Fiverr Guest Post

Reko, ajde da vidim sto se nudi na fiverru buduci imam nesto para da potrosim, pa odlucio ja poslat da vidim jel ima ijedan blog na koji bi mogao staviti neki guest post za neku moju stranicu.

Kad ono poslao 10 njima da mi pokazu te blogove (za kaznu me jos fiverr kaznio da spamam u message board). Kad ono sam dobio MFGP (made for guest post) blogove. nijedan jedini blog nije stranica i nijedan od tih blogova nema nikakvu drugu svrhu nego da se prodaju gust postovi. Nedavno je jedan korisnik webmajstora prodavao slican blog ovdje, neznam jel prodao.

Ali ako kupite guest post na toj stranici prije ili poslije cete dobiti po prstima od Googlea. Zanima me dali je netko kupio i dali je imao pozitivno iskustvo?

Ja sam kupio prije 2-3 godine i nije bilo nikakvog uspjeha, mislim da sad ima jos manje. Uglavnom neke random domene viseg PRa, kupljene vjerojatno nakon isteka i ime domene u 99% slucaja nema veze sa sadrzajem na blogu. Npr. cheapbrandsunglasses.org ima postove o biciklima, satovima, dijetama itd.

Da to je katastrofa. Ja sam cak nasao i super stranice sa super statistikom i super dizajnom i sve super i covjek bi pomislio to je to. Ali kad ono malo dublje pogledas vidis da je namjena tog sitea samo prodaja guest postova i da je cijeli sadrzaj namjenjen tome. Odnosno da stranica ima miljardu out linkova ka pitaj boga kakvim stranicama, mislim da to dugorocno nemoze biti dobro za tvoj site ako imas backlink na takvoj stranici.

EDIT: A kad pogledas backlinkove ka toj stranici vidis da je to teski blackhat blog commenting, spaming gdje se stigne samo da se nabije statistika.

Tu se moze primjeniti onda “kolko para tolko muzike”

Mislim da ne. Jer ovdje das nesto para, a ne dobijes muziku, nego dobijes po p****

1 Like