Gdje je najbolje reklamirati sajt za sto brzu posjetu?

Gdje je najbolje reklamirati sajt za sto brzu posjetu, facebook, google ads, nativemedia…
Sajt je novi i clanci su lifestyle, magazin, recepti…

Po mom misljenju da je naj opcija nativemedia?

Ako ti je vazna samo poseta onda izaberi najjeftinije neke popunderse tipa popads propellerads… i stavi zemlju indiju.Za male pare dobijes posetu.

Sajt je za balkansko govorno podrucje i mislio sam na kvalitetnu posjetu, koji bi se vracali na sajt.
Da dnevno trosim za reklamu recimo oko 50€ gdje bi bilo najbolje to uloziti?

Moje mišljenje je da uložiš novac prvo u google ads pa vidiš rezultate. Jer po meni google ads imaju najširu moguću “publiku” što se tiče oglašavanja Na kraju…ako ne odgovaraju tvom nekom kriterijumu kreneš na sledeće advester mreže FB, native, popads itd…

Ne znam koliku posetu trazis ali najbolja i najbrza opcija je onda IG nalog ili FB stranice sa tom temom.Platis adminu ili vlasniku naloga da ti reklamira sajt.

zanima me šta je poanta dovođenja te posjete?

ok, kvalitetan, ali ovo:

ako radiš samo zbog toga, malo promisli.
jedini sajtovi na koje se netko vraća (dovoljno često) su one top 5 news stranice…
jedino ako si neka stručna pdniša koja se stručno bavi tim pitanjima i temom možeš očekivati povratak posjetitelja…
tako da nativmedia i sl. nije dobar izbor…
IG i FB jedino u što možeš uložiti a da imaš nešto (pod uvijetom da imaš napraviš vlastitu stranicu, a ne ovo da rentaš…)

na 1000$ sto ulozi da dovuce posjetu, vratice mu se 50$ :smiley:

Ja imam fb stranicu sa preko 50k lajkova ali to je slabo ako ne platim. Jeli moguce clanke reklamirati na google ads kao neki proizvod? Moram brobati nativemedia mnogi sajtovi imaju njihove widget reklame.

Stari, tebi je cilj da dobijes posjetu… Razmisli koliko te kosta 1000 posjeta, a koliko ti zaradis od 1000 posjeta, pa vidi koliko ti se isplati.

Za onog ko zaradjuje od reklama, ne isplati se placat posjetu… to je nekad moglo na nekim clancima, al sad tesko… a pogotovo nemoguce za neki znj sajt, bez ikakvog brenda. Bacanje para.

Radije kupi neku fb stranicu

Naravno da možeš! Jer za google ads svaki link možeš pretvoriti u reklamu .Tako i sa člancima .Samo nemoj previše da držiš na oglasu jedan članak da ne bi pokvario eventualno svoj neki SEO sajta.

Bilo bi ti dobro da poradiš na keywordima u člancima jer i to doprinosi posetama.

Davno sam jednom probao i znam da nije bilo jednostavno kao sto je na fb
Danas je sve teze nije kao nekad, sjecam se da sam na fb IA uzimao finu lovu ali danas je to nemoguce.

Mozda ipak treba cekati oko pola godine da se vidi potencijal sajta.

Pa sad ako je sajt nov oda treba vremena da se probije .Možeš sačekati objavljivat članke a usput ne znam…pokušati barem jednom pusiti neku reklamu za sajt na bilo kojoj advester mreži (koja je po tebi lično O.K) Čisto narod da malo zna o sajtu tom

Ja eto pre par nedelja sam pustio u opticaj novi sajt na engleskom jeziku i za sada ne očekujem ništa od posetilaca .Objavljujem tekstove po 2-3 kako kad i tek možda za 5-6 meseci da vidim neki pomak što se tiče poseta. Dok na drugoj strani imam sajt star 11 godina koji mi redovno donosi posetioce

Ako boostam post na fb posjetilac ne dolazi na moj sajt jer vecina koristi app za fb ako boostam post na recimo nativemedia posjetilac dolazi na moj sajt, zato mislim da fb nije bas dobra opcija

Iskreno,ne znam koliko je sad boostanje isplativo sad na FB. Pre par godina je bio super način navući posetioce

Sve zavisi koliko ima sajtova koji drže native media i u kakvu kategoriju spada taj tvoj sajt .Koliko će biti primaljiv tvoj sajt (reklama) na primer na sajtu o zdravoj hrani ili news portalu, Sve te neje sitne činjenice moraš uzeti u obzir to jest, razmisliti dobro gde reklamirati

Nadji nekoga ko ima manje stranice ili naloge na FB i IG sa tom nishom otprilike do 10k i on ce sa odusevljenjem prihvatiti 10e da izbaci 5 objava dnevno.
Sretan ce biti sto ista zaradjuje.

@fetis2022 on hoce biti ali ja necu biti sretan. Ja imam fb od 50k i svaki lajk je bio 100% dobrovoljan ali objavu vidi mali broj ljudi jer ipak treba platiti ali je pitanje sto je najbolje.

Manje stranice imaju veci doseg a i manje ces platiti nego nekom adveriseru.
Kazes mu ako bude dobar doseg nastavices saradnju.

Mozda nisam dobro objasnio sa dosegom.
Manja stranica ima veci procenat vidljivosti nego veca.
Ne bostujete objave nego platis na racun adminu a on redovno objavi neki link od sajta.

Jedna stranica od 50k ima vidljivost 30%

5 stranica od 10k ima vidljivost 50%

Na stranici od 50k objavu vidi 15k osoba.

Na stranicama od 10k+5 objavu vidi 25k osoba.

Ovo ne biva u matematici.