General info stranica - mišljenje

Pala mi je na pamet ideja za stranicu pa me zanima mišljenje nekog iskusnijeg koliko tako nešto ima potencijala. Najbliži primjer što sam našao je ovako nešto: https://www.worldometers.info/
Znači stranica bi imala hrpu generalnih informacija tipa tečaj valuta, tečaj kriptovaluta, stanje burzi (najpoznatijih), vremenska prognoza, sportski rezultati, kladionica, korona, i sve ostalo što mi trenutno ne pada na pamet :smiley: Znači, količina sadržaja na stranici bi bila stvarno ogromna
Sav sadržaj bi se automatski ažurirao par puta dnevno pa bi bilo poprilično up-to-date. Koliko bi tako nešto bilo zanimljivo (pogotovo googlu?)
Recimo https://www.worldometers.info/ ima dnevnu posjetu skoro 2mil, što mi se čini ultra puno za tu količinu sadržaja što imaju :open_mouth:

1 Like

mislim da za takvo nešto bi trebao da kupiš php skriptu na

to jest, verovatno više njih php skripti (pretpostavljam) pa da ih sve “uvežeš” u -jedan websajt.Tobi tako funkcionisalo kako ti to zamišljaš

Inače google-u je sve zanimljivo što je orginalno i naravno što korisnike zanima. Za tsajt-stranicu koju bi ti evenutalno napravio najbitnija je marketing promocija i SEO jer bez toga teško da sve to zaživelo to jest, imalo neku veću posetu

Za stranicu koja će biti news aggregator odnosno da povlači vijesti sa drugih web stranica a da je na engleskom trebaju ti milioni za marketing i backlinkove da bi bio bolji od konkurencije.

Mislim da ni na domaćem tržištu ne bi bila bolja situacija.

Citiranje
mislim da za takvo nešto bi trebao da kupiš php skriptu na

Ne bi kupovao ništa nego bi programirao. Crawler bi direktno punio stranicu i taj tehnički dio je ubiti poprilično jednostavan i u potpunosti automatiziran

Citiranje
Za stranicu koja će biti news aggregator odnosno da povlači vijesti sa drugih web stranica a da je na engleskom trebaju ti milioni za marketing i backlinkove da bi bio bolji od konkurencije.

Ma ne bi bile vijesti, takvih stranica je i previše (a i problem je s autorskim pravima). :slight_smile:

Onda ovo što sam napisao o kupovini otpada :smile: kad već znaš programirati…

Uglavnom po mom mišljenju sve se svodi na to da trebaš dosta jak marketing(znači novčana ulaganja) i dobru SEO optimizaciju uraditi.Otprilike što je i kolega drmrgood rekao (backlinkovi i marketing)

Možeš pokušati…jer nikad se ne zna! Ja lično, se ne bih upuštao u takve neke projekte