Format date string sintaksa

Ali sve to je js i jedan sustav, a u jednom sustavu vrijede jedna te ista pravila, koliko god komponenti imao na frontedu.

Primjer su naselja, gradovi u jednoj drzavi, sve sredine imaju svoju politiku, ali su pravila na razini sustava tj. drzave. Tako i js.

U pravu si… :slight_smile:
Međutim čovjek piše sa filozofskog stajališta, nemožeš to uzet za zlo. Ali ga možeš poslat u qrac i reć mu da bude precizniji :smiley:
(molim bez uvrede uključenih u raspravu jer sam ovo izjavio u dobroj namjeri)

1 Like

Ne želim.

Dosad nije djelovalo.

Pa unutar js-a svaka metoda koja nešto obavlja je komponenta tog js-a.
Pitao si me za primjer…dao sam ti primjer komponenti gdje je potrebna razmjena regdatea.

Nema potrebe da filozofiramo oko riječi komponenta, kada ta riječ ima jasno i precizno svoje značenje.

Radije pogledaj primjenu koju si toliko puta tražio. Sad kada sam ti je po N-ti puta isponova dao, ti se uhvatio riječi komponenta.

Your problem

Jexi ga :smiley:

2 Likeova

@bozoou

Pitao sam te za konkretni primjer, ti si mi napisao da si dao primjere.

Sory, nisi dao ni jedan cjeloviti primjer sa cijelim business flow, konkretno sa opisom od inputa do spremanja u bazu i koji su problemi u svezi datuma na frontedu, backendu i bazi.

Isto tako nasao si se uvrijedjen, a nisi shvatio da trazim konkretni primjer business flow-a.
Sory, ali to je osnova za razvoj app.

A to se zove : poslovni procesi, a to je nauka za sebe.

Konkretan primjer se trazi, pa mozda bolje shvatimo problematiku koju imas.

Hoces reci da su u svakoj klasi u js-u druga pravila?

Razvoj app je slozen proces gdje imas arhitekturu, poslovne procese, dokumentaciju, razvoj, testiranje itd…

Pa neće biti ako se držimo neke norme :slight_smile:

Pa nije niti sad, JavaScript je HighLevel jezik koji se prodrzava normi i pravila definiranih u specifikaciji ECMAScript-a. Tamo je detaljno i definirana i sintiaksa za date formatting. Svi koji razvijaju u JSu moraju se pridrzavati tih pravila inace im skripta koju pisu nece raditi. I bas zbog toga ne kuzim koji je tvoj problem, jer u ECMAScript je sve deifnirano i ako se toga drzis nema problema: https://www.ecma-international.org/ecma-262/9.0/index.html#sec-date-constructor

E sad da nam das jedan konkretan primjer mozda bi mi ostali tudumi tvoj problem i razumjeli, ovako pricas o necemu sto je vec odavno rijeseno samo se tebi to ne svidja pa pokusavas stvoriti nekakavu novu ECMAScript specifikaciju.

2 Likeova

Kompletna date formulacija i sintaksa: https://www.ecma-international.org/ecma-262/9.0/index.html#sec-date-objects

1 Like

@dmitrecic

Inače ona argumentacija u postu gore gdje objašnjavam zbog čega vraćam JSON ima i usvojen legitiman naziv:

3 Likeova

Ne offtopičari! :stuck_out_tongue: :smiley:
(i gore sam napisao da si tehnički u pravu, ali ne’š ti meni reć šta će meni moj ajax meni radit. Ni ti, ni ta tvoja dokumentacija. :smiley: )

1 Like

Više puta u okviru ove teme smo ustanovili da JS nema nativnu podršku za regdate.
Nebi džabe tu značajku dodavali momentjs ili date-fns da nije korisna.

Da nitko ne razvija ono što nedostaje i danas bi tipkali u asembleru vi kojima je sve dobro takvo kakvo je. :slight_smile:

Sorry, nebi bili u asembleru nego bi bili sa kamenim sjekirama u lovu :wink:

Puno toga se razvija, ali isto tako puno toga nije prihvaceno, pa propada, stvari dolaze, prolaze i odlaze.

Pa pazi. Nisam ja programming prodigy da to znam eto tako.
Već sam prateći tutorijale uočio da (ajmo reći oni bolji vraćaju JSON).
Negdje je i objašnjena takva činjenica a negdje i ne.
I onda nesigurni ja postavim google search query “why is good practice to return JSON in AJAX” i nakon čitanja još 5-10 artikala dodjem do ovakvog zaključka i eventualno pomenutog wiki linka.
I tako za ostale stvari. Držim se prakse za kojudrugi smatraju da je dobra.
Nema tu puno mjesta za izmišljanje nečeg novog, nisu ovo devedesete ili početak dvijehiljaditih (da se ni ne vraćam dalje).
Princip je da ako se ne držiš striktno trenutnog/trenutnih standarda (i to u što je moguće većoj mjeri, u mjeri kapaciteta vlastitog znanja) nema ženskog polnog organa da stigneš ispratiti nadolazak novih tehnologija jezika koncepata.
Standard je jako jako rigidna stvar čije usvajanje i mijenjanje je teža rabota od filozofije.
Odnosno mora biti potkrijepljena striktnim dijelom koda (bloka koda) da bi se omogućilo što bliže razumijevanje ideje samog molbe za komentar (rfc).
To apsolutno podrazumijeva mvce (Minimal, Verifiable, Complete Example) što ni u čemu (niti ijednom postu niti temi vezanoj za normJS™) do sad niko nije vidio a poprilično sam siguran da to sebi nije postavio ni začetnik normJS™ termina.
I zato sam puno puta postavio sljedeći link i dodatno čitanje može pomoći svima - i onima koji su ga pročitali do sad i onima koji ga prvi put vide: Writing The Perfect Question.

Što se tiče rfc-a (request for comments) ili po našem molbe za komentar (nekog standarda etc…) ili u duhu jezika zahtjeva za diskusiju pogledaj recimo kako to izgleda u PHP svijetu

Request For Comments page. Pa ako odeš desno recimo na verziju 7.3 pa odabereš prvi link Flexible Heredoc and Nowdoc Syntaxes moći ćeš uvidjeti kako je opisan taj prijedlog za uvodjenje nove (ili izmjenu stare) funkcionalnosti.
Najbitnija stvar je MVCE dio koda kojeg prate objašnjenja a pomoću čijeg koda nedvosmisleno možemo znati šta je ideja - slagali se s njom ili ne. Ispod ima i tabela glasova gdje i vidimo da se neko ne slaže dok se neko slaže (nisam sada u toku gdje su objašnjenja za glasanu odluku i da li je to negdje vidljivo).
Dosta tih ljudi iz te tabele (mislim nekih 7-8) pratim na PHP chat-u i, ako im se ni ne obraćam direktno (nekad i da) uglavnom pratim njihova pisanja, razmišljanja, stremljenja. Postavljaju i linkove do nekih novih ili starih artikala na svoje blogove pa se tu uči više nego na pojedinim faksovima, definitivno.

Nego je poenta ovog posta da mi od ovog svega nemamo ništa ovde do nekih točkova, evolucije i presipanja iz šupljeg u prazno dok se ne postavi kod.

2 Likeova

Otvorimo novi topic na tu temu, imam i ja svoj stav zašto good practice nije uvijek i best solution i zašto :slight_smile:

Jel’da da ti nisi uopce shvatio poantu moment.js i date-fns?
Ovo pitam zato, ne da te tu vrijedjam, nego zato sto mi se to tako cini, jer da si shvatio poantu te dvije biblioteke onda nebi napisao to sto si napisao.

Kako imas moment.js za JS imas i za PHP https://carbon.nesbot.com/docs/

Da se moment.js i date-fns ne pridrzavaju onog sto pise u gore linkanom dokumentu na ECMAScript te dvije biblioteke nebi niti radile. Oni nemaju nikakvu native podrsku, one samo pojednostavljuju koristenje nativne datetime sintaks u JavaScirptu i ne izmisljaju nove stvari nego samo pojednostavljuju koristenje nativnih funkcija i sintakse za manipulaciju i prikaz dat i time u JS. Najmanje se oslanjaju na sintaksu date formata, a vise ti daju jednostavne funkcije pomocu kojih mozes odraditi manipulaciju datumom i vremenom.

Et zasto ne koristis moment.js u tvojoj komponenti i rijesio si problem i mozes se koncentrirati na rjesavanje konkretnog poslovnog porblem koji je pred tebe stavljen, stedis i pare i vrijeme i sebi i tvom sefu.

Tvoje komponente o kojima govori su kao i jendorozi svi o njima pricaju, a niko ih nije vidio. Mozda da taj svoj normJS bacis na github pa da se cijela zajednica ukljuci u razvoj toga bi i bilo nesto od toga, a ovako samo suplje i prazne price.

1 Like

Ajde otvori bas me zanima zasto i u kojim slucajevima.

1 Like

A tebi se baš svadi? :smiley:

1 Like

Nudjeno - neće (btw, tema sestra rodj rodjena)… :frowning:

P.S. Moderatori kad bi ovu temu nalijepili na linkovanu ništa loše se ne bi desilo.

1 Like

Pa da. :stuck_out_tongue:

Ne smijem kod kuce, pa moram tu.

2 Likeova