[For fun] Clickbait news portal

Previše portala ima na tržištu i ne očekujem nikakav uspjeh niti pare nit ništa, očekujem zabavu.

Može se crawlat 24sata i Index. Nemojte sad te tehničke detalje, znam da mogu blokirat bla bla, radio sam crawlanje već.

Uglavnom, da svaka vijest na novom portalu bude click bait. Npr. Index objavi: “Na Jarunu je osoba pucala u prozor zgrade”. Vijest se crawla i ručno se prebaci naslov u tipa “Nećete vjerovat šta se dogodilo na Jarunu” ili “Ovo nije ljudski…”

Naravno vijest se linka na originalni članak. Totalna debilana al ljudi vole i mrze te clickbait stvari

Ne znam tko to voli, prije bi rekao da je to ocaj novinarstva za zaradom.

1 Like

Psihološka igra. Koliko god ljudi mrze, toliko vole kliknut da vide što je iza

ne bi se složio s ovom činjenicom, baš suprotno. Sumnjam da itko voli klikat da vidi što je iza, možda u jednom kratkom vremenu kada je krenulo je bilo interesantno pojedincima, dok nije postalo očito da je navlakuša. U nedostatku kvalitetnih portala to i dalje prolazi na žalost, a neke ljude je lako izmanipulirati iz dana u dan istom forom.

Ako ćeš ručno prebacivati naslov vijesti, što bi crawler tada radio? Samo preuzimao sliku i link na portal ili nešto drugo?

Tako je da, pripremi ti sve podatke a ti samo izmijeniš naslov. Ne može biti baš 100% automatizirano

Vjeruj ljudi i dan danas to vole dok fejs ne voli jbg pa ti reach sedmicu bude top dvije onoj stvari ne valja :smiley:

sorry, ne vjerujem, ako klikaju nije dokaz da i vole nego postoji i mogućnost da su izmanipulirani, mišljenja sam da to ne bi trebalo raditi, malo teže ću povjerovati u tako nešto.

Nema nijedan post na balkanskom forumu top 20 da je itko ikada rekao da voli clickbait vijesti, stovise, svi koji su se ikada izjasnili o clickbaitu su rekli da su vlasnici takvih portala teski retardi, sto i jesu.

1 Like

Retardi s 4 miliona pregleda mjesecno heheh

Normalno kada stavi link tj sliku i naslov, pa ti znaj gdje taj klik vodi… Zamisli da ja linkam vijest gdje pise da wmforum sponzorira gay pride, pa svi bi poklikali s ovoga foruma samo da vide koji qurac se dogada, srecom ljudi svaki dan uce makar mladi i nauce na takve kretenske naslove pa ne klikaju, dok ovi stari klikaju na sve i svasta.

1 Like

Bukvalno svi portali ciji se clanci dijele na fb su clickbait… telegraf, 24sata, danas itd

To sto si ekipa koja se s time bavi i zarađuje od toga opravdava da radi dobru stvar to je njihov problem. Meni i mnogima su isti poput svih drugih prevaranata. Slicni su mi kao ekipa pred zoloskim vrtom u zg sto ima one tri posudice pa ti moras pogoditi gdje je kuglica. Varaju ljude. Ili one uigrane ekipe na sajmu automobila gdje su tisuce ljudi punih para, ekipe sto peruse ljude na razne nacine podvaljuju trikove.
Da li bi njih nazvao retardima? -Pa mozda i ne jer za sve te trikove treba imati malo pameti.
A da li bi ih nazvao dobrim ljudima? Pa mozda i ne bi.

Svakako odvojio bi programiranje ne vidim kao nesto lose, za programera to moze biti izazov. Narucioc je odgovoran kako ce to koristit.

Mislim da smo poceli s razlicitim definicijama clickbaita, i guglajuci, eto vidim da je moja pogresna :smiley:
Da me neko do danas pitao da li je moj sajt clickbait- rekao bih 100% da… Ali eto, ipak se nista ne koristi od gore navedenog (ili lazne vijesti)

Hahah moguce, izraz se u glavnom koristi za senzacionalisticki naslov iza kojeg uglavnom slijedi prevara tj. clanak ili slicno koji ugl. nema veze s naslovom. Kao mamac za klikanje i bildanje statistike. Uglavnom su citatelji razocarani nakon što procitaju clanak. :laughing:

pa da, tj “form of false advertisement, uses hyperlink text or a thumbnail link that is designed to attract attention and to entice users to follow that link and read, view, or listen to the linked piece of online content, with a defining characteristic of being deceptive, typically sensationalized or misleading.”

a ja sam kao clickbait gledao sve gdje se na bilo koji nacin sugerise korisniku da mora clanak procitati, npr “Bozou objavio da nudi posao pastira” bi mi bilo ok, a smatrao bi clickbaitom “Procitajte kakav posao Bozou nudi”… znaci isit bi sadrzaj bio u obe situacije, samo eto, u drugoj bi dio informacije bio sakriven, tj obrisan iz naslova cisto da bi sto vise ljudi uslo i procitalo :smiley:

Secate se decka koji je pricao sa duhovima? Danas nudi posao, necete verovati kakav!

5 Likeova

dje ti je (FOTO) ??? mogo si taj prvi dio citav u caps locku hehe

1 Like

Iskreno bez obzira na definiciju ja i dalje gledam isto na te naslove, po meni je to onda clickbait v2.0 :smiley:
Sve sto mi ne nudi nikakve osnovne informacije u naslovu i navodi me na radnju je pogresno navodjenje.

Btw sto se tice tu Indexa on su tu prefrigani, znao sam uloviti na nekim clancima da nakon par dana promijene title tagove i naslov kako bi se bolje upogonio SEO.
Na live verziji poticu klikanje tim naslovima, al kasnije promijene da se dobro drzi i na trazilici.