Forum - koji odabrati?

Bok,

kao u naslovu teme koji forum odabrati kao npr… phpBB ili neki drugi.
Ono što ja trebam je da mogu dodati forumu opcije sljedeće :
da se korisnik može ocijeniti s pozitivnom ili negativnom ocijenom,
da normal user može postati VIP user ili Gold user itd…
i na kraju da mogu ja izratit temu za forum.

Hvala

To što želiš mogu gotovo svi forumi. U načelu ljudi krenu sa besplatnim SimpleMachines forumom (koji će vjerojatno imati sve što ti treba) ili sa phpBB-om, i onda nakon što stvar naraste i počne generirati promet i zaradu pređu na VBulletin koji nije besplatan ali ne svojevrstan “standard” za velike forume. Također bi preporučio da pogledaš i BurningBoard (50 eura je licenca) koji se meni osobno svidio.

http://www.simplemachines.org/

[quote=“Riba”]To što želiš mogu gotovo svi forumi. U načelu ljudi krenu sa besplatnim SimpleMachines forumom (koji će vjerojatno imati sve što ti treba) ili sa phpBB-om, i onda nakon što stvar naraste i počne generirati promet i zaradu pređu na VBulletin koji nije besplatan ali ne svojevrstan “standard” za velike forume. Također bi preporučio da pogledaš i BurningBoard (50 eura je licenca) koji se meni osobno svidio.

http://www.simplemachines.org/


[/quote]

ok. hvala

a u čemu je fora ? zašto su ovi besplatni, a ovi se naplaćuju ?
dali su ovi zaista bolji ili ne ?

moja preporuka je malcice drugacija, kreni odmah sa profesionalnim forumom (Vbulletin).
vbulletin ima definitivno najvise pluginova i ozbiljne ekipe koja krpa bugove. dok bi se sa polu-ozbiljnim forumima mogao opeci.

naknadno prebacivanje nije bas “samo tako”. istina da postoji skripta, ali ces morati jos dosta vremena uloziti da programski prilagodis stari forum vbulletinu.

zakljucak: riskiraj, nije tolika lova u igri

[quote=“chief_wolfinjo”]ok. hvala

a u čemu je fora ? zašto su ovi besplatni, a ovi se naplaćuju ?
dali su ovi zaista bolji ili ne ?[/quote]

Imao sam priliek raditi i sa Simplemachines forumom i sa VBulletinom, i iskreno, oba su zadovoljavala potrebe i imali su više opcija nego što će mi ikada trebati. Rekao bih da cijena nema izravne veze sa kvalitetom i je li nešto bolje ili nije.
Zaboravio sam napomenuti i XenForo koji je izradila ekipa koja je napustila VBulletin razvojni tim. Radi se također o ozbiljnom i komercijalnom rješenju.

ok. dali kad platim za licencu ona vrijedi samo za jednu
domenu ili mogu koristit za više njih ?

tnx

SMF već godinama unazad koristim, i toplo ga preporučujem :slight_smile:

a vezano za licencu ?

Licence ti vrijedi za jednu domenu. Ne znam postoji li nešto kao “enterprise licenca” koja pokriva više njih. Pogledaj na stranice proizvođača, siguran sam da tamo sve jasno piše.
SMF ne treba licencu, on je besplatan.

SMF je sve što ti treba, a i kada ti forum naraste isto tako preporučam da neprelaziš na vbuleltin.

znači SMF je onda taj koji da obarem ?
nema nekakve razlike između njega i vbuleltina ?

tnx !

a kakva je podrška za hrvatski jezik tih foruma i što se tiče modula pluginova i tih stvar

A kakav myBB forum ? link : http://www.mybb.com/

vidim da se i isto dosta koristi , te čak vidim da na svim skoro forumima
koje koriste myBB ima jako puno članova…

hvala :cp:

Broj članova ne ovisi uopće o vrsti foruma koji ćeš koristiti… Sa myBB nemam nikakvih iskustava.

Ni ja sa mybb nemam iskustva. SMF podrška je odlična, i na srpsko-hrvatskom jeziku i na engleskom naročito, ali ne znam za VBulletin…

ma mislio sam više tipa, velik broj članova - velika aktivnost foruma
u prijevodu znači jako dobra stabilnost foruma ?

tnx

To više ovisi o hosting paketu koji imaš nego o samoj forum skripti. Sve poznatije forum skripte su sposobne raditi sa velikim brojem poruka/korisnika/posjeta ako je hosting adekvatan. No ako imaš veliku posjećenost, platiti hosting ti ne bi trebao biti problem. :slight_smile:

Ako uzmem smf hoće li mi oni na forum udariti svoje reklame?
Mogu li ja staviti na forum svoje (tj. google ads)?

Pokušala sam dow taj njihov program ili što već, pa izgleda da trebam dreamweaver ili ne znam ni sama kako treba. Izgleda da ću morati pročitati njihova uputstva…
Jedino ako se nekome dade u 3 rečenice reči kako započeti - da se negdje taj forum stvori da ga vidim pa bilo u kojem obliku - lako ga kasnije uredim… Ja se barem nadam da je tako jednostavno :cp:
:kava:

Hvala!

Preporucujem phpBB svima.

[quote=“mar”]Ako uzmem smf hoće li mi oni na forum udariti svoje reklame?
Mogu li ja staviti na forum svoje (tj. google ads)?

Pokušala sam dow taj njihov program ili što već, pa izgleda da trebam dreamweaver ili ne znam ni sama kako treba. Izgleda da ću morati pročitati njihova uputstva…
Jedino ako se nekome dade u 3 rečenice reči kako započeti - da se negdje taj forum stvori da ga vidim pa bilo u kojem obliku - lako ga kasnije uredim… Ja se barem nadam da je tako jednostavno :cp:
:kava:

Hvala![/quote]

Neće stavljati svoje reklame, i ti smiješ s njim raditi što te volja, staviti bilo koje reklame itd, nemaš prema njima nikakvih obaveza tog tipa.