Gdje zakupljivati domene - u HR ili vani?

Naime, već dugo zakupljujem domene u Hrvatskoj, pa kako sam ih već zakupio dosta, palo mi je na pamet da preskočim naše i zakupljujem ih od prve ruke, od nekoga izvana.

Molim preporuku gdje da pogledam, te savjet kako da, ako se odlučim za nekoga izvana, kod njega prebacim već zakupljene domene bez prekida rada stranica.

Dakle, koji provider, kako se plaća, …

Također, primjetio sam da kada zakupim domenu kod nas, domena često nije registrirana na mene nego na providera.

Da li kada registriram domenu kod tih velikih stranih tvrtki ona glasi na mene zbog kasnijih sigurnosno - vlasničkih razloga? Ovako se može dogoditi da neka domena jednostavno ode …

Hvala Vam na savjetima.

godaddy.com?

Svaki davatelj usluga, odnosno svaka hosting kuća koja ima mogućnost kupnje domene, u podacima domene koju ti kupiš npr. domena.com inače hosting kuća pod registrant contact stavlja tvoje podatke, a pod administrator i tehnički kontakt stavlja podatke svoje firme jer kod nje je zakupljena navedena domena… al neki to nerade a neki čak zaštite podatke sa npr whois guardom :smiley: i možeš kupiti na namecheap.com domenu :slight_smile:

definitivno ti se vise isplati kupovati “vani” tj preko interneta. Od renomiranijih firmi koje rade dugo godina.