Gdje poceti uciti HTML i CSS

Pozdrav. Odlučio sam početi učiti programiranje i počeo bih sa HTML i CSS.om jer je najlaksi za pocetnike kako sam čuo a i zanima me(što je bitnije)…
Počeo sam na nekim stranim stranicama kao sto su codeacademy i w3school, međutim kada dođem do kompleksnijih stvari ne shvatim baš dobro baš zbog engleskog jezika, razumijem većinu stvari ali nije to to…
Ima li neka dobra naša web stranica ili youtube kanal sa kojeg ste vi učili da mi olakša učenje? Gledao sam na googlu i youtube ali prilicno je amaterski sve odrađeno. Hvala unaprijed.

Podijeli vrijeme za učenje HTML-a i CSS-a na vrijeme za učenje (HTML-a i CSS-a) + (engleski jezik).
Tek za kompleksnije stvari [od HTML-a i CSS-a, a ukol’ko je poriv da se ide prema kompleksinjoj materiji tj. jezicima i tehnikama] će se teže i teže pronaći kvalitetna literatura/edukacija van engleskog.

Mislim da ti ovo moze pomoci: https://www.youtube.com/playlist?list=PL-UTrxF0y8kKGrBg1OaBhoP8PWdJqR5Qg

Dobro su ti rekli, Bez engleskog ništa, A j bi ti savjetova da najprije tečno naućiš francuski, talijanski, engleski, španjolski, slovenski, hrvatski i srbijanski,

Ko god želi da počne uciti html i css preporucujem ovog Milana, svaki video je detaljno objasnjen i jasno je sve, meni iskreno dosta pomaze.