GDPR - što to znači za webmastere, oglašivače, vlasnike firmi, itd

Takvih je pun Balkan, svi su u politici i “kroje” nam život

Hebem ti EU i GDPR!

Due to GDPR requirements, EU visitors are no longer welcome to use our products.

Svaki čas naiđem na nešto tog tipa. Tko sad brani naša prava kad oni koji bi nas trebali branit su nam priuštili ovo. Netko bi završio u zatvoru da piše recimo “gay visitors are no longer welcome to use our products” :wink:

2 Likeova

A koja je to zemlja ? Moje je misljenje da taj GDPR nije zazivio nego splasio ljude, a u praksi nisam cuo da je netko kaznjen. Eto, na zalost ovi preko bare takoder ne kuze sto to radimo pa je jednostavnije ne imati posla s nama…

Eh da, tko sad brani? :neutral_face: Možda je i dobro dok je ovako, jer:

U ovom konkretnom slučaju je bio Texas, US, ali od tog GDPRa svaki čas naletim na tako nešto i sinoć mi je prekipilo. Ne krivim vlasnika tog weba (to je neka firma) nego idiote u EU parlamentu koji su to sranje izglasali. I meni bi bilo jednostavnije ograničiti posjetu nekome iz Sjeverne Koreje da su donijeli zakon kojim me mogu kazniti ako njihov građanin dođe na moju web stranicu i ako je realno da će silom ići i moći provoditi taj zakon, nego da čitam cijeli zakon i izgubim mjesec dana i puno novaca na prilagođavanje tom sranju.

Ma to neći niti komentirat. Vrlo lako bi i to moglo stupit na snagu.

403: Access Forbidden

Your location (HR) has been blacklisted.

Evo opet, i tak skoro svaki dan. Hvala birokrati

1 Like

“Za korištenje i daljnju obradu nečijih osobnih podataka u koje spadaju i fotografije i videozapisi s likom osobe koja se može identificirati potrebno je imati valjani pravni temelj.”
Anto Rajkovača , ravnatelj Agencije za zaštitu osobnih podataka.

Znači kao što sam i i prije govorio, između svega ostalog i prikaz publike na nogometnim utakmicama je kršenje zakona, samo što idioti koji su donjeli zakon vjerojatno toga nisu niti svjesni.

Ja nakon definicije osobnih podataka i čitanja tog GDPRa i nakon izjave ravnatelja AZOPa ne mogu zaključiti ništa drugo.

1 Like

To bi trebalo biti u domenu organizatora javnog dogadjaja, manifestacije.
Osoba bi kupovinom karte davala saglasnost za tako nešto.
Odnosno, na karti (ili u biletarnici) bi trebalo biti naglašeno da se snimci sa manifstacije mogu koristiti u marketinške/promotivne svrhe te da bi isti mogli biti prikazani u medijima i javnim glasilima.
Treba vidjeti kako glasi ta stavka u zakonu/pravilniku o prenosu utakmica i ostalih javnih dogadjanja.

1 Like

Slažem se. Tako bi se na jednostavan način riješilo kršenje ovog glupog zakona, barem u ovom slučaju. Stvar je u tome da vjerojatno niti kreatori zakona nisu svjesni što sve ograničava njihov zakon.

1 Like

Otisao whois jednu domenu i za sve pise GDPR Masked Kako je to moguce?

pa zbog te eu direktive neki domain provajderi su svoj whois server sakrili …

Kak’ GDPR gleda na ove telefonske prodaje? Naime, zvali me na mobilni i znaju ime i prezime a broj telefona nije u imeniku nije bio.

Jel se i na njih odnosi GDPR ili samo na mailing liste? Ovi s mailing listama su tražili privolu ili si mogao odustati.

GDPR vrijedi za svaku obradu privatnih podataka, što telefonska prodaja također jest. Na tvoj zahtjev moraju ti odgovoriti koje sve podatke o tebi imaju, a možeš iskoristiti i pravo na zaborav.

1 Like

Kakva je trenutna provedba GDPR zakona kod nas? Jesu li bile neke firme kažnjene (koje, koliko ih ima?) i kako je sve to utjecalo na njih?