u index.php fajlu predloška koji koristiš…

A sve ostalo napraviš kako si i napisao :wink: