Freelancer platofrma mi je uzela 30e sa racuna

Legle su mi neke pare od projekta povucene sa pejpala, pare su legne u pon uvece i u utorak oko 11-12 mi je freelancer platforma uzela 30e sa racuna bez ikakvog pitanja. Udjem na sajt vec su sve spremili da im uplatim 30e samo da unesem podatke sa kartice. Da li je moguce da ja te pare vratim nekako nazad ili to je pisi propalo

Klonio bih se Freelancer platforme… Imao sam velikih problema sa njima, totalno nisu fer.
Jel znaš da ti uzimaju 10$ mjesečno za “maintenance” računa ako se ne logiraš 6 mjeseci? hehe

Uplatio sam novce na Freelancer platformu jer sam angažirao jednog čovjeka preko njih.
Čovjek na posao napravio. Ja mu idem pustit novce sa mog Freelancer accounta na njegov…
E ne može! Odjednom Freelancer site traži verifikaciju mog identiteta i to na prilično nemoguć
način.
Treba se slikat na način da držiš svoju putovnicu i to tako da slova i brojevi na putovnici budu
vidiljivi. Izludio sam, poslao sam im jedno 10 slika. Osjećao sam se ka kriminalac kad ga ono
u policiji slikavaju… Na kraju su mi nakon jedno mjesec dana na jedvite jade, i to nakon šta
sam stupio u kontakt sa jednim odvjetničkim uredom u Sydneyu, verificirali account i pustili novce
prema tom čovjeku.
Ako su već sumnjali u moj identitet, onda su me trebali pitat verifikaciju PRIJE nego sam im uplatio novce, right?
A ne ovako nakon šta imaju tvoje novce, mogu te mučit kako hoće.
Nakon tako neprofesionalnog pristupa, odlučio sam da ne želim više nikad imat posla sa njima.
Promijenio sam broj kreditne kartice zbog njih tako da se više ne mogu naplaćivati od mene. Ma… bježi od njih.

Ma da i meni je jasno da njih treba da se klonim, ali ne znam samo od jednom su mi uzeli 30e i sad postoji mogucnost na sajtu kao withdraw ali ja im jos nisam odobrio tih 30e mozda se vrate na racun stoje da su na racunu ali kao nedospele obaveze

meni su isto svukli 20$ … zaboravio sam to ili kao što se kod nas u bosni kaže halalio sam …“svaka škola se plaća”

pazite ovo ja sam se zalio i oni su mu stavili da mi je akaunt kao limitiran moram neku dokemntaciju da pirlzim i satvili su mi da sam u minusu 30e a meni na kartici u banci stoji kao nedospele obaveze tih njihovi 30e sta oni rade ovo

ima li neki nacin da se obrise freeelance nalog kad se zavrsi posao?

dzabe mi propade 30e a imao sam lep plan sa tim parama, bezite od freelancera i ne uzimajte nista to je trial nikad!

Druže, mijenjaj karticu ako si je registrirao na Freelanceru. To ti je najbolje rješenje za miran san.
Ne vjerujem tom sajtu ništa.
Ovih 1000 ljudi se opeklo. I ja i ti isto. Stvarno netko tim lopovima treba stat na kraj.

A da i njima zovemo gosp. Alvareza III? :thinking:

dali su upwork i ostali sajtovi sigurniji?

99design najsigurniji sve super sve pohvale jedini sajt . Ako neko ima jos koji sajt i dobra iskustva sa sajta nek napise

Da li se onda isplati napraviti racun ili ne?

@Brane

sve piše u uvjetima korištenja.
Evo baš sam pročitao sve i sve je lijepo objašnjeno.