Freelancer Grupa Kodni Studio

Ovako ideja je postojala pre nekoliko meseci od strane jednog člana foruma, ali nismo uspeli ni jedan sastanak da odrzimo, jedino što smo uradili da smo se skupili i posle nekoliko meseci razišli.

Napominjem samo da bi se radili veliki projekti i timski rad i isključivo za strano tržište preko upworka ili na neki drugi način.

Kao i pre TIM bi se trebao sastojati od:

  • Project managera – osoba za trazenje posla, prodaju i komunikaciju sa klijentima
  • Web dizajner, jedna do dvije osobe
  • Fronted developer - html, css, js(reactjs, vuejs i sl.), jedna do tri osobe
  • Minimalno dva backend php developera

Čim se skupi tim, prvi sastanak se odrzava na grupnoj Chat sobi!

Ako još ima zainteresivanih Web majstora za udruzivanje za zajedniči rad na freelance projetima, posaljite mi DM!
Zajednica bi radila pod imenom Kodni Studio i svi radovi bi kasnije bili prikazani na sajtu

1 Like

Ne zelim otezavat, ali tesko, ne kazem da je nemoguce. Sakupiti ekipu koja se ne poznaje, i to bez sastanaka. I uskladiti backend i frontend, napraviti standard kodiranja i koristiti ga na ozbiljnijem projektu.

Bilo dobro da tako nesto uspije, ali mislim da tu treba ogromna volja i puno vremena i lojalnosti. Sasjeci sve strahove i naprijed. Sretno!

2 Likeova

Naravno da ce uspeti, imam jos planova, kako bi grupa Kodni Studio jos dodatno zaradjivala.
Ljudi se vec javljaju. Molim samo ozbiljne da se jave koji su zaista spremni da rade.
Uskoro ce biti otvoren i sistem za dogovor i planove, podela poslova, predlog projetka i zarada, kao i razgovori za dodatni plan zarade.
Ostalo jos malo slobodnih mesta, tako da upadajte… Posaljite mi DM :slight_smile:

1 Like

Zaboravio sam da navedem, posaljite mi i obavezno, šta bi radili u timu, odnosno za koju poziciju ste zainteresovani, kako bih odma znao da li ima još mesta na toj poziciji i odmah vam odgovorio.

1 Like

kreso0
Može i tako ali onda moram stalno da pišem i vodim računa, ovde!

Isto tako obavezno posaljite vaš email, kako bih vas doda na stranicu gde ćemo imati sastanke i dogovarati se oko svega.:slightly_smiling_face:

Oformiti tim od nule, koji ce raditi kvalitetan posao je ne bas lagan zadatak - pod prepostavkom da isporuka krajnjeg proizvoda bude na visokom nivou, sto se tice kvaliteta, odnosno da klijent bude zadovoljan.

Samo jedan banalan primjer, tj pitanje upuceno tebi:

Uzmi za primjer da se ja zelim prijaviti.Na koji nacin ti planiras utvrditi da sam ja dobar za tu poziciju (sa tehnicke strane prvenstveno) ?

2 Likeova

@belmin
Prijavi se slobodno, kontaktiraj me, posalji mail i na kojoj poziciji bi radio pa ces videti kako sam zamislio, ne mogu ja sad sve ovde da pisem sta i kako, ubacićemo te u sobu za satanke.Pre vecih projekata je u planu da radimo zajedniči na manjem projektu koji će nam od prodaje donositi novac, tipa odrdradi skriptu neku koju se dogovorimo i okaciti na sajtove za prodaju, naravno ako se i ostali slože. Nemoj da se plasis , ne ujedamo, necemo te stavljati na teske muke :slight_smile:

Mislim da je belmin htio reci kako on moze znati da nece raditi sa pocetnicima? Tj. Sta garantira da ce ljudi biti kvalitetni? Ja bi se to pitao.

A kako ja mogu znati da vi ne razmisljate da se prijavite nego mi spamujete temu?

Pa ne spamuju ti temu, nego te pozivaju da prezentiraš svoj naum kako bi se prodao. Tj. kako bi prodao svoju ideju i privukao ljude.

To što oni traže, ti bi trebao u ovakvoj temi prezentirati i bez njihovog zahtjeva. Radi svog dobrog, i radi dobrog tvoje ideje.

Na kraju krajeva…ti možda i okupiš ljude, ali bez da sam sebi odgovoriš na gornja pitanja…neće te baš daleko. Ništa loše pod tim ne mislim…želim ja vama svu sreću…

U konačnici, ti možda i imaš genijalan plan kako to misliš izvesti. Ali onda te ništa nebi trebalo spriječavati da se detaljnije izjasniš kako i što si naumio :wink:

Ako trazis ljude prvo se predstavi tko si i sto si, whois sakriven, maintentance na sajtu kopiran sa githuba.

Upravo tako sve je gore rekla ekipa.

Za početak si mislio kreirati “mali projekt” gdje bi sva ekipa odjednom radila ?
Već imaš klijente ili bi klijente našao nakon što bi bio odrađen “mali projekt” ?
Okačit skriptu na sajtove za prodaju ? To misliš nešto tipa “codecanyon, themeforest” ?
Jel već imaš nekakva financijska sredstva u zalihi ili bi se tek krenulo zarađivati.
Ovo su jako bitni parametri jer ako nemaš klijente i zalihu novca s kojim možeš pokriti neke osnovne troškove developera to će se svest na hobi. “Kada budem imao vremena radit ću.”

Prvo sve ste pogresno shvatili, vi ste zamislili da ja vodim nekakvu firmu gde su mi potrebni ljudi!
Ne!!!
Ja bih bio ravnopravan chat Tima Kodni Studio, i radio bih kao ostali! Ako se odluci da sajt kodnistudio nije potreban, nece biti , ako se odluci da ne treba vise ljudi, nece biti, nisam ja taj koji ce odlucivati vec vecina!

Sve detalje na grupnom Chat room-u! Kako sam ja zamislio.

Ovaj forum je stvarno otisao u pm! Ne mozes da nadjes normalne ljude, trazite odgovore za nesto sto ne zelite ni da radite ili nemate znanja ili jednostavno ispunjavate svoju znatizelju!

Napisi prvo ti prijatelju sta ti znas da radis od ovog goreg navedenog, ja cu te onda ubaciti u sobu za sastanke i tu ces dobiti sve odgovore na tvoja pitanja…
Necu ja ovde objasnjavati, a nemam pojma da li ti znas samo wordpress ili sta vec…

2 Likeova

Uglavnom se forum vrti oko kupo-prodaje, kako zaraditi sa hladjenjem jaja bez da se radi, pa teme wordpress i sl., kako upogonit wp site bez rada i prodati klijentu. Wp stranica spora, a koristi se to go…o, coin valute kako se obogatiti za 24 h i sl. Karikiram…

Zato je vecina kvalitetnih pobjegla.

Posjeta ovakva, zarada onakva, svi veliki strucnjaci i kad se postavi malo jace strucno pitanje, uglavnom bude ili 0 odgovora ili nekoliko filozovskih odgovora.

2 Likeova

Nemoj se ljutiti, ali nisam se rodio jučer, pa ovakvih i sličnih tema ne da je nije bilo na forumu, nego sam ih vidio više. Plus, hrpa ekipe koja nešto želi pokrenuti, ne zna ni sama kako, ima nerealne ciljeve.

Ja bih možda i radio, zapravo i tražim dodatni programerski posao, ali mi se ne da trošiti vrijeme, prvo na istraživanje, što tvoje stručnosti i načina razmišljanja.

Drugo chatati na nekom chat roomu u nadi da ću prikupiti informacije.
Puna mi je kapa “navlakuša tipa dođi registriraj se i ne znam gdje” kroz prošlost se pojavljivalo puno - puno slicnih ideja koje su bile nerealne. Tako da, ako ispitujemo, a vidim da kvalitetni ljudi ispituju. Znači da ih interesira, ali da su se u svom iskustvu susreli sa puno važnih pitanja.

Nije tocno da ljudi ima nerealne ciljeve.
Da svi u startu razmisljaju, aaaaas necemo uspjeti ili necemo dobiti posao, onda nitko ne bi radio.

Danas je posla za IT toliko, da svi koji rade u IT-u da rade x3, ne bi stigli odraditi.

Netko ne moze javno mozda govoriti o tome, svojem iskustvu i sl.

je istina, da više ljudi ima nerealne ciljeve nego što ima realne, pogledaj koliko je nabrijanih ljudi samo i novih tema. “Ekipa koja je odlučila mlatiti pare na internetu” je u velikom broju, dok ekipa koja fakat zna programirati je u manjini.

Točno tako.
Cilj @markoni82 je da se okupi ekipa koja je ravnopravna i da se traže poslovi na UpWork i pokušava pokrit područja (back, front, mobile) i da se ima jednog “Project Managera” koji bi tražio poslove. Ako sam dobro skužio.

To bi bilo ok kada bi našao ljude s podjednakim znanjem u svom području. Ako bi netko bio ultradobra a drugi prosječan, ovom ultradobrom bi brzo dosadilo i odustao bi.

Samo je to paradoks. Isto kao u hr barem 60% firmi trazi ljude i ne mogu naci, a na burzi 150 000 nezaposlenih. Isto tako nitko se ne buni, kao da su u hr svi milijunasi, a sa druge strane navodno ima minimalno 40-50 % siromasnih.
Sa druge strane, odobrava se sve vise kredita, voze dobri auti itd…

Svi gledaju kako sklepat stranicu , staviti oglase i zaradjivati i uzivati.

Ne ide to bas tako.

Oni koji zaradjuju puno, ali i rade puno.

Sve je to ljepo opisao @jorgovan.

Da se još nadovežem i na @belmin sve je dobro rekao.
Što u slučaju ako netko piše kod koji obavlja svoj posao, a napisan je tako da kada netko drugi dođe najpametnije bi bilo isponova pisat.

Mislim ok to je sada složeno i klijent je platio za projekt i svi sretni. Ali ako se takvog čovjeka nije kontroliralo u startu kako je pisao kod nego samo da izvrši posao koje su posljedice ako se klijent odluči da mu treba još neki feature i spreman je platit. Uz pretpostavku da kod koji je pisao taj developer može otići kada želi (svi su ravnopravni).

Hoće li biti kakvi reviewi prije puštanja u produkciju ?

Što se radi u takvom slučaju @markoni82.