Gdje mogu kupiti stare .com domene?

Pozdrav,

di mogu kupiti stare domene ? znaci stare najmanje godinu, dana da su indexirane, nije bitno kolko imaju posjeta ?

Hvala,
Phelps
:slight_smile:

Domace ili strane…?

strance .com znaci ne bitno koko posjeta samo da je dugo na guglu indeksirana

Od stranih .com domena imam ovo:

funnyadventures.com
funnyadventures.net
boyhoods.com
vocal-music.com
twalsh.com
orgyia.com
muhammed-ali.com
launter.com
hard-cases.com
dionyza.com


cl1ps.com
carter-house.com
anaction.com
al1fa.com
seekandroid.com
googlemotion.com
sweetclips.com

cigarslist.com
cigarettelist.com
cigaretteslist.com
funnyblondes.com

Mislim da su sve parkirane na SEDO pa su stoga i indexirane na guglu, a sve su stare godinama. Neke od ovih domena sadrze keyworde s puno searches na guglu, pa stoga ocekuj i da ce cijena biti nesto veca :slight_smile: Ako te zanimaju, javi.

SEOPORTALS.COM
I751.COM
SWR24.COM
LEEROO.COM
SEARCHHYIP.COM
LAUGHHUMOR.COM
POLISHHUMOR.COM
SPACEHUMOR.COM

Evo voe imam ja, pa mozes i njih pogledat ak te zanimaju.

Sve moje domene koje isteknu automatsku kupe neki kinezi/japanci i na njih uploadaju neki svoj sajt. Jel se to još kome događa?

da, to ti rade cjedjenje soka. Zamisli da su te stare domene koje su ukinutea imaju jos neke backlinkove ili PR i onda oni nesto bezveze nabljezagju an stranicu (mislim ima tekst i to sve, upitno kako je unikatan) i stave backlinkove ka svojim stranicama, sales pagevima ilis to vec…

Iskreno neznam kak to funkcionira, ali koliko vidim to masovno rade pa vasljda onda funkcionira. Ili engative SEO sad po novom rade, kupe i naprave to tako da izgleda da je namjerno netko htio prevariti Google i onda stranica dobije penal da makne link, a nemoze ga maknuti… i tak… svasta se desava

isto meni uzese sceko.me pa ja predjoh na sceko.com

Rade blog network, kupe domene sa tipa pr 2-3 sa par tisuca dobrih linkova i onda uzimaju hostigne sa različitim ip, naprave najobicniju stranicu i onda dodaju clanku na tu tematiku i onda tipa svaki 5 linkaju na svoj sajt, a ostale clanke isto linkaju na neke stranice, da se ne skuzi… ugl ekipa je razvila cijeli sistem, samo sto je i to vrsta neželjenog linkanja, jer se radi manipulaciji linkovima. Ali je dosta ispaltivo, jer poslije možeš svoju mrežu koristiti drugima za gp i naplačivati. Samo treba za početak uložiti u 10 domena, 10 hostinga na različitim ip i 10 članka dnevno barem po 300 rijeći, sto je sigurno nekih 3000-5000 tisuća kuna investicije

Da, samo oni ne otkupe 10 domena nego destke miljuna domena po svijetu automatski. To je ogromna lova, valjda imaju računicu da za svaku domenu izvuku više nego je plate.

Kupe expired domene jer smatraju da nesto vrijede posto su bile registrirane. Cesto se dogodi i da nekome slucajno istekne domena. Nakon toga ih lijepo parkiraju i kasnije pokusaju prodati dalje. Sigurno ih kupe po povoljnijim cijenama nego sto ih mi kupujemo.

Pozdrav,
Prodajem prvi HR sexy site - www.iznad18.com - registriran 1997.
[email protected]

Ovo je malo starija tema, ali je uvijek aktuelna; za tebe Phelps, ili za nekog drugog Forumaša:
Nudim nekoliko domena na prodaju, stare i do 8 godina, sa po meni; jakim imenima, tema Travel - Hotel…
Stalno su online i hostane, znači nisu parkirane, što je mnogo bolje.

Zainteresirani, javite mi se na PP.
Srdačno, :slight_smile:

Ne fercera to, čim domena dropa (expired) google sve te linkove zanemari. Poslije oni prodaju budalama (koji ne urade background sajta) linkove po povoljnijim cijenama da bi ih privukli.

ne znam odakle ti to da google sve linkove zanemaruje. To 100% nije tocno.

Ja kupujem takve domene, em expiring em expired i od njih se dobije itekakav serp boost.

Mozes raditi cuda s njima - 301, pumper site, pbn a cak i money site.

Usporedbe radi (sam sam testirao 3 puta): u isto vrijeme kupis novu domenu i jednu expired, odaberes nišu i stavis ih zajedno u isto vrijeme sa slicnim (ne istim) sadrzajem, strukturom, interlinkom i sl.

Stare domene bez pinganja rangiraju u roku 5-7 dana za KW od 40k monthlya dok je novoj trebalo cca 2 mjeseca

Naravno, nisam gradio niti jedan novi link prema njima.

Ako cu kupiti novu domenu radi brandinga uvijek kupim jednu staru 6-8 godina sa jako dobrim metrikama i nakon što na nju stavim nekakav relevantni site i kada ona rangira u top100, ide 301 na moju novu domenu koja onda jednostavno explodira.

Da ne idem u detalje :smiley: o ovom mogu ebook napisati xDDD

1 Like

Davno sam čitao na digitalpointu, možda nije bilo tačno, evo šta sam sada na googleu našao:

After the past year with all the Google changes that make link building
trickier than ever, this process is no longer as easy and safe as it
once was.

As with almost anything in SEO right now, some tactics aren’t really
great ideas for the long-term but since they work for the short-term,
people still use them.

That’s why it’s hard to say that you shouldn’t do this, or you should do
that, because every case is different, every webmaster/site owner has a
different idea about risk, and a lot of people have made a lot of money
off doing things that I personally wouldn’t do.

sve oke, ali nemoj se ugledati previše na ono što pišu seo preacheri (moz, cutts, sel…) to ti je onaj princip - tko zna seo aplicira ga, tko nagađa - blogga o njemu.

stvar je u testiranju, sve treba testirati samostalno i sukladno tomu donositi zaključke, sve osim toga su špekulacije i rekla-kazala

1 Like

Moram pohvaliti kolegu Andreinta; koji mudro zbori, nema što. :slight_smile:
A i ono iz tvog gornjeg posta je velika stvar i jaka solucija. Čuo sam za to i ranije, jasno, ali takva aktivnost iziskuje veliko iskustvo i znanje, nije nikako za početnika ili wannabe (web)mastera.

U svakom slučaju, pohvala. :slight_smile:

zahvaljujem @c3po

nikako ne bih savjetovao nekom tko je u pocetku svoje online avanture ovakve akcije jer u 99% takvih slucajeva zavrsi kontraproduktivno.

Ono gore sto sam napisao je cisto ugrubo (da grublje ne moze biti xD)… Ima jako puno tehnika koje mogu utjecati na rangiranje stranica a da nisu blackhat. Da se razumijemo, ovo sto sam napisao je greyhat,

Ako koga zanima specificno nekakva posebna tehnika neka napise pa cu pokusati objasniti sto jednostavnije moguce

lp