Fiverr iskustva?

Kakva su vaša iskustva s radom na fiverr.com? Inače, to je stranica na kojoj možete raditi razne poslove po cijeni od 5$. Ja sam se bio registrirao još prije 2 godine, ali nisam imao gotovo nikakve oglase. Neki dan odlučio sam ponovno probati s Fiverrom, te do sada imam jednu prodaju od 10$ (5$ gig i dodatnih 5$ da to obavim u jednom danu), a od toga mi je zarada 8$. Trenutno nastojim probiti se, tj. imati što više pozitivnih komentara i dobru ocjenu, jer tek tada se može nešto dobro zarađivati. Ukoliko ima zainteresiranih, moj profil možete pogledati ovdje: https://www.fiverr.com/d1namic :slight_smile:

Niko iole ozbiljan neće raditi na tome. Tu jedino dizajneri imaju posla ili ovi što se bave SEO optimizacijom i trafficom, iako je 90% lažno sve što dobiješ (like, followere, itd…) Al’ opet, bolje bilo šta raditi, iako više ćeš zaraditi na freelanceru čekajući neki projekt da te odaberu nego na fiverru za čitavu godinu. Jučer sam zaradio 500$ za web, što na fiverru nisam za čitavu godinu. Na fiverru do sad nekih ~300$ ukupno za 2 godine. Narod misli za 5$ da dobije stranicu kakvu hoće. Jedino što može dobiti za te pare je da mu dignem wordpress, i ništa ne radim na njemu.

1 Like

d1namic jel koristis robote za te usluge koje nudis?

Ja imam sito fiverr ali kao sto 21x kaze, na njemu radim samo uslugu gdje pritisnem gumb i on radi sve sam, isto tako nemam bas prodaja.

21x i dadaas su u pravu. Previse potrosenog vremena za 5 dolara, tj.4.

Od 5$ po poslu, 1$ uzima fiverr sto je ipak 20% tvoje zarade sto je moras priznati ipak malo previse!

Ja sam stavio da radim obradu slika, oklanjanje pozadina, prevod.
Previse potrosenog vremena za malo novca. Zaista.
Neki tip mi je poslao slike da obrisem pozadinu. I ja kontam to ce biti za pola sata max. 5 slika. Kao ono… Crno bijele fotografije, nijanse sive, 4 sata sam ja to radio. Bolje da sam 2 clanka napisao.

Losa iskustva to bi trebao zaobilazit u sirokom luku.

Ja moram ovde da napišem da je ako niste primetili Fiverr sada zeznuo sve lopove ovoga sveta, i da sada na gig od 5$ naplaćuje čak 2$ fee. Zamislite taj bezobrazluk, pa to je nevidjeno čak i za ove naše ex-Yu zemlje i sistem.

1 Like

Mene su lijepo zeznuli na Fiverru neki dan. Uzeo sam gig kojem je naziv “I will write and distribute your press release”, tocnije ovaj: Write and distribute your press release by Kellywesteen | Fiverr

Uzeo ovaj standard paket misleci da cu dobiti PR clanak i distribuciju istog na sve sajtove koje su naveli u opisu al na kraju mi zena dostavila clanak od 500 rijeci i oznacila gig kao gotov. Ja je pitam kad ce distribucija, a ona kaze da sam kupio samo clanak.

Sad kad pogledam detaljnije ovdje, vidim da je ovaj “submit press release” dio zasivljen pa je valjda u tom caka.

Trazio sam povrat love al je odbila pa sam kontaktirao Fiverr support s prtuzbom da je ovo false advertising al oni mi kazu da je sve regularno i da mi ne mogu pomoci. I tako sam lijepo izgubio 318.14 eura + fees na bezvezan clanak od 500 rijeci kojeg bi ChatGPT bolje napisao.

Ne znam samo na koju foru taj user ima ovako pozitivan score:

Mozda je prije prodavala clanke po normalnim cijenama, s ciljem da na kraju krene scammati jer zna da je Fiverr na njenoj strani. Sumnjam da je toliko ljudi na ovoj platformi kupilo tekstove po toj cijeni i dalo rating 5.

Godinama koristim Fiverr za razne usluge i nikad nisam imao ovakvih iskustava pa sam se valjda malo previse opustio i na kraju opekao.





Od 2022 podigla cijene. Biće dobila level neki dva i top da je i imala masu posla pa onda što ne bi drala. No gledam joj gigove za neki članak od 2000 riječi 1273 eura. Mašala

1 Like

Nisam se uopce sjetio waybacka… Znaci ljudi stvarno s namjerom to kupuju :confused:

Sto se tice rada na fiveru malo sam prije 7-8 godina retusirao slike, crtao i te gluposti, cca 100$. Ne isplati se raditi nesto za sta se ulaze veci trud, jer nisu neke pare, a indijaca ima bruku. Slazem se s postovima iznad, ako ima nesto na klik onda se moze isplatit, al nista spec.

Sto se tice usluga sa fivera, traffica, guest blogginga, objave u grupe sa 1mil ljudi, sve je scam. Oni posalju url gdje su objavili i na koje grupe, al niko nece uci na sajt. Tako da nemam neka pozitivna iskustva. Guesz blogging sajtovi su random napravljeni wp, sa 100 kopiranih clanaka, nikakav DR/A nema.

Moja preporuka: Ne koristiti ni u kom slucaju😂

Edit: sjecam se prije 8-9 godina bile su aktelne price na temu human bilboard, da su cure znale po 10k gigova prodat, tako sto napisu na tijelu ono sto napisete. Kul al i to je proslo