Gde uloziti 5000€

Pozdrav

Imam viska 5000€,gde bi mogao uloziti a da je u vezi interneta

Ako imate svoje projekte,posaljite mi na mail [email protected]

Bez nekog znanja to ti je kao da si usao u kladionicu. Polako ce se topiti ali na kraju ce se istopiti.

Kupiš neki dobar portal sa dobrom google zaradom i deri!

Pokusas da nadjes za te pare sajt koji zaradjuje 400-500eur i teras. Pogledaj na Flippi

Samo pazi da ne lupas glavom kada skuzis da su podaci bili fake. Znam par ljudi koji se opeklo na Fiverru.

Evo moje osobne price.
napravio sam tool kojeg je prodavao moj partner iz engleske, on je napravio site i sve, dijelili smo zaradu. Onda je nestao/la i za tjedan dana sam vidio da prodaje site na Flippi s mojim toolom bez da je pricao samnom o tome. Site je prodan, a ja s novim vlasnikom nikad nisam stupio u kontakt. Kasnije su tog prevaranta uhvatili i banirali ga s flippe. A interesantno je da je taj lik prodao nedavno site za 30 000$. Eto pa oprez s flippom. Kao i sve ostalo trebas imat znanje ili ces se opec.

Pa to sto si ti sad naveo nigde ne govori zasto covek da ima opreza sa flippom. Kazes da znas par ljudi koji su se opekli na Fiveru i da je neko prodao sajt na Flippi i to jos za 30 soma :smiley:

Kada trazis sajt na Flippi, gledaj da bude verifikovan Google Analytics i Adsense ( ukoliko je zarada preko Adsense-a. )
Prvo sto trebas da uradis jeste da proveris sajt koji zelis da kupis na www.similarweb.com . Tu ces dobiti jos podataka.
Pozicije sajta na SERP-u mozes proveriti na www.semrush.com .
Ako se razumes u backlinkove proveru mozes uraditi na www.ahrefs.com
Takodje proveri da li je sajt banovan od Adsensa-a ovde http://www.bannedcheck.com/ .
Na kraju obavezno trazi da ti da pristup Google Analitici. Nemoj da obracas paznju na Direct i Referal traffic, ako vecina saobracaja dolazi odatle - batali pricu.
Udji u podatke organskog saobracaja i podesi secondary filted na ‘Trajanje sesije’, moze se desiti da hoce da fejkaju saobracaj sa Search Engine-a.
Ako je tu sve kako treba onda biduj.

Traffic se moze fakeovati i to jako lako I trajanje sessije i sve.

ovo da sus e opekli sam mislio na Flippu ne Fiverr. greska u pisanju. A taj koji je bio samnom partner i imao mutne poslove na Flippi je prodao site za 30 000$. Da bi ga nakon pokusaja prevare mene banali sa fippe.

Znaci google analytics se moze fakeovati, a za ovo ostalo treba imati barem kakvo ili takvo znanje. Cak bi rekao da i za google analytics treba iamti neku dozu znanja.

Tak da ako je sad dosao s 5k Eura u online svijet, moja preporuka mu je da trazi da ulozi 5k eura u offline biznis.

Iskreno, gori savet nisi mogao da mu das.
Ja sam pre Online sveta zatvorio jednu piceriju i jednu perionicu. Katastrofa su offline biznisi, ne mozes nista od drzave da uspes, narod nema para i jos 100 drugih faktora. Online posao ti je san snova.
U najgorem slucaju, mozes uloziti ( ukoliko nisi vec ) u online obrazovanje i tako steci skill koji ce ti donositi hleb i dosta preko toga, ceo zivot.

1 Like

Djelomično se slažem sa @dadaas, međutim u offliine svijetu je još teže i treba dosta veći kapital za neki ozbiljniji projekt. Ono što ja predlažem članu je da kupi profitabilnu stranicu tematike koju voli ili da pokrene stranicu tematike koju voli (omjer 1,5k € na izradu i 3,5k € na marketing je sasvim solidno), a radit će ono što voli i neće mu biti problem.

Jer ako korisnik kupi uhodanu stranicu tematike “opreme za pse”, a on uopće ne voli pse, to samo znači da će mu se početna zarada stranice polako topiti. Ili postoji opcija da zaposliš jako dobro pisce, a opet voditi brigu o zaradi, bla bla bla. opet onaj dosadan i statičan posao.

Imam jedan predlog za tebe, ako si zainteresovan, potrebno je ulaganje daleko manje sume, mozda manje i od 500 dolara. Posalji mi PM.