Gemius će naplacivati portalima

Baš citam na

Zanimaju me reakcije manjih portala, hocete li platiti Gemiusu, sto mislite o ovom potezu?

jedno pitanjce za pisca clanka, nije mi jasno:

[quote=""]Portali do 30.000 UV mjesečno plaćat će 100 eura,
oni d0 80.000 UV mjesečno 200 eura,
oni do 150.000 UV mjesečno 300 eura,
a najveći 300 eura godišnje[/quote]

po tome oni najveci placaju manje od 30 eura mjesecno.

Jer to tip feler ili je stvarno tako?

mjesecno se odnosi na unikate, ne na eure :slight_smile:

Gemius je zauzeo monopol i sad ga iskorištava. Možda je ovo trenutak da se neke stvari promjene.

Ispravljena greška u tekstu, najveći tj. oni preko 150.001 plaćaju 400 eura godišnje.

ok fali zarez.
ubiti ne pomilovati:-)
oki vidim ispravljeno
vec sam mislio da je moj rvatski oso u …

Ajde neka bar ce mi se sajtovi opet loadati brze bez gemius koda. U gemiusu ni prije nisam vidio puno smislai, a stavio sam ga samo zato jer su oglasivaci i partneri to trazili.

Kome uopce treba gemius pored google analyticsa? A oglasivaci se mogu koristiti i alexom ako vec nisu sposobni sami doci do liste vecih hrvatskih portala.

Potpisujem Stila Mejdena

Ma kakav Gemius, kao da netko zivi iskljucivo od njih - mos mislit.

Bit ce bye,bye.

za BiH Gemius jos nista nisu poslali…

Ako pocnu naplacivati odmah cu istupiti iz mjerenja.

Totalno loš poslovni potez.

Meni je svejedno jer sam prije mjesec-dva maknuo kodove.

Ja nisam ni usao nikad hehe. Jer su mi blackhat totalno.
A ono, cini se - ko je imao od tog koristi, ostat ce, ko ne, otic ce.

Ne. Mislim da je glupo i da će na listi ostati samo top20 portala. Nisam nikad osjetio neku korist od toga, čak i kada sam bio prilično visoko na listi.

malo mi glupo prema broju UV, bilo po logičnije prema broju Page Viewa.

Meni nema logike piliti granu na kojoj sjediš. :zub:

Taman ovih dana razmišljam da upišem i naš forum, al ako će to koštati onda niš od toga.
Imam pun kufer meta tagova i ovaj od Gemiusa mi baš ne leži najbolje…

Pa da, mislim da je dobro znana filozofija da na webu možeš uspjeti ako je usluga besplatna, tako da stvarno neznam što im ovo treba.
I znam neke ljude koji su samo čekali razlog da se maknu sa gemiusa i sad će doći na svoje.

Vjerovatno je cijena formirana prema UV visitorsima jer se pretpostavlja platežna moć klijenta prema UV visitorsima a ne prema broju Page Viewsa koji su stvarni pokazatelj koliko se resursa troši.
Možda UV visitor troši više resursa ali opet svaki request je request, već se i tu na neki način vidi udaranje po onom tko ima:).

Sve mi se nekako čini da će se ovaj poslovni model morati mijenjati u 2, 3 mjesecu iduće godine :slight_smile:

Moraju oni reagirati ranije.
Ne mogu cekati da im ljudi maknu kodove, tko ce onda natjerati male portale da ih vrate nazad ako bude ponovo besplatno.

Glup potez.