Firma koja bi unajmljivala brojeve sa posebnom tarifom

Malo gledam i nailazim na dosta pitanja kako unajmiti broj sa posebnm tarifom (060, 888 itd).Mnogi bi od nas bi zeljeli imati taj broj no to mogu uciniti samo osbe koje imaju firmu obrt udrugu. E sad me zanima bili bilo moguce otvoriti recimo firmu obrt koja bi to radila za druge uz neku razumn naknadi od 5-10 posto. Dakle nesto kao posredovanje u otvaranju broja sa posebnom tarifom. Molim komentare i prijedloge, ako netko ima iskustva u tom sve je dobro dolso

Pozdrav,

prvo ne vidim smisao zasto ce neki takav broj fizickoj osobi. Broj 06x je naplatni broj te određeni postotak dobija pruzatelj usluga (telekom i sl.) a ostatak korisnik, zakupljena strana. Obicno je to cca 50:50 raspodjela, pri cemu korisnik usluge jos placa i mjesecni najam broja. Ovaj drugi broj 0800, to je besplatni broj od strane korisnika prema nazovimo to tako “pruzatelju usluga”, sto znaci da firma koja iznajmi taj broj podmiruje sve troskove poziva a dok je klijentima koji zovu besplatno.

Nakon ovog svega, troskova, gnjvaza, kada bi netko i htio iznajmljivati te usluge trecoj osobi, trebao bi se dobro ugovorno osigurati, buduci da ta treca osoba moze nabiti troskove, zlorabiti usluge pa cak i pociniti stetu.

Ako pricamo o business modelu, tu je zarada skoro nikakva, mizerna, tako da se to ne isplati.
Ako cemo pricati o zakonskim stvarima, sumnjam da ce ti core provider dozvoliti da iznajmljujes njihove usluge trecim osobama.

Gluposti :smiley_cat:

Lova je tu velika velika velikaaa, ali si premali premaliii.
Tako da, skip.

Tim se bavi par firmi u HR i to su po 100-200 ljudi kompanije, marze su 5-10% true, ali treba prometa nabit itd.
Opcenito ulaz u “posjedovanje” broja je investicija velikog reda, pa tako npr jedan SHID (short ID broj, mobilni ili fixni) moze samo za “aktivaciju” kostat par tisuca eura, plus zakonske regulative, do 50% koje “gubis” od providera i kojekakve druge stvari (npr glupo je samo dati broj nekom trecem, bez dodatnih usluga, a dodatne usluge su svasta, tehnicki i business dio) i sve skupa, ako nemas 50.000€ za pocet, propast je blizu.

ok mozda to sa posredovanjem se i ne isplati, ali vecinom ste u krivu. Dakle sto se tice brojeva sa posebnom tarifom nemorate ulagati brdo love. Potrebno je samo imati ideju kako taj broj promovirat i marketing. Sve ostalo se moze bez problema bez velikih troskova. Dakle ovako nemoras unajmiti svoj broj, koji kosta 3500 kn, moze se uzeti takozvani djeljeni broj za koji se placa naknada mjesecna 200 kn. Ako se uzme poruka koja ide krajnjem korisniku i naplacuje se 4,00 kn vama ostaje cista zarada od 1 kn. Stoga nevidim o kakvim se 50 000 € prica

slazem se nije to bas tako skupo… konto sam probat nesto na shemu putem franshiza… al nikako bez ugovora…

Ja sam radio za markottel braće markota! tamo nas je radilo mozda 10! tak da ne vidim otkud ti podatak o 100-200 ljudi. stvarno mislim da to nije problem, samo se treba ulozit u marketing, imat ideju i naletit na nesto za cim ljudi popizde i zasipaju te lovom! ovaj zadnji dio je obicno najtezi :smile:

1 Like

Mehaniker slazem se sa tobom, treba imati ideju i naci nekoga da unajmi broj za tebe osim ako nwemas firmu ili obrt. Ljudi zapravo zele nesto stvoriti u jedan dan, pa neide to bas sve tako, nekome je 1 kn malo a nekom dovoljno. ja sam uvijek billa od onih kojima je dovokjno. Tako da ono. Reci mi taj markotel sam se malo raspitala isto radi samo sa pravnim osobama. Sa si tocno radio ako nije poslovna tajna :smiley:

oni se bave tim 06x i 0800 brojevima! recimo kad je bila privatizacija Ine oni su bili onaj info pozivni centar! Ljudi misle da je to cijela industrija, a u biti je to jedan student koji ima malu skriptu u kojoj pisu nesto tipa FAQ i sjedi u nekom sobicku u domu sportova ispred kompa iz '99. Ja sam radio na onim njihovim chatovima dok su radili, prek studentskog jos dok sam bio studos :slight_smile: al sam si bio ok s ovim programerima pa su mi pricali kaj sve rade i tak! ugl njihova je i ona ucilica bila u to vrijeme. Ne znam jel je jos uvijek