Freebies Cloud - Stranica

Pozz svima

Evo radim na jednoj stranici i do sad sam napravio pocetnu stranicu i post stranicu i djelomicno responsive koji cu morat kompletno nov raditi jer sadasnji ne valja:

Prije nego sto krenem dalje, zanima me vase misljenje na ideju, kritike na dizajn itd itd. Znam da se tu nema sta puno komentirati jer jos nije gotovo ali volio bih znati sto mislite o trenutno napravljenim stvarima.

Hvala unaprijed.

Osim sto je stranica uzasno spora nemamo sta drugo za komentirati.

P.S. Kome opet jebe s ovim pored username???

Nije lose ima tu dosta da se radi, ali OK je za pocetak.

Imas previse fixed dijelova, evo npr meni fixed kategorije odvlace paznju tako da uopste nisam fukusiran na content.Mislim ako si htio staviti fokus na kategorije, a ne na sadrzaj onda je to ok.

Trazillica ti mora biti vise istaknuta.Licno jako se iznerviram kad ne mogu da je nadjem na nekoj stranici.Probaj je negdje u header staviti.

Zaboravio sam napomenuti da je opet ovaj dio sa glavnim sadrzajem premali, trebalo bi biti malo vece.I malo na color schemi poradi, jer ovo izgleda previse sivo i tmurno za moj ukus.

I da, jako je sporo, mada do je do hostinga - pretezno.

Imaš sličurinu od 9.8MB i ukupan page weight od 11MB. Kad to skrešeš ispod 1MB ili ajde oko 1MB onda ćemo pričat.
Već se uči da je brzina feature koji ulazi u sve i tiče se i dizajna. Hosting je loš vjerojatno ali glavni krivac je debela stranica.

Meni se svida izgled stranice, samo tako nastavi.

Evo i par primjedbi / savjeta:

  • fixed left sidebar je problematican na manjim ekranima, kod mene npr. (laptop, 1350px sirina ekrana) se uopce ne vidi cijeli popis kategorija. Vidi se do “Logos (182 posts)” (razmisli o ovoj opciji).
  • kao i belminu, smeta mi sto search box nije na nekom upadljivijem mjestu. Ja bi ga smjestio u lijevi sidebar, iznad kategorija.

Znam da moram poraditi da tim stvarima koje usporavaju stranicu, i to ce mi bit primarni cilj.

@belmin Mislio sam da sidebar bude fixed posto je site kao timeline pa da uvijek bude pri ruci dok se scrolla, sto se tice trazilice tu sam uzasno zeznuo i ubacit cu je iznad kategorija ili u header vidjet cu.

@Anteloff Hvala, poradit cu na tome.