Freelancer.com vs Upwork.com

Tako je. Vecina prijava i profila je toliko losa da ne bi zelio ni da mi besplatno salju sampleove.

a da, a to je bas ruzno… mislim sa pisanjem je tako lakse naci radnika, ov kod mene je malo teze

Al eto, vidis ovo, kao i kod tebe, gomila prijava je katastrofa i lagano bih preskocio, nego problem je sto je dosta prijava solidno, a kad posalju taj free sample on bude KATASTROFA, a ja bi svaki trebao platit (eto vidi gore, nek ih je 50 solidno od onih 250, opet je to 250$ trosak da se pregleda, znaci izgubih vrijeme i pare samo da bih pregledo sta su uradili)

edit: Evo nesto gledam ove sto mi rade vec na upworku… bukvalno za pola njih ne bi ni platio da mi urade test, jer im je prijava bila losa… ali su uradili free sample/ test file koji je bio dobar i dobili su posao na osnovu toga… jos je jedna ova dobila oko 60% vecu platu nego sto je originalno trazila (bukvalno trazila 3$ po satu, a za sat vremena mogla da uradi ok poso… ja joj dao dodatne instrukcije kako moze odradit vise za isto vrijeme, sa 10% manjom kvalitetom (sto je meni ok u ovom slucaju), i sad efektivno radi za 5$/h)

Na oba sajta sam bio prijavljen 12 godina i uspeo sam da nadjem samo dva poslica vezano za neko prevodjenje i pisanje clanaka, i preko 100 poslova gde su me poslodavci odabrali u uzi krug, i kao pisacemo ti sutra, cucemo se sutra i nikad se vise ne jave…Zali boze vremena koje sam izgubio tamo.

@simeon, za koji posao trazis pisce, mozda se prijavim? :slight_smile:

Kakav si s Marathijem? :smiley:

Natucam pomalo, hahaha

Da ne otvaram drugi topik, cisto info

Jel to Upwork? Ja sam mislio da su mi već povećali, nekako mi fee izgleda veći nego prije.

Jeste Upwork. Moguce, nisam obracala paznju, ali sad povecavaju initiation fee (za svaki novi contract startna uplata) sa 2.95 na 9.95. Ja sam za zadnji oglas probala vise pisaca. E sad to testiranje kosta malo vise. U biti, ajd, za 10 pukusaja 99$, kao nije strasno, ali je to bas pozamasno povecanje samo po sebi.

2 Likeova