Gdje kupiti Dreamweaver i Fireworks CS6?

Pozdrav.

Evo kako sam naslov kaže trebao bi kupiti spomenute programe, pa me zanima gdje se mogu najjeftinije nabaviti.
Najjeftinije što sam ja našao je ovo:
http://fmlycqbxdwbqfxpo.luxesoftstore.com/product/adobe-dreamweaver-cs6/
http://fmlycqbxdwbqfxpo.luxesoftstore.com/product/adobe-fireworks-cs6/

Svaki savjet je dobrodošao.

Hvala i lijep pozdrav.

Znači sve pirati ovdje, šteta :slight_smile:

Firma mi plaća creative cloud, ali kolko vidim 10E/mj. je cijena za PS i AI, skineš App, platiš i koristiš, Bridge i još par stvari je free za sve samo treba imat account na Adobeu. Inače od kad imaju ovaj App sve je doslovce na 1 klik, nikakve instalacije i zajebancije:

1 Like

CC od Adoba je u HR duplo nego vani mjesečno.

Fireworks ?

Pa on je mrtav;)

bio je super ali izbačen je. Sada sve sa PSom.

1 Like

Hvala na informacijama.

Da, ovo sam vidio da se plaća mjesečno. Dosta skupo to onda ispada.

Da li znate ovi linkovi šta sam stavio, ako skinem sa njih(oko 100 eura je svaki program), onda ih imam zauvijek legalno ili?

Imaš i koliko traje ključ, ali legalno za HR sumnjam,

naime sa adoba ne možeš ni kupiti za HR cloud. Samo preko bezobzirnih distributera koji su stavili cijenu x2 i nešto za HR.

Uzmi samo aplikacije koje trebaš. Ja sam uzeo PS i Dreamvewer. kako god provjeri prije kupnje,

NO PS i slično za 100Eura. sumnjam,

Stranice koje si dao link, ne bi dao im karticu ni u ludilu… Čim vidim RP i slično.

1 Like

Ne mora da znaci da su svi ovde pirati, tj u 100% odnosu, vise verujem da ljudi ovde slabo koriste bilo koji od ta dva programa, pa nisu hteli da pametuju.
Npr.ja nemam sve piratske softvere, ali ne, nemam ni sve legalne.

Nego, sto se tice konkretnog problema, da ne ulazimo u pitanje treba li ti stvarno to i zasto.
Imas dve opcije, kupiti taj (“stari”) softver, i kupiti (“novi”) cloud softver - tj.pretplatu.
Ja bih isao na prvu opciju, iz istog razloga koji si naveo, uvek volim kupiti jednom zauvek softver, cak iako situacija obrnuto deluje u pocetku, deluje skuplje, ali na duze staze izadje jeftinije skoro uvek.
Medjutim kao sto su rekli, bitno je znati da kupovinom softvera podlezes zakonima drzave u kojoj si, pa se npr. u Srbiji ocekuje da platis odredjeni porez na to, verujem kao i svuda.
Zato i postoje legalni distributeri za ove kompanije, i pronadji na netu njihove telefone i okreni ih.
Ja koliko znam, kod nas, ta neka inspekcija koja postoji, ide samo po firmama, ima listu softvera, za koje postoje distributeri u Srbiji, i samo to proverava na tvom racunaru, ako vidi da se tu nesto ne poklapa onda si u problemu, a za softvere koji nisu na “listi”, kao i da ne postoje.
E sad, jedna super stvar kod Adobe-a, koju malo ljudi zna, je da se njihov softver, barem ranije do pojave cloud resenja,mogao preprodavati do 3 puta ako se dobro secam.
Znaci mozes kupiti polovan Adobe Master Collection starije verzije od nekog Amera, ili koga god,eBay, gde god.
Teorijski ako platis na to porez koji Hrvatska razrezuje trebao bi biti ok.
Kazem “teorijski” jer bolje da proveris sa distributerima Adobe-a u Hrvatskoj.
Iako ce kapiram reci da je cloud bolji, bla bla, pitaj ih ovo konkretno sto sam napisao, polovan Adobe, moze li ili ne, i koja je procedura.
Meni je tako promaklo par jeftinih njihovih paketa, iako mi nisu neophodni legalni i mogu da se snadjem i sa drugim softverima ako mi treba pravdanje za freelance, toliko su jeftini bili da sam hteo plakati sto ih nisam uzeo.
Cloud mi ne odgovara, i necu ga uzimati iz x razloga i principa jer te kompanije osim kad ih udaris po dzepu nista drugo ne razumeju, imao si skoro, pre par meseci slucaj, videcu ako iskopam link, da su liku u USA za otkazivanje cloud Creative Suite-a naplatili $200 i bila zesca frka i prepiska na Twitteru, jednostavno one njihove ugovore niko ne cita, a oni tripuju da pruzaju neku uslugu i servis sada, a ne da prodaju softver.

Znaci, moj savet ukratko ti je, po koracima:
1.Nadji Adobe distributere u Hrvatskoj
2.Pitaj ih za cenu softvera koji ti treba, naglasi da su te stare verzije must have, iz tebi nekog znanog razloga (workflow,…) ili da li mozes kupiti taj polovan softver od treceg lica
Ako su oba odgovora odricna, tj nemaju ni stare verzije, niti smes kupiti online polovan Adobe softver, onda jebiga, nemas izbora, tj ostaje ili cloud ili pirat.
Ovo sve ima smisla, samo ako si firma, i moras softver kupiti iz nama nekog nepoznatog razloga.

1 Like

malo loše nagađaš:)

Fireworks mi je bio prvi alat za dizajn weba, slicing itd. Uz PS.
Dreamweaver koristim još dok je bila Macromedia, možda neki se ni ne sjećaju.

Nije bitno to, bitna je cijena koja je bezobrazno napuhana u HR.

1 Like