Gdje posuditi 2000€? (Porezna U atak)

Da projekti i poslovanje:)
Dakle okinula me porezna sa nekih 13k kuna i eto situacija je takva ili posduba ili zatvaranje.

Sve počelo sa ovim 1sat, puno radno vrijeme nužno itd.
Već sam lud, radi se o 2000Eura, gamadi gore je to sitnica.
A meni je razlika između biti ili ne doslovno…

Gledam ove kamatere itd, brze kredite.

Ima li tko preporuku, ili 2000 Eura viška uz neki ugovor:)?

Ako netko treba web dućane stranice, mogu mu ponuditi one time ponudu koju ne može se odbiti:)
Sve što inače radimo, white label u pola cijene sve usluge.

Ne znam više što da radim.

zatvoris i predjes u ilegalu ,

Jel obrt ili društo (jdoo/doo)?

Adiko daje te brze kredite. Otidi na salter i pitaj tetu. Mozes pojasniti gdje su ti se pojavili ? Ured?
Prijavio si se na sat vremena, a radio vise pa su te kaznili?

Dobit će brzi kredit samo ako:

  1. se nalazi u bazi HROKa i ima već vraćeni kredit ili ga uredno vraća
  2. ima više od jednog zaposlenog u firmi u kojoj je prijavljen i od koje dobiva plaću
  3. ako mu je isplaćena plaća na račun viša od minimalca, i rata kredita mu može biti max: isplaćena plaća - minimalac = maximalni iznos rate kredita

Webmajstor007 odakle si? I koliko si novca primio na devizni i u kom vremenskom periodu?

To su doprinosi.

Ne radi se o kreditu za firmu.
Imam pozajmice dovoljno da vratim nazad u firmu, te platim to.
Samo treba mi taj dio sredstava što prije.

Ako stvarno ima netko, neka mi javi.

No vidim da sve to pada u vodu kada hoćeš kredit. Privatni ne mogu, imam neki mali koji riješavam.
Plaće nisam baš uredno platio jer eto 7-8 mjesec su slabiji.

Dakle kako god okrenem, moram naći negdje 2000€ cca.

Ovim putem evo isto, jer stvarno radi tog iznosa da sada gasim sve itd.

Društvo. jdoo

Genijalac, to mi pomaže sada skroz…

Ne razumijem. Radim s ekipom izvana, imam uplate.

Jesi pokušao otići do poreznog referenta (svog) i žicat ga/ju da platiš to na rate?

Nije PDV. Doprinosi.
Da kad bi ih dobio. Zovem direktni tel 4 sata…

Ok, za doprinose se čak i lakše dogovoriti. Preporučujem ti dobronamjerno, idi sutra i osobno to riješi oči u oči, nemoj telefonom. I idi sutra, ne u ponedjeljak (i ne zafrkavam te): ljudi su bolje volje petkom nego ponedjeljkom i veće su ti šanse da obaviš s pozitivnim rezultatom.
Dogovor je moguć u svakom slučaju, još nemoj paničariti :slight_smile:

EDIT: budi otvoren i reci im tamo šta se desilo i zašto se desilo, nemoj muljat. Slabiji poslovni rezultati u ljetnim mjesecima nisu sramota već realnost.

4 Likeova

Definitivno bih se složio sa dmitrecic, odi kod nih i reci sve kako je i probaj se dogovoriti, znam slučajeve gdje su ljudi i veće svote dogovarali pa i plaćanje u ratama.

2 Likeova

Upravo tako. Otiđi i kumi, moli da ti odobre plaćanje na rate.

I vrlo bitno, ako te jedna osoba odbije, traži drugu osobu… sjedi im na glavi tamo dok se netko ne smiluje.

Sretno!

P.S. bolje zatvori firmu, nego ići na sumnjiva zaduženja. Takvi krediti te mogu koštati svega…

1 Like

Nemoj kod lihvara da ti dodju u noci. Zovi Zivi Zid!!!

Malo je off…
Koliki je minimalac za doprinose u HR? I da li ima kakva subvencija ako se prijavi iz BiH radnik?

Pa koliko mjeseci nisi placao doprinose, jer izgleda da biznis dulje vremena ide sporije? Ako posao ide sporije zaposlis se na 2 sata dnevno npr. I doprinosi su onda mali.

Nisam mogao, zbog banaka i određivanja nekog kredita.

Zato jer firma posluje dobro, zaposlenik ne posluje… zbog bolesti koje vuče godinama…koja je napravila jednu dužu pauzu, a kako sam nosioc firme, sve je stalo. Zato.

Riješio sam situaciju, inače može se otići u Albrechtovu zamoliti za odgodu ovrhe, a to mi je trebalo jer se radilo o tjedan-dva da sve to pokrijem. Dali odgodu mjesec dana.

I ako to ne bi uspjelo, odgoda nekome, postoji upravni ugovor (“kredit” s jamcem) da otplaćuješ to što duguješ čak i do 2 godine.

Uglavnom riješeno, hvala na pomoći svima.

2 Likeova

Jel mozes reci sto bi se dogodilo da sjedne ovrha? Nije valjda da bi kucu prodavali? Ili bi ti blokirali racun i sav novac bi prvo podmirivao to, a ti nebi mogao kupiti hranu ni ista drugo?

Sjedne ovrha i uzme sve što se uplaćuje na račun. Nema isplate ništa zaštićeno kao kod ovrhe standardne.
Ne možeš plaću isplatiti ni išta.

Što bi napravio?
Ne znam, ali bi me to stavilo u situaciju da radim a do novaca ne mogu.
Napominjem da sve radim preko računa, i ne muljam, ne želim si to.
Ali kako sam često one man show, bolesti, ozbiljniji prekidi ne dolaze u obzir. Jer zezneš sam sebe, a eto država ti se onda pojavi pa te dokrajči.

E kada bi isti sistem vrijedio za klijente, jer skoro x2 od te cifre imam dugova prema meni kroz prošlih godinu danas, od cca ljeta prošle godine do ovog. I to vidjeti neću nikada. Kad svi mogli tako naplatiti, možda ne bi bilo problema uopće bez obzira na stanku…

2 Likeova

Trebam kredit od 100000kn a premalo sam zaposlen trazim rijesenje pod hitno

zaposli se malo previse

2 Likeova