Firma iz Londona šeli otkupiti aplikaciju - koji je postupak oko plaćanja poreza?

I samo da pitam kod ovih 36%, na to se ne mora plaćati još dodatno i prirez za grad u kojem živiš?

Ide i prirez, da… njega sam zaboravio.

On ovisi o mjestu gdje zivis, za Zagreb je naprimjer 18%. Njega obracunavas na iznos poreza na dohodak. Mada postoji i osobni odbitak koji ti to sve umanji.

U svakom slucaju mislim da moras biti totalni ludjak da ides toliki novac bez firme naplatiti :slight_smile:

@dombo

Zašto ne? Na zapadu vide neke stvari bolje nego mi u hr.

Recimo jedan student napravio ftp app, slicno kao fillezilla, samo davno i jednostavnije.

Javila mu se jedna firma iz USA, oni bi je koristili i placali mu $500 /mj.

1 Like

Koja je aplikacija u pitanju?
Sretno!:smiley:

Buba u uho… offshore tvrtka.

Predlažem angažman dva odvjetnika, jedan na fiksnu nagradu i drugi koji će ovo realizirati. Ovaj prvi nek prikriveno štiti tvoje interese kao dvostruka provjera. Pričam iz iskustva.

Zatim, ja bi prodao za iznos koji su ponudili, ali bi si ostavio izlaznu strategiju kroz sve ostale opcije prihoda koji se mogu ostvariti, propadanja tvrtke, preprodaje i kupovine od trećih, u smjeru vraćanja bez naknade, prvokupa ili sl. A pregovarao bih na postotku, tražiti 8% umjesto 2% ne djeluje strašno puno, a dugoročno su novci u tome. To si i sam napisao.

Sretno

Ps da ne mlatim praznu slamu referenca, radio s istom tom najvećom firmom na svijetu bez problema, ali me najveći trgovac loncima i poklopcima na svijetu htio preveslat za ogromne pare (propalo i njemu i meni) itd. Čim veći iznos i banalnija ideja, tim više prilika da ispadneš nosorog. Pogotovo pazi na nepovezana društva, tu su glavni problemi (sami sebi ukradu). Ne padne ti na pamet kaj je odvjetnik sposoban smisliti.

Pogotovo ako se specijalizirao za zastupanje muljatora. Na sudu radi čuda. :smiley: :smiley: :smiley:

Mogu ti i ja pomoć da platiš 14% samo poreza MENI :smiley:

al onda ćeš morat dolazit u zemlju gdje ja živim, i iznosit po 10.000€ preko aerodroma :smiley: u više tura haha