Free domain appraisal

A di ti prodajes domene, koristis li Sedo ili ? Reci nam vise o tome, sigurno da ne pises tek onak.

Ja evo sada gledam na SEDO .world .today .site domene, ima ovako kratkih kao moje koje se prodaju za dobre pare. A ne vidim razliku od ovih mojih. Cak ova moja angling dot world ima itekako smisla za neki worldwide sajt o ribolovu.


Jedan primer, svakako ne moze da se poredi jer je shop komercijalna ali opet imaju neku cenu.

To je greška koju ljudi stalno rade…vide da se slična domena prodaje za hrpu novaca pa misle da i njihova puno vrijedi. Ja sad mogu registrirat fdsffdsgttdfgfsdgfd.com i staviti je na SEDO na prodaju za $5,000, ali ako netko pomisli da zato i fsdfsdgdgffgdfgddfd.com vrijedi barem $500 bit će još luđi od mene :slight_smile:

Čak i da je jako slična prodana (a ne da se prodaje) za puno novaca ne mora značiti da će slična nešto vrijediti jer samo jedno slovo radi veliku razliku.

Data.world je prodana za $10,000, ja sam jednu ,world prodao za sličan iznos, za jednu .world sam imao $3,000 ponudu ali želim više pa je nisam prodao…uglavnom, .world može biti dobra ekstenzija, ali naravno ovisi o imenu

A sta fali ovoj mojoj, generalno je jak hobi u pitanju iza koga je cela masinerija/industrija. Znaci ima i komercijane potpore. Plus je kratka i smislena bez ikakvih dodataka vec jednostavno angling - pecanje.

e da, oni koji misle da ove nove kestenzije ne rangiraju dobro neka samo ode na Google i upiše data world :wink:

zato i kažem da bi možda mogao dobit nešto, ali teško je radit bilo kakvu ozbiljnu procjenu od oka

Reci mi di cu uzet ove 22 tisuce hahahahhahahha
Di prodajes domen?

A sta mislis .npr da li bi mi se isplatilo da gubim vreme na kontaktiranje brokera da odrade prodaju za mene uz procenat

Ja efektivno radim 5-6 sati da bih prodao domenu, to ne ide u 2 rečenice :slight_smile: Možeš je staviti na Sedo pa čekati. Možeš i meni ponuditi ako vjeruješ da je stvarno jako dobra i hoćeš prodat ispod cijene :slight_smile:

Evo ja ti nudim ove moje 3 :smiley:

haha a placas li aukcije ili tek onako postavis, to me zanima?

A ne virujem da je 22tisuce pisen, jer mi je cudna bila procjena.

niti jedan ozbiljan broker to neće prihvatiti tu domenu, sorry. Ne kažem da se ne može prodati, ali brokeri takve domene ne prihvaćaju. Ja sam nedavno bio broker za jednu koju sam prodao za $1,200, ali domena je realno ništa posebno i nikad ne bih prihvatio biti broker za nju da nije bila specifična situacija

Ne plaćam aukcije, osim nekad (jako rijetko) onih $9 na Flippi. Možeš tamo staviti, ali exposure je nikakav bez dodatnog plaćanaj promocije

1 Like

Evo npr na Namecheap-u sam nesto trazio i reko ajd da vidim slicne domene. Npr fishing je malte ne isto kao i Angling a pogledaj cenu. Sto definitivno znaci da ove moje domene imaju neku cenu.

No no :slight_smile: To je registry označio tu domenu kao premium i to je to. Nekada stvarno vrijedi koliko napišu, ali većinom ne.

Tvoja ima nekog smisla i nije za bacit, ali nikad se ne gleda koliko se traži za slične jer to uopće nije relevantno.

Recimo RealEstate.fun je na prodaji od strane registrya za $3,000, a ne vrijedi skoro ništa. Uz to, renewal je za nju još $3,000 svake godine što je nebuloza

Poslao sam na par mesta jer me bas interesuje cena, pa cemo da vidimo da li ce da odgovore :slight_smile:

Sad vidin domen koji nosi isti naziv +jedno slovo je premium u registru 800$…mozda je zato ovakva procjena.