Gdje nalazite potencijalne kupce?

U zadnje vrijeme imam problem sa pronalaskom novih kupaca, radim sve od weba, dizajna, java developmenta etc., trazim preko upworka, freelance.hr, facebook grupa, nekoliko kontakt osoba, ali kao da je trenutno pustinja, imate kakve ideje ili viska posla?

Dobro pitanje, jako tesko preko upworka iako imam profil i testove za wordpress u kojima sam TOP20 i odlične reference, preko adwordsa i facebooka se javi po neki klijent samo se raspituje ali nista, samo trosim budzet, ono sto se pokazalo jako dobro jeste strani klijenti, samo njih nekako nafataj i imas posla a cijena ne igra voliku ulogu kod njih.

1 Like

istina, slazem se u potpunosti s tobom, samo kako doci do vanjskih kupaca, ja bi bio sretan da se javi netko tko radi s nekim vani pa objasni kako je dosao do njih, ja imam potencijalno cijeli tim koji bi mogao cijele projekte odraditi. Od e-commerce, hybrisa, shopova, custom spring app.

Skrepaj po fb grupama koje se bave poslovima poslovima koje bi zelio radit. Koristi fejk poslovni profil i promjeni ime u neko od internacionalnih poput “Matthew Perry” i sl. koje zelis koristit u poslovanju, no nemoj da bude “John Jonson ili John Wick”, napravi profil da bude cim vise realan. Govorim iz razloga jer ce ti se javit 10x vise ljudi nego ako koristis Marko Horvatic. Pronadji 2-3 kljenta za pocetak i gradi referencu, kasnije ces dobivat preporuke… no najbitnije je da uradis to profesionalno. No ako nisi u stanju to napravit, pronadji agenta koji ti moze sredit posao u USA uz odredjenu proviziju, jest da ces nesto manje zaradit ali dugorocno imat ces stalne kljente + refferals. Ako nisi, pocni koristit LinkedIN i pocni gradit svoj brend, takoder ga linkaj sa fb-om i sajtom. Moj savjet ti je da batalis fiverr (ne kazem da se ne moze zaradit) ali kljentala iz USA/UK sigurno nece biti zainteresirana za fiverr guy-a. Pocni gradit svoj brend i bit ce posla na izvoz. :wink:

3 Likeova

IMO vece smece od Linkedina nisam vidio u zivotu.Pun je nekih likova koji su umislili da su neki poduzetnici, i spammy recruitera.

Ako imas dobre reference iza sebe, i ako znas sta radis mozes bez problema na Upworku naci posao, a dodao bih jos i Toptal - mada tu treba upasti.

Ovdje nije rijec o LinkedIN-u nego o stvaranju vlastitog brenda na društvenim mrežama. Ako je tebi smece ne znaci da je smce, netko sa dobrom optimizacijom LinkedIN-a mlati dobre pare. Na linkedinu je mnogo “skauta” koji traze freelancere itd… Osim linkedIN-a ovdje je ukljuceno toliko kombinacija samo-promocije da ti pamet stane. Po meni je fb bio najvece smece do prije par god. dok nisam dobio kontakte koji su me gurnuli tamo gdje sam htio. Ne treba potcijenjivat moć “besplatnih” mreza koje imamo na raspolaganju. Na Upworku sam radio nekoc prije, odlican servis za pronalazenje poslova no posto ga dugo nisam koristio ne mogu znati kako danas stoje stvari. Danas ostvarujem 99% poslova preko preporuka iskljucivo od onoga sto sam prije nazivao smecem. :slight_smile:

2 Likeova

Koliko kosta fb poslovni mj?

Na upworku nikad gore,dok je bio odesk to je meni osobno bio najbolji sajt za freelancere,trenutno je najgori.

Kako pronaći, gdje tražiti?

LinkedIN, Indeed, facebook… poslat cu ti link u PM od FB grupe koja je dosta dobra i aktivna…javi u PM.

3 Likeova

Moze i meni link :slight_smile:

1 Like

i ja bi :stuck_out_tongue:

1 Like

Poslano svima u PM.

Moj savjet je da se ukljucite u rasprave (budete cim aktivniji)…dajte ljudima sto zele, pokazite svoj skillset, ondje se nalazi sirok raspon ljudi, od biznis ekipe do skrepera koji traze posao…mnogo je mogucnosti, netko ce vas prepoznat, preporucit i sl…aj da ne pisem svakom posebno. :nerd_face:

Posalji i meni link grupe molim te.

1 Like

Ako moze i meni link, hvala.

1 Like

Moze li i meni link? Hvala. :grinning:

1 Like

I meni i meniiiii😍 hahaha
Hvala

1 Like

Posto nemam sada jako puno vremena da saljem svakom posebno, neka ljudi koji su dobili link proslijede onima koji žele da ne saljem samo ja pojedinacno. Poslao sam link svima do @d1namic. :nerd_face:

1 Like

Sto ne postavis ovdje da svi vide? ko bude htio uclanice se.

Ne volim postavljat public linkove pa neka bude samo za clanove foruma… ako netko zeli lako mu poslat u inbx.