Gaming Portal; autorska prava, savjeti i pomoć

Pozdrav imam Gaming Portal gameradius.net
zanim me sve u vezi autorskih prava, jer primjetio sam da imaju stranice(portali) koji samo oznace izvor iz kojeg su kopirali sadrzaj pa me zanima dali je sigurno kopirat sadrzaj sa drugih portala a da oznacis toga autora ili web lokaciju toga sadrzaja… u naprijed hvala svima na ukazanoj pomoci

To je ustvari jako jednostavno.
Uzeo sam tekst posljednje vijesti sa tvog portala i ubacio u Google.
Google mi je izbacio prvi link od ffa.hr sajta gdje se nalazi takav tekst i drugi link od tvog portala.
Pretpostavkom da si uzeo tekst od njih, evo šta kažu njihovi Uvjeti korištenja

  • FFA je vlasnik autorskih prava na svim sadržajima portala (tekstualni, vizualni, audiomaterijali i videomaterijali, baze podataka, programski kod). Svako neovlašteno reproduciranje, distribuiranje ili korištenje bilo kojeg dijela portala bez dozvole Uredništva smatra se kršenjem autorskih prava portala te je podložno tužbi.

Tako da ukol’ko nisi nabavio dozvolu od ffa ili sklopio neku vrstu ugovora sa ffa-om - u potencijalnom si prekršaju. I to samo za taj tekst.
Naravno ovo sve govorim pod pretpostavkom da si od njih uzeo/prekopir’o artikal bez njihovog znanja.

I to uradi za svaki sajt sa kojeg kopiraš materijal - detaljno pročitaj ToU/ToS/Uvjete korištenja.
Ako ti treba dodatno objašnjenje najbolje bi bilo da zatražiš savjet od pravnika ili advokata.

osim toga kako Google gleda kao pretraživač po pitanju potpuno kopiranih članaka ?

jako loše, ako google vidi da je isti content, isti tekst i isti naslov, od te stranice nema ništa

ne plaćaju ljudi džabe copywritere da im pišu tekst, naslov i opise … makar izmijeni ti koliko možeš sve

2 Likeova

zato mi je i čudno da je otvarač teme napravio stranicu i odmah na to krenuo… nema smisla.

I već na prvom javljanju želi dobiti link. Čekam @c3po da uredi tekst :slight_smile:

I ja sam to promislio, ali barem je sve drugo uredno, i kategorija koja to dopušta. :blush:
Dobro, mlad je, pa i postavlja takva pitanja, a do sada ima jedan (1) klik. :wink: :o:

ok puno ti hvala na ukazanoj pomoci puno si mi pomogo pozz…

1 Like

Bok svima i u naprijed hvala svima koji čitaju ovu temu.
Imam gaming portal


koji sam otvori prije mjesec dana.
Puno bi mi značilo kada bi pogledali i rekli koje stvari bi trebalo promjeniti, jer mi je ovo tek prva web stranica. Pravi razlog zbog kojeg sam otvorio ovu temu jest Google Adsense, odmah da kažem ja ne tražim neku veliku zaradu čisto samo da imam nešto malo za sebe i da nisam baš u minusu što se tiče domene i hosta. Ne znam kolika je normalna zarada kod gaming portala na balkanu, pa bih voli da malo pogledate i kažete dali je ovo dobro za početak ili bi trebalo malo promijenit neke stvari. Razmišljam o tome da ako mislite da je dobar početak ova web stranica, malo bih više uložio u novu kupljenu gaming themu za web i platit par gaming youtubera da me malo izreklamiraju.

Ne znam baš koliko su mi dobro pozicionirani oglasi pa ako mi možete predložit koja kombinacija bila dobra za moju web stranicu.
Unaprijed veliko HVALA svima koji mi pomažu i nadam se da će u ovoj temi neko drugi pronać nešto za sebe… <3

Da to je adsense. A i normalno je to jer je web na hrvatskom. Imas onu ugli vijest da imam adblocker nakon koje sam odmah otisao na x. Mozda da razmislis o tome, ljudi koji koriste adblocker nevole reklame i vjerojatno i da iskljuce adblocker nikada nebi napravili click sto bi onda dovelo do jos manjeg CTR-a.

Primjera kako je to napravljeno da ne iritira korisnika:
https://www.tvmaze.com
moras ukljuciti adblocker da vidis, a ti recimo ako ne prodajes nista mozes u te kvadratice staviti da korisnici nek iskljuce adblocker… A ne im zabraniti pristup na tvoj site…

Ok hvala na ukazanoj pomoći u potpunosti si u pravu.

i molim te nemoj se ljutiti, ali sa ovakvom posjetom ne očeujem neku lovu.