Freelancer Grupa Kodni Studio

@ wampir
Na isti nacin kao sto se radi i u velikim firmama.
Za koju poziciju bi ti konkurisao?
Vecina ovde nije zainteresovana da radi i zaradjuje nego samo da pise neke teroije zavere.
Slazem se sa jorgovanom sve je lepo objasnio.

Moje pozicije nema u prvom postu tako da si mene već isključio. :grin::grin:

Pa što bi onda tebi objašnjavao, to je kao kad bih objašnjavao čoveku koji se školovao za kuhara, kako moze sam da napravi web stranicu i seo optimizaciju u detalje.

Znači evo šta ti radiš onda.
Ti si recimo profesionalni kuhar, zavrsio skolu, radio si jedno vreme i sad nemas posao, i onda vidis oglas za web programiranje, dodjes na intervju i trazis da ti se objasni kako ce to funkcionisati. I sta god da ti se objasni i bude ti jasno i odgovarati, samo fali jedno ne umeš to da radiš, pa cemu si onda i dolazio na intervju?

Ako te nema na poziciji koju trazimo, zasto diskutujemo onda?

Sretno s potragom.
C#, Java, Kotlin, Python je moja domena ali ok ja sam profesionalni kuhar.

*recimo meni bi prednost bila da je netko u C# za backend tko zna što radi. Ali to trebamo na chatu istražit… :wink: :stuck_out_tongue:

Sva sreca pa se ti nista ne pitas!

@costlyDeveloper to ti je ta ravnopravnost. Backend je samo PHP niti jedan drugi jezik.

Bolje se usredotociti na jedan jezik nego na njih 5. Uz php bi mogao proci ror i c# (asp.net).

Meni je python odvratan na webu, java vise nije besplatna za produkciju, a i razvoj app u javi je puno duzi nego u ror npr.

Sve ima prednosti i nedostatke, ali isto tako treba pratiti trend, sto se desava , sto se vise trazi, a sto manje, koji je jezik pogodan za sto.

Ako netko trazi custom web shop, naravno da mu neces ponuditi javu ili .net.

Ima ljudi onih koji hoce, ali to je vec druga prica.

Php se lijepo razvija, verzija 8 kad izadje opet pomrsiti racune nekim jezicima kao i ruby3.0 sa rails 6.:smile::smile:

Navodno rails 6 bi trebao izaci na proljece ove godine.

Meni je baš python lijepo legnuo. Radio sam i s php prije al kada napravim usporedu php i python. Python mi je puno jasniji.

I još dobra stvar je što tensorflow, pytorch, keras rade s pythonom a ne s php-om.

Al sve ovisi tko što voli raditi. Nekome je front draži nekome back, nekome mobile, nekome science…

To sto ne slusas ljude koji znaju nesto, a rasprava ti se svodi na omalovazavanje i izbacivanje iz takta. Neargumentirano. Jel tako mislis vodit i svoje sastanke u timu?

2 Likeova

A ti znas nesto? Izvini nisam te prepoznao, rovaris mi u temi od pocetka, muka mi je od tvog pametovanja!

Prvo sto moraš naučiti je preživjeti ljude i kad su zlonamjerni i dobronamjerni.
Ovdje vjeruj nije bilo zlih namjera…ne vidim da od ikog…

1 Like

Pa mislim da sam ih malo puno trpeo, niti imaju veze sa pozicijom koju sam naveo da je potrebno raditi,niti su zainteresovani za posao, dolaze ovde samo da demotivišu ljude i u startu pišu kako to neće uspet, kako nisam naveo ko je vlasnik domena i slične gluposti i teraju me da ja njima po naosob objasnjavam iako nisu strucni niti zainteresovani za oblast koja se traži. Niko mi od njih nije poslao privatnu poruku ako ga stvarno interesuje ko sam i sta je zamisao. Ljudi koji su se prijavili, poslali su mi lepo DM, sta bi radili, koji bi bili njihovi uslovi i ostalo. Zna se kako bi trebalo da koriste teme na foumu ovakvog tipa. Da mi je trebalo misljene članova sa foruma, stavio bih u zagradi (sta mislite o tome, da li bi uspelo, sta treba da ubacim, oduzmem i kako bi vi to uradili) ! Jasno je naglašeno kome je ova tema namenjena, za sve ostale informacije koje nisam naveo, a zanimaju vas posaljite mi privatnu poruku.

Da si procitao prije par tema odmah bi znao sto ce biti. Moja preporuka idi na fb grupe mozda ti se posreci, ali da ces naci odmah sve ljude koji imaju jednaki skill sumnjam.