Frizerski & Kozmetički saloni

– frizerski & kozmetički saloni
Nakon nekoliko tjedana intenzivnog rada napokon smo pokrenuli web aplikaciju Frizerski.net
Ideja je bila napraviti jedinstveno mjesto za sve frizerske i kozmetičke salone na jednoj web aplikaciji. Oni kojima je potrebno brzo mogu pronaći traženu informaciju prema svojoj lokaciji. Provjeriti radno vrijeme ili eventualno preporuke.

Na samo ideju ekipa iz NetBIT-a je došla jer smo hitno trebali frizerski salon u drugom gradu koji ne poznajemo. Jednostavno nismo mogli pronaći ništa. Saloni nisu na Googleu ili su jako malo uvršteni. I onda je sinulo… idemo “natjerati” salone u jednu aplikaciju ali na inovativan i praktičan način koji će korisnicima odmah dati informaciju na “prvu”. Znači, npr. nalazim se trenutno u Virovitici. Uključim na svom pametnom telefonu lokaciju i vidim salone u radijusu koji sam odredim. Čak mogu dobiti i upute kako doći do salona. Automobilom, pješke, biciklom ili javnim prijevozom. Savršeno.

Preostaje nam jedino doprijeti do frizera, kozmetičara i brijača i nadati se da će propoznati ideju i uvrstiti svoje salone. Budući da ne postoji ništa slično nadamo se uspjehu. Za uvrštenje nije potrebno imati web stranicu. Dovoljan je email, broj telefona i osnovne informacije da bi salon osvanuo na internetu. Stoga pozivamo sve. Kada se odete šišati slijedeći puta ili posjetite kozmetičara spomenite mu web aplikaciju Frizerski.net

Biti će vam zahvali i oni i mi :slightly_smiling_face:

p.s. suradnja otvorena (linkovi, banneri, sponzorirani članak itd…)

Možda bi vam to prošlo da nije 500kn godišnje na stranici staroj mjesec dana.

2 Likeova

Neće zauvijek biti stara mjesec dana! :grinning:
A jednom se mora početi. Pojačali smo Google adsima, ekipa radi na društvenim mrežama gdje su uglavnom saloni pa ćemo vidjeti. Traffic je krenuo, nešto se dešava.

ne znam gde ste obavili istrazivanje,

UPIT NA GOOGLE

frizerski salon hrvatska

About 1,880,000 results (0.62 seconds)

1 Like

A rezultati serpa za tvoj upit??? Članci iz Slobodne Dalmacije, FB stranice i ostale gluposti.
Ne postoji trenutno konkurencija, zato smo ovo pokrenuli kao nusproizvod tvrtke.

Mozda imas los GOOGLE :stuck_out_tongue: ahahahaahha

drugo svaki lokalni sajt ili registar lokalni firmi ima bar po dva tri frizera na sajtu,

dakle ako odes na Virovitica com naci ces frizere,ako si u tom gradu,

ili Makarska com itd, ili Senj ,Crikvenica,

1 Like

U Hrvatskoj je registrirano više od 7.000 samo frizerskih salona, nešto malo manje kozmetičkih. 80% njih nema web stranicu, 50% ih ima samo social. Recimo u mome naselju je dvadeset salona od kojih niti jedan nije na internetu. Ne ciljamo na one koji su prisutni na webu, nego one koji nisu. Nekim kvartovskim slonima ne treba web stranica, niti profil na društvenim medijima ali im je ok ovo što smo mi napravili. U svakom slučaju hvala ti za angažman oko researcha :wink: Sve smo to već znali. Angažman na terenu je puno veći, pa nije problem ostaviti letak u salonu. Da smo mislili samo online promovirati i sjediti u uredima ne bi ni pokretali takvo što.

1 Like

Ja samo pokusavam da Vam kazem da uludo trosite energiju,jer sam po sebi projekat je uzaludan, dakle vi ciljate da neko dodje u moj salon na sisanje ko nikada nije bio u gradu…
Dakle od milion ljudi koji putuju negde na odmor sluzbeni put sastanak ili bilo sta drugo na 5 10 15 dana,5 se sisaju u tom gradu …dakle Ciljate da ja za 500 kuna nafatam jednog turistu godisnje, ili da u lokalne novine postavim oglas za 100 kuna ,odstampam 1000 letaka za 200 kuna i dam reklamu na lokalnom radiju za 200 kuna
i nafatam 22 nove musterije mesecno,

MIslim da si promašio. Ovo je lokalni direktorij. Ciljam na one koji traže salon u svojoj blizini, prema trenutnoj lokaciji. 499 kn godišnja objava nije puno, ako gledamo da je jedno šišanje/bojanje/friziranje od 350-450 kn za žene. Neki salon koji tek otvara treba web stranicu cca. 6.500 - 7.500 kn (toliko bi mi naplatili otprilike), Google Ads min. 600 kn, nema smisla Ads ako nema web. Investicija u startu je puno veća. Uostalom kad vidi Barica da je uvrštena Marica 200 metara dalje htjeti će i ona. Koliko je projekt promašen vidjeti ćemo. U zadnjih petnaest godina koliko se bavimo webom bilo je i gorih i skupljih promašaja od ovoga. hehe

Da se ne ponavljam i da rezimiram: ciljamo na lokalne salone između zgrada, u podrumima i prolazima za koje nitko ne zna i koji nemaju web ni social page. Damo im brošuru neka pogledaju, ako žele na licu mjesta ih uvrstimo :slight_smile:

1 Like

Salon frizerski gde smo, sta smo , radno vreme i 10 slika 1000 eura web sajt…

u kojem delu svemira Vi zivite,

Deset slika frizura na instagramu sa ADRESOM salona imace vise pregleda i poseta nego 10 sajtova od 1000 eura,

ja kada citam neke ljude pomislim da ne zivimo na istoj planeti…

1 Like

499 kn god. je puno. Prvo moras znati psihologiju, a to je da ako imam salon, imam stalne musterije, zadovoljan sam sa prihodom, zaboli me za objavu. Tako ti razmisljaju oni koji imaju onoliko prometa koliko im treba i stalne musterije, a to je vecina salona.
Oni koji nemaju dovoljno musterija, oni su vec zatvoreni.

Realna cijena je 15-20 kn mj. za frizerske salone , ili max. 150-200 kn god., za uplatu odjednom. Za kozmeticke salone, mozda 30 kn mj(300-350 kn god). beauty salone mozda 40 kn mj(350-400 kn god).

Sto se tice cijene sisanja, tebe nije briga koliko saloni naplate i zarade. Usluga vrijedi onoliko, koliko je netko spreman platiti.

Web sa 5 stavaka u men-u, par slika, custom dizajn, obicno se naplacuje 2500-4000 kn.

Naravno, netko ce napraviti na wp-u sa gotovom temom za 50-100 eura.

Bez zamjere, ovo je moje razmisljanje.

Slažem se za godišnju objavu plaćanje odjednom da bi to mogli regulirati. Saloni više nemaju statične stranice, često se mijenja sadržaj, cijene, prigode itd. Mi bi toliko naplatili.Jednom smo išli sa nižom cijenom od tržišne i dobili po nosu od ostalih 104 IT firmi u Osijeku da spuštamo cijene. Govorimo o cijeni koju tvrtka pravi ne netko tko ne plaća plaće, doprinose i sve poreze.

1 Like

Zato postoji cms.

Cms, gotov ili vlastiti + izrada stranice po mjeri sa custom dizajnom krece od 2500-4000 kn sa pdv-om pa nadalje.

Ima firmi koje uzimaju i po 10-12 k kn za wp stranicu sa gotovim template-om, kontakt forma, reference, o nama, ponuda i to je to.
Ako je netko spreman platiti toliko…

Upravo tako. Viđao sam to vrlo često kod razvikanih firmi.

1 Like

Jeste razmišljali da sami ubacite salone i na taj način privučete korisnike koji će tu i tamo ostaviti recenziju i sl. Nakon godinu dana ponudite klijentima izvješće koliko je korisnika došlo preko vas i ponuditi daljnu uslugu uz naknadu. Po meni ideja nije loša, pogotovo jer mislim da će na to ići više ženski rod, a babe vole takve stvari i ostavljati recenzije…

Da, i to je bila ideja prvotno.

Ali budući da nema konkurencije niti išta slično probati ćemo za početak ovako. Zapravo smo otvoreni za sve opcije. U pregovorima smo i za web shop sa kozmetikom i opremom za salone, ali to bi poremetilo prvotnu ideju jedan klik do informacije za najbliži frizerski.

Zakompliciralo bi web a upitan bi bio ROI. U biti trebao je biti dropshipping ali sa robom koja je na skladištu par stotina metara dalje o firme. Vidjeti ćemo kako će se razvijati. Puštena je jučer, odnosno linkana negdje, a preko noći se ne može ništa iskristalizirati.

Cijeli ovaj projekt nema smisla ako je uvršteno 99% salona. Cilje je 100%. Možda je korisniku ključan baš taj jedan. Naravno da je to nemoguće ali smo si ionako odredili gotovo svu zaradu trošiti na marketing da obuhvatimo što više.

1 Like

Stranica se čini ok, tema je pristojna. Mada više smisla obrtu samo otvoriti Google Business i Facebook stranicu a onaj tko želi više može ići na vlastiti web.
Ugl pokušal sam vam napisati test recenziju na neko objektu, ispunim oba prikazana inputa i dobim grešku “Molimo vas da ispunite sva polja”…

Nažalost ili na sreću ovi obrti ne kreiraju Google Business u prevelikom postotku. Za Facebook se slažem da im je prvo kreirati FB i misliti kako su sada riješili cijeli marketing a onda novi saloni sjede bez posla i pitaju se kako im nitko ne ulazi. Uvijek kada šetam bilo kojim gradom svakih nekoliko stotina metara naletim na frizerski ili kozmetički, nokti, trepavice itd i nema ih na googleu a cilj mi je da ih ljudi nađu tako.

Što se tiče recenzije sve je ok, treba osim imena, recenzije i označiti zvjezdice. Vjerojatno niste to poklikali ali dodao sam sada opširniji opis “Molimo vas da ispunite sva polja i odredite ocjene zvjezdicama!” :slight_smile:

Nakon 2 mjeseca imate tek 5 salona?
Za pronalazak salona trebalo je 3 klika i pogledati 10-ak reklama.
Totalni promašaj od projekta.

Opet ja vracam neku staru temu :slight_smile: ali sta cu… nema novih toliko puno a navadio se svako jutro uci na forum prije pocetka sa radom i procitati koju pametnu…
Tako jutros gledam ovu temu i pitam se da li ima nesto ovako, ali za javne kuce :smiley: Bas bi bilo zgodno hehe