Firefox vs Chrome

Ja sam trenutno na Operi :o:

1 Like

Opera je jednostavno najbrža, a meni osobno i najbolja.

Kad smo već u priči oko browsera… Šta mislite o novom browseru Edge-u ?

Slažem se, jarane :+1:

Ma FF je najjači… svaki dan imam po 30 tabova aktivnih, i ništa ne šteka… isto 8GB Rama i i5 procesor

Volio bi da je i u mene tako, probat cu to popravit nekako.

Isto ono što o njemu misle i oni koji su ga napravili - da je ■■■■■.

Isti dan, kada se odlučilo o imenu “novog” explorera, nazvanog Edge, tvrtka koja se
bavi zaštitom brenda (a radi za MS), je zakupila domene:

MicrosoftEdgeSucks.com
MSEdgeSucks.com
MSFTEdgeSucks.com
WhyEdgeSucks.com

I taj flat dizajn mi više ide na jetra, sve je unificirano, sve izgleda isto.
Ali eto, kud MS tud i mali Mujo.

FF mi se nikada nije sviđao. Žderao je resurse od prvog dana od kako je izašao (sjećam se još od Win98 i borbe sa IE i FF). Situacija nije niti danas ništa bolja, FF je i dalje gladan memorije (i dalje mi nije jasno - zašto?) i dalje ga ne volim koristiti. Najmrskija stvar mi je kad se FF “brine” o mojoj sigurnosti pa mi onesposobi Javu, Flash, itd… Pa onda gubim vrijeme (i živce) na klikanja i updatiranja pluginova kako bi proradilo. Bespotrebno i nervira.
Chrome koristim od dana kada je izašao jer je tada bio baš ono što su obećavali: mali, brzi i stabilni browser.
Međutim u zadnje vrijeme (valjda nakon upgrade-a) niti on (Chrome) nije više tako “mali”. Ali i dalje mi je Chrome primarni browser. FF je sekundarni, a Opera, Safari i IE su tu da provjerim siteove kako se prikazuju u njima (njih ne koristim za surfanje).

1 Like

Moram se ispravit i rec da koristim beta verziju chrome canary, a ne chrome. Chrome me je nesto zajebavao s necim vise se ne sjecam s cime pa sam presao na beta chrome canary.

osobno FF mi je bolji ali zbog jednog glupog plugina koristim primarno chroem canary.

A price o memoriji, neznam kako da kazem, nesto ne valja s vasim sistemom jer sam ja na FF znao rusiti rekorde po 500+ tabova otvorenih kad sam radio nesto sto mi ej trebalo. Na 3 monitora po 10 windowa i u njima tabovi, i jurio je i nisam imao ovako jak kompjuter kao sto imam danas. tak da prica da zdere resurse ne drzi vodu. Nije zderao ni tada ne zdere ni danas. Isto vrijedi i za operu, chrome, safari i sve ostale koje sam probao pa mi se vise ne sjecam ni imena.

Ajde molim te napravi funkciju koja kreira div element i dodaje ga u body.
Napravi loop koji će provrtiti tu funkciju cca 10 000 puta. …spremi vrijeme prije loop-a i poslije. …javi kako je prošao Chrome na testu, kako FF.

Evo o čemu se radi: FF bez obzira na to koliko ima tabova otvorenih, sve se nalazi u jednoj “niti”, pa tako i raste rezervirani dio memorije (potrošnja memorije).
Chrome sa svakim novim otvorenim tabom otvara zasebno, novu “nit”.
Shodno tome, ako se na FF jedan tab “zavrti” u “infinite loop”, FF se uspori a potrošnja memorije raste. Također se isto dešava i ukoliko je jedan od tih tabova “teži”.
Chrome svaku nit drži zasebno, pa ako se jedna “nit” nađe u beskonačnoj petlji, ili ako je site “teži” u toj niti, on ne utječe na potrošnju memorije ostalih tabova ili samog preglednika.
Ok, svatko ima svog favorita, al bome neću ulazit u raspravu “šta je bolje”, ili nekog uvjeravat da ono što ja koristim je bolje od onog što on koristi (i suprotno) jer to neće završit tako što će se netko “prekrstit” i počet koristi ono drugo, nego će završit svađom (za bezveze).

1 Like

Mislim, tih testova sigurno već ima napravljenih: http://www.cnet.com/news/speed-test-google-chrome-beats-firefox-ie-safari/

…ali evo, sad sam maločas provrtio kreiranje 100 000 divova, chromeu treba u prosjeku 110 ms, FFu 190ms. Znaci, FF zaostaje umalo za duplo.
I tako mi je bilo na prošlom kompu, tako mi je sada…tak je briem većini. Ne znam stvarno pod kojim uvjetima se ta priča okreće na stranu FF-a.

Ja sam isto prije bio odan FFu jer iza njih nije velika kompanija…ali bome kad sam osjetio fluidnost Chromea, teško mi se odreći toga…

1 Like

Na Firefoxu Facebook je skoro neupotrebljiv, dok na Edge-u radi sasvim solidno :sweat: ?

EDIT: Isto i na Chrome ne radi kako treba, tacnije isto sranje kao na FF :angry:

Konkretnije, problem je?

Meni ga recimo firefox osjetno guši…dok na chrome diše sasvim dobro.

Konkretno:

Sama stranica se sporo ucitava, chat jako cesto padne, nece da salje poruke, nece da ucita sav content i slicno.

Nemam tih problema na chromeu…a nije mi se ništa rušilo niti na FFu, osim osjetno zasićenijeg rada…

opera je meni lično br.1

Opera je sranje koje nema ni home button. Da je tako super koristili bi ju svi,a vjerujem da ju koristi manje od 10 % ljudi.

1 Like

Izgleda da cu i ja preci na Chrome…

Jeste primjetili kako je novi Firefox browser neuporedivo brzi od svog prethodnika!?

Ne rusi se, tabovi su kao procesi razdvojeni u Task manageru, i generalno novi interfejs je mnogo bolji?