Finish tablete, crvena kuglica

Da li neko zna čemu služi ovaj središnji crveni deo finish tableta, kao i sastav, jer ne mogu da nadjem info nigde:
https://www.kupujemprodajem.com//photos/oglasi/8/49/17544498/17544498_56531c0fe33aa8-40725552Fini-1.jpg

I ja ih koristim za masinu , samo da nije za ispiranje mozga :stuck_out_tongue:

If you’re using Finish dishwashing tablets , you will note that there is a bright red ball in the centre of the tablet . This is rinse aid – which is important for removing detergent residues from your dishes, and for getting your glassware so clean it sparkles.Nov 23, 2012

[image]

www.appliancesonline.com.au › dis…

Dishwasher tablets, or powder? « Appliances Online Blog

1 Like

Hvala @anja1!
Da li je po tebi taj deo agresivniji, opasniji, od onog belog dela?

Nema na cemu, samo izguglah. Ja pojma nemam

Nije ti dijete naslo i odgrizlo komad? (ne zezam)

PS. …vjerovatno sam se istripovala, izignorisi…

Jeste, tačnije neki mali deo, polovina zrna pšenice. Tableta je bila smrvljena dobrim delom, nismo to znali, pa kad smo otvorili foliju u kojoj je, taj komadić je negde zalutao, a da nismo ni primetili. Bebac je našao i istopio.
Ok je beba, tj kao da se ništa nije desilo.

Pa vidis da mi instinkt radi, tacno sam znala.
Meni se bas isto to desilo, nasla je pored smeca u kuhinji kesicu od tablete. Tad sam zvala u panici neku centralu za trovanje, i zena me pitala prvo da li dijete pokazuje neke znake…i onda me upitala koliki komad tablete je pojala, jel vise od pola (bukvalno me to pitala). I kao nista, posmatraj dalje…
Eto samo da znas. Naravno, ne oslanjaj se na ovo sto sam ti napisala, zovi doktorku, nekog strucnjaka i pitaj. Ali ne moras da panicis, ocito se cesce desava no sto mislimo

(jbt pazis da dijete ne jede prskano voce, pesticidi, i na kraju oblize tabletu za pranje sudja… :grin:)

Da, pazis, pazis, a trenutak je potreban da nešto krene po zlu. Fala Bogu pa nije, i u tvom i u mom slučaju. Prosto čovek ne može sve da isprati, nešto uvek promakne, umor, manjak koncentracije, žurenje itd.
Zvali smo i mi centralu tu za trovanje, slično nešto, ali kao da ipak odemo kod lekara, ali nam je rekla da pije što više tečnosti i da nikako ne povraća, jer su to sredstva koja nagrizu.
Zvali neke pedijatre i urgentnu službu, po njima je trebalo izazvati nagon na povraćanje, što je pogrešno.
Ja ne panicim toliko, ipak je to mala količina, a i sam sam probao baš da vidim :slight_smile:, žena počela da kuka.
Izgleda da su organizmi naviknuti na otrove, s obzirom na to šta se sve jede, ocvrslo tkivo, kako spolja, tako i iznutra, a možda se prenelo na decu genetski.