Flash cs3 domaca zadaca

Pozdrav svima

imam problem, naime radim sa kceri u flashu cs3 da bi ona prosla razred i manje vise smo savladali sve zadano osim zadataka loptica se krece i odbija po ekranu bez pocetka i kraja. Pa ako me netko moze uputiti bio bih vrlo zahvalan.

Možda ovo pomogne
http://www.google.com/search?hl=&q=bouncing+ball+flash+cs3&sourceid=navclient-ff&rlz=1B3GGGL_enHR305HR305&ie=UTF-8&aq=1&oq=bouncing+ball+flash+cs

Hvala na trudu, ali probao sam desetke tutora i nacina ali to nije to, tj. neznam tocno kako se zove ta animacija ali kcer kaze da da su to radili u skoli i da se loptica odbija od sve cetiri stranice framea u kojem se nalazi i to random, a ne po zadanoj putanji. Nemogu vjerovati da u skoli uce flash samo iz predavanja profesora, a da nemaju nikakvu literaturu niti skripte.

A ja ne mogu vjerovat da uče flash u školi, ovo je valjda korak naprijed u našem školstvu (ne
zbog samog flasha).

Kolko vidim, ovdje se više ne radi samo o osnovnim animacijama koje možeš radit putem glavnog
UI-a ‘point&click’ metodom, već treba dodat i kratki actionscript kod za random number generaciju,
što će služit za određivanje smjera, a dalje će se, pretpostavljam, loptica odbijat prema nekim
banaliziranim fizikalnim zakonima, tako da je samo početni smjer sam po sebi baziran na
stohastičkoj varijabli. Davno sam se igrao sa flashom, ne sjećam se baš toga svega, inače bih
ti stavio tu kod, nije to ništa dugačko, lako se riješi, al googlaj malo pojmove “flash collision”,
“flash bouncing ball”, i tako, kombiniraj informacije koje nađeš, postaj ovdje status, i tako,
znam da ima nešto flash developera na forumu, možda neko bude bio od veće pomoći. :slight_smile:

Po mojem osnovnom znanju flasha, ovdje bi imao simbole Zid i Loptica, imao bi ta 4 zida,
i unutar skripte bi stavio da se loptica automatski na početku scene krene gibat u random smjeru,
i u slučaju kolizije sa zidom (što je i jedini mogući oblik kolizije u o ovoj sceni) se promijeni smjer
vektora kretanja ovisno o ulaznom kutu.

U koju školu ide kčer ako nije tajna?
u zadnje vrijeme igram se u flashu i savladao sam pokrenuti lopticu pa zaustavit i promjenit smjer, al ovo tvoje mi stvarno nejde :rocjena:

u skolu za web designera, a koja je to tocno skola, neznam pitacu je pa ti kazem. postoji mogucnost da je ona krivo skuzila sta njoj treba, jer po odgovorima vidim da se to moze ali sa upotrebom action scripta, sta ona jos nije ucila. svejedno hvala na trudu.

Ne znam skoro pa ništa o Flashu, ali onoliko koliko znam - potreban je AS za ovakve stvari.

Isto bih volio saznati ime te škole za web design, čisto da vidim koliko vremena troše na određene teme :slight_smile:

Ja sam si kupio knjigu flash cs4 professional (Steve Johnson) i dosta toga sam naučio iz nje…
Složit header, menu, banner i sl. stvari. Dok za napraviti kompletnu stranicu u flash-u, za to definitivno nije. Na kraju knjige ima korisnih par AS-a. U svakom slučaju knjiga se isplati !

I ja bi rado znao u koju skolu ide?

Ti si joj otac, kako ne znas u koju skolu ide ??? :nene: