Gift je (jako) dobar niche

Ja se @anja1 odmah prijavljujem, volim takve akcije.

Napomena moderatora; ovo je odgovor na donji post :blush:

Po mom misljenju odlicna ideja. Tako bi napravili jedan ogroman sajt, kojim bi pokrili komplet nichu i samim tim sa dosta sadrzaja bi bili i konkirentni. Ja dajem i premium temu za tu akciju. Svako svoj post moze da uredjuje i da postavlja sta hoce.
Sada mi pade na pamet jos nesto, a sta mislite o tome da se odradi sajt koji bi pokrio nekoliko nicha i svako ima svoju kategoriju odnosno nichu? Naravno da budu srodne niche, a ne npr parfemi i bicikle xD U svakom slicaju kako god bi se organizovali ja sam za.

Da li je moguće na jednom sajtu koristiti moj traking kod i još 5-6 traking kodova drugih ljudi? Palo mi na pamet ideja (ne znam koliko je izvediva i pametna) da se više ljudi odavde okupi oko jednog sajta i svako u svoj članak doda svoj traking kod ukoliko je to moguće (nisam istraživao). Svako dodaje članak kad oće i piše koliko oće, ukoliko dođe do prodaje svako dobija onoliki dio koliko je procentualno zaradio, a lakše bi napravili veliki sajt više ljudi no jedan čovjek, svako radi linkove za svoje članke, svakom je dopušteno da na svakih lupam 5 ili 10 članaka postavi link ka nekom svom relevantnom sajtu, članci moraju imati minimalnu dužinu 500 riječi i moraju bit odobreni od lupam 50 posto ekipe, niša bi bila relevantna za sve jer imam na umu nišu koja je bombona koja je sama od sebe bajing i koja ima milion varijacija long fraza i koja se može povezati sa svakim sajtom. Jeste konkurencija je jebena. Mnogo mi je žao što tu ne uđoh no odoh na drugu stranu. Niša je GIFT. Nevjerovatan je broj pretraga i varijacija koje postoje za ovu nišu, a samo pretraživanje donosi spremnost posjetioca da potroši pare. Imam dva članka na sadašnjem sajtu koji nema veze sa poklonima ali se spominje u dva članka u riječ poklon i toliko ima impresija i pretraživanja oko tih članaka da je to nevjerovatano. A to su posve nebitne fraze. Sajt se može lijepo izdjelit po kategorijama koje bi bile za koga, ispod koje cijene, pa se te dvije kategorije mogu dalje dijeliti na još mnogo kategorija. Uglavnom mislim da je ova niša idealna za amazon aff sajt. Još jedan razlog, ova niša ne zahtjeva stručnost u pisanju jer ko će odrediti kome šta je pravi poklon za vjerenicu ili majku. Postoji i ogromna grupa gifts for (razni ljubitilji od vina do brus lija) lovers koja bi takođe trebala dobiti svoju kategoriju. Best gift for pokemon lovers i masu drugih loversa čekaju na sugestije za poklone. Sajt bi se zvao giftsuggestions.org ili tako nešta slično. Šta mislite o ideji? Konkurencija jeste zajebana ali nismo ni mi za bacit. Uglavnom ako nekome fali ideja za nišu za amazon sajt eto je.

@c3po ovo je ona ideja koju sam tebi onomad mislio proslijedit kad sam ti ponudio ideju za aff sajt

Ova ideja prati i instrukcije onoga lika što je pričao da se ne ide u aff sajt sa reviewima konkretnih proizvoda no se ide sa onim karekteristikama proizvoda koje korisnici žele od proizvoda : poklon za kul ujaka koji voli pecanje

Ne može :slight_smile: mora GIFT da bude niša jer je gift bajing više od ijedne druge niše, slobodnija je od svih drugih niša, ne zahtjeva reviewe i traženija je i od dronova i od traka za trčanje i od surviving opreme i od svega ostalog, a u krajnjem slučaju možeš kroz ovu nišu ući u mnoge druge niše, al mora da se sve vrti oko poklona.

GIFT je siroka nicha, gift moze da bude i automobil npr :slight_smile:

Bas zato sto je siroka je i dobra i bas zato sto u clanke mozes stavljati razne proizvode, a ne ulaziti previse u dubinu o samom proizvodu. I ima toliko nepokrivenih fraza. Uzmi npr samo koliko ima fraza za poklone za šefa i to je jedna u gift nisi srednje do ispod srednje trazena fraza. Ja vidim minimum 20 fraza koje zasluzuju clanak, a svaki clanak bi gurao tu kategoriju gifts for boss. Rijetko koji sajt ima dvadeset clanaka o poklonima za šefa. Sa dvadest jakih clanaka bi se mogla izgrurat dobro kategorija gifts for boss kao i dobiti posjeta na clanke za duze varijaci i razne varijacije glavnog keyworda (ime kategorije). Kad neko gugla gift uglavnom guglanje ima bajing karakter.

No da ne ispadne da sam zanesenjak ne ocekujem nista od ideje zajednickog sajta. Samo sam ubijedjen da je ideja aff sajta oko poklona odlicna pogotovo ukoliko se pametno organizuje sajt.

3 Likeova

Odmah sam to pretpostavio i dao ti like još u onoj temi, vidio si. :blush:
Istina je, riječ je o jakom nicheu, ali jednako tako i zahtjevnom baš zbog toga. :o:

A mogli bi napraviti da svatko od nas na svom serveru ima jedan site i onda svi pisemo po svim sitevima. Sto kazete na to?

Takodjer moze biti siroka nicha.

tako bi imali kao neki svoj PBN network koji bi bio jako prirodan i vjerojatno udnetectable.

2 Likeova

I ovo je jako dobar predlog. Svakako mislim da bi trebalo da napravimo neki sistem gde bi se svi na neki nacin udruzili. Dal to bio zajednicki projekat ili projekti, giranje preko guest postova ili sta god trece. Tako da bi povecali sanse za uspehom. Ovde ima bar nas 10 koji radimo aff. I

Naravno da je teska niša, pogotovo za fraze tipa pokloni za sestru, ali long tail keywordi su toliko brojni i vise trazeni od vecine long tail keyworda iz drugih nisa. Npr fraza pokloni za sestru ima stotine varijacija za najbolju sestru, za stariju, za mladju, za sestrino vjencanje, za najbolju sestru na svijetu, za sestrin rodjendan, smijesni pokloni i jos stotine jako trazenih i jako povezanih ili jos vise prosirenih. Sa stotinu clanaka koji podupiru glavu frazu bi i glavna fraza dosla na dobru poziciju u guglu jer malo ko je toliko sadrzaja za tu jednu temu napravio a gugl voli kolicinu i relevantnost. A meni je lakse uvijek bilo pisati kreativniji no strucniji sadrzaj, a nisa gift nosi mnogo vise kreativnosti no revievi ves masine ili tako necega. Ostaje pitanje ko ce radit toliko sadrzaja. Mnogo ljudi ili mnogo autsorsanja, kako kome pase. Kako bi organizovao ja sajt npr kategoriju pokloni za sestru bi imala lupam u zavisnosti od kolicine pretraga 7-8 jakih clanaka 2500 plus rijeci a ostatak do 1000 max. Po meni je nemoguce da poslije godinu dana taj sajt ne rangira za frazu pokloni za sestru, bez nekih prejakih linkova sa drugih sajtova. Mozda je i manje od 100 dobrih clanaka na ovu temu dovoljno. Nisam pomno izucavao. Uz to da naravno ima i drugog sadrzaja da nije sve fokusirano na poklone za sestru.

Sto se tice predloga za pbn ja nisam za jer ce to bit bezveze sajtovi s kojih ce link bit malo vrijedan. Ja vise od linkova vjerujem u kolicinu sadrzaja.

1 Like

Ja kao sto rekoh sam za. Ako ima jos par nas koji bi se ukljucili inda bi mozda i moglo da se odradi. Samo sto bi pre pocetka trebalo sve lepo definisati. Od pravnih stvari (vlasnistvo, udeo u vlasnistvi, podela zarade itd) pa do organizacije i podele poslova.

Ma nema od ovog nista kao sto nijedan slican pokusaj zajednickog delanja nije uspio, a ima i dosta logike zasto je to tako.

Al neka malo suplje da se baci. Uglavno gift nisa i ulaganje nekih 10k $ u sadrzaj, pametan izbor kategorija, solidan on page, interlinkanje, pravi odabir tema za pisanje. Mislim da je to dovoljno da se napravi top sajt

2 Likeova

Ja bas mislim suprotno. Uz pravu organizaciji i definisanje svih pravila pre pocetka projekta itekako moze da uspe. Neka vrsta ugovora se napravi koja obavezuje sve strane koje su usle u projekat.
Kao sto postoje offline udruzivanja u neke projekte tako moze i u online poslovanju. Ali kao sto sam vec napomenuo neophodno je pravno regulisanje svih obaveza, odgovornosti, udela u vlasnistvu i podele profita/gubitka. Takvi projekti itekako mogu da budu uspesni, jer generalno jedan veliki autority sajt koji poktiva celu jednu oblast jedan civek ne moue da radi sam ili moze ako ima dosta para pa plati da se sve odradjuje spolja.

Ja isto mislim da nece od ovog biti nista. Jednostavno ljudi odustanu nakon nekgo vremena.

Zato i ejsam predlozio da svatko na svom serveru digne site, podesi ga kako on zeli i dadade autorska prava drugima, a drugi vama, vi pisete po mom, ja pisem po vasem.

I tako je svatko odgovoran za svoj site, samo se postavlja pitanje dali bi vi pisali pos vim sitevima, pod pisali mislim dodavali conten, nemorate vi nuzno pisati, mozete outsorcati.

Takodjer ja sam za, ali samo ako mogu vidjeti taj vas content, jer ja sam se brate nagledao svasta u ovim affiliate sitevima, cak se cudim sto Amazon niej uveo ban, jer tekstovi napisani na gibrish jeziku sigurno ne doprinose brandu.

Povukla me ova tema da uđem u zajednički projekat sa dve osobe. Jedini problem što su to dva moja dobra prijatelja, znamo svi da to nije uvek najbolje rešenje ali mi smo već u nekom sličnom poslu, u online preduzetništvu i to nas je povuklo da krenemo.

U pitanju je Amazon affiliate i baš ova niša o kojoj je Anja pisao.

Ima li neko sličnog iskustva, da li se neko od vas udružio sa foruma?

ja nisam nikad ulazio u zajedničke projekte i sa kim. ne vjerujem ni da ću jer jednostavno volim da bude po mom oko sajta koji pravim pa makar griješio. takođe ne vjerujem da se neko ko neredovno radi ovako ko ja može lako uklopiti u zajedničke projekte. ja nekad mogu radit po dvaes sati dnevno a nekad mjesecima ne mogu radit, a lično nerviralo bi me sa tako nekim ko što sam ja sarađivat. nekad ranije sam pomagao prijateljima da krenu i objašnjavao neke stvari i to mi je ok ali čak ni sa prijateljima, ili pogotovo sa prijateljima ne bi ulazio u saradnju. mada to zavisi od karaktera i raspodjele posla. ja bih jedino možda nekad ušao u dil neki sa nekim ko će odrađivat beklinkove a ja ostatak, ali i to teško da bi se sve pošteno organizuje.

srećno sa poklonima. pazi na to koje keyworde obrađujete jer nije lako čak i neke keyworde lake izrangirat. oćete li beklinkove radit? koji vam je sistem? kako ste rasporedili poslove?

2 Likeova

Jasno, ta muka progoni sve nas balkance(nedostatak poverenja), realno i jeste najbolje sam da odlučuješ međutim mene je ovde privukao pre svega zajednički cilj, zatim svi su upoznati sa poslom, svako zna sve da radi u ovoj oblasti, plus naravno početnički kapital koji je znatno veći kada se udruže snage.

Što se tiče podele posla, to smo rešili po danima u nedelji ko će se kada angožavati, tj imamo raspored. Drugačije i ne može jer radimo svi i drugi posao.

Hvala za savet za keyworde. Znam da je konkurencija teška. Pažljivo ćemo istraživati ključne reči, odatle sve polazi.

Radićemo nešto slično kao giftlab, konkretno takve liste, linkove ne planiramo u početku, iskreno pre bih uzeo neku dobru domenu iz te niše i redirektovao je ali svestan sam da ih nije lako naći.

1 Like