Foundation ili Bootstrap

Ovo su 2 najpoznatija CSS frameworka. Eh sada, mene zanima koji je bolji i koji izabrati. Meni se cini da su podjednako dobri, pa se ne mogu odluciti.

Pomoc?

Nijedan, napravi nekakv svoj početni css file i to je to.

Ja sam bootstrap koristio za kreiranje responzivnog weba :slight_smile:
A za ovaj Foundation nikad nisam ni cuo :slight_smile:

Ma kakvi, treba mi responsivan sajt, a mrsko mi praviti sve sam…

[quote=“belmo996”]Ja sam bootstrap koristio za kreiranje responzivnog weba :slight_smile:
A za ovaj Foundation nikad nisam ni cuo :)[/quote]
Foundation… Ni ja nisam znao za njega sve do neki dan kad sam trazio po google najbolji…

Koristi 960.gs grid sistem, pusti se css framework-ova, gluposti žive… Ako znaš html i css skini 960gs i pucaj, edukuj se malo i to je to.

Nekad je bolje ništa ne napisati.

Nadam se da ti znaš što si napisao i da ćeš se brzinom munje ispraviti u sljedećem komentaru. Inače, nemoj više od sramote postat bar godinu dana. :wink:

Potpisujem.
Svaki od njih ima svojih mana i prednosti…
Glavna mi se mana čini gomila upakiranih nepotrebnih klasa, koje zahtijevaju vremena i privikavanja ( i ‘učenja’ :smiley: )…

postoji puno jednostavnijih, za ono što su prvenstveno namijenjeni…
npr
rwd

Meni više nego dovoljno-toast za grid: Toast | A Simple CSS Framework i typeplate za tipografiju: Typeplate » A typographic starter kit encouraging great type on the Web

Ja koristim Bootstrap

Za vlastite projekte preferiram 100% svoj css, no kod prodaje template-a kupci će radije kupiti ako se koristi neki od njima poznatih frameworka (najčešće bootstrap).

Ako koristite bootstrap, obavezno customizirajte izgled jer defaultni je užas.