Flight informations in real time

Pozz
Da li netko zna odakle skinuti informacije o slijetanjima i polijetanjima aviona.
ja sam jedino nasao

i usporedio sam je sa sluzbenom stranicom splitskog aerodroma, te mi se cini točna.

da li se to u globalu placa ili su te informacije besplatno dostupne sirokoj masi.
hvala

Planiraš attack :smiley:

Ne znam moze li ti ovo pomoci bilo je na forumu vec ali ne znam gdje:

Bas gledam ovaj radar. fino napravljeno, ali ne vidim da li imaju neki xml ili nesto slicno za preuzimanje podataka.
jos nebi napada, za sada mi triba samo za stavit na jednu stranicu. i to samo za hrv. zracne luke.
ako nista ne nadjem, cini mi se da cu morat pregovarat sa svim aerodromima da mi daju neki link za te podatke. a u tom slucaju ce to bit borba sa sumnjicavim činovnicima.

Ovo ti je forum za profesionalne pilote i kabinsko osoblje:

http://www.pprune.org/

Probaj pitati? Predlažem da izbjegavaš previše čitati ako se spremaš na let. :slight_smile:

Ja sam baš malo guglao, ne puno, i trenutno mi se čini da ako i postoji kakav centralizirani sustav, da opet svaka regija ima svoj - Europa svoje, SAD i Kanada svoje itd. Tj. da nema neke posebne koordinacije, već svaka se svaka regija nosi s dolaznim i odlaznim prometom kako se odvija - kapetani aviona su ti koji znaju kamo idu i kada trebaju tamo stići.

tako je. vidim i ja da vecinom su ti rasporedi po regijama.
Bas sam posla upite splitskom i zagrebackom aerodromu da li su u mogucnosti podjelit informaicje.
Pa cemo valjda sutra vidit , ako tko odgovori.

kontaktira sam splitski i zagrebacki aerodrom, pa su moj mail proslijedili informaticarima.
pa cemo vidit oce li se moc sta rijesit.
Uglavnom imam informaciju da oni to nemaju i da triba nesto dodatno isprogramirat.
pa cemo vidit.
javim ako rijesim sta.