Forum i portal

Srdačan pozdrav svim članovima foruma!

Pošto se nisam službeno predstavio osječam dužnost da to obavim ovdje iako to nije primarni cilj otvaranja ove teme. Dakle, moje ime je Mario i dolazim iz okolice Zagreba. Ja i još nekolicina prijatelja posjedujemo sportski portal i forum. Dnevna posjeta iznosi 1100, +/-150 ovisno o danu zanimljivom za sport (ponekad je posjeta i mnogo veća). Na forumu je u ovo trenutku 344 aktivna člana, s tim da se svi članovi koji nisu aktivni po tjedan dana i nemaju ni jedan post odmah brišu sa foruma, tako da imamo veoma točan broj članova. Na forumu je dnevno 100+ poruka i odgovora na teme (vjerojatno sam premalo rekao, vjerojatno da je taj broj i duplo ako ne i više veći). Portal je online iako se planira redizajn (ne veliki) u toku tjedan dana i aktivan marketing portala i foruma kako bi se privukla još veća posjeta od sadašnje od oko 1100 posjeta dnevno i kako bi se podigao ukupni rejting portala i foruma.

No, ona stvar zbog koje sam i otvorio temu je da vas sve zajedno pitam, pošto nemam iskustva sa zaradom preko reklama na siteu, da mi iskreno kažete koliki je potencijal takvog sitea i koliko bi bilo isplativo sad uvesti neki način oglašavanja na siteu kako bi postigli neku zaradu? Ako postoji neki potencijal za zaradu, koji mi program zarade preporučujete? Kakva iskustva imate sa sportskim portalima i sa njihovom zaradom?

Bio bi vam veoma zahvalan na odgovorima.

Srdačan pozdrav,

Mario

Pravi odgovor bez linka nećeš dobiti. Ovako na brzinu i nabacano:

Adsense i sl.: Ak su ono dnevne jedinstvene posjete portala i foruma možda max do 10 Eura mjesečno. Jednostavno je provjeriti, staviš oglas tjedan dana…
Poker Stars, bwin… affiliate: Možda , ali teško. Isto je jednostavno provjeriti
Oglašavanje robe i usluga (oprema, dresovi, lopte…): Postoji potencijal, ali sve zavisi o vašim sposobnostima. Sa ovakvom posjetom vjerojatno lakši prolaz kod manjih zastupnika, web shopova…
Po meni najveći potencijal koristiti portal i forum kao podlogu za razvijanje drugih poslova… zastupnici ili web shop opreme, marketing za klubove, manje firme… razvoj, prodaja, podrška aplikacija za pracenje utakmica, liga, ponuda Live score ili Live Streaming za klubove, udruženja, lige… izrada web stranica za klubove, udruge, saveze… organizacija događaja, pomoć klubovima u organizaciji događaja, tisak brojeva, logo… na dresove, majice…

Znam za ovo na kraju da ima velikog prostora i interesa.

Na sportski site sa “niskom” posjetom bi vjerojatno stavio affiliate programe kladionica. Adsense, nula bodova.

Nisam znao da li je dopušteno ostaviti link pa nisam. Site je ovo:
http://majorgate.com/
i trenutni izgled nije onaj koji ce biti za par dana kad ga doradimo i rekostruiramo.

Hvala vam na odgovorima. Dajte mi još neke savjete i ideje što bi mogao napraviti.

zasto jednostavno ne pitas neku kladionicu da ti bude sponzor za takmicenje na forumu, bar 50e ides od jedne do druge i pristace bar jedna. plus sto ces time dovuci vecu zaradu plus sto ces zaradjivati preko ref. linkova ako neko bude uplatio ako ne onda kome dodelis nagrade sigurno ce neko utrostruciti dobitak i dici lovu i ti ces dobiti procenat. i tako svaki mesec pa dodas jos jednog spozora. i tako redom imas sto mogucnosti zarada za sportske sajtove…

Nije bas tako jednostavno. Sto mu vrijedi i da posjeti 100 kladionica kad tamo rade tete koje nemaju ovlasti o nicem osim uplate i isplate listica.

kakve tete ? mislio sam na online kladionice… a ne ove lokalne… ja dok mi je radio sajt krenuo sam od betin kladionice i odmah su me prihvatili malo smo se cenkali oko nagradne sume i oni su na kraju pristali za 60e da bude za prvi mesec ako se pokaze dobra saradnja onda ce povecati nagradu i nastavitisaradnju.

Kad si rekao ides od jedne do druge shvatio sam nesto drugo.

U tom slucaju, predlazem
https://www.bewinners.com
s njima sam zaradio nesto, platili su na vrijeme, konverzije mi nisu bile nesto pa sam ih maknuo premda nemam sportski traffic pa i nisam bas neko mjerilo.

predlazem ti samo da trazim od nekih manje poznatih online kladionica, em sto im treba promocija em sto su clanovi svi neregistrovani. posto kod vecina poznatijih slabo moze se naci neko ko nije registrovan.pa da se zaradi nesto preko ref linka

Banneri su bili gore, ali gotovo nitko nije imao registracije preko njih. Jednostavno ljudi vec imaju racune u online kladionicama i ne klikaju na njih. Sve ove ideje gore su već isprobane. Da li mi možete dati još neku “sportsku” ideju?