Gimbal za mobitel - preporuke

Trebao bi mi neki dobar gimbal za mobitel pošto bi probao nešto snimati a možda i složiti neki YT/IG/TikTok ako se pokaže zanimljivim.

Imate li neku preporuku?

Pošto nemam iskustva na što sve treba pripaziti pri odabiru?

Za sada mi se dopao DJI OM 6 ali spreman sam čuti i vaše prijedloge.

1 Like

Imam isti i sve što mogu reći je sve pohvale. Preporuka da kupiš.

Kupio prije par dana, treba malo proučavanja kako koristiti, ali odličan, ima puno tutorijala na yt kako ga koristiti.

Proučavao sam malo i mislim da sam odustao od DJI-a jer ima nekih ograničenja.

Moj novi favorit je Zhiyun Smooth 5S, koji je duplo teži i dosta veći ali mi izgleda ozbiljniji proizvod.

Evo tu je sve tip lijepo objasnio koje su mu mane:

Evo pogledao sam još par videa i definitivno se odlučio za Zhiyun.

On je baš pravi gimbal a DJI je igračka za TikTokere, prednost mu je veličina i težina i to je u biti to.

Zhiyun ima puno veću slobodu kretanja i snimanja (DJI preokreće kameru usred snimanja u određenim uvjetima što mi je skoro pa neupotrebljivo) a to mi je važnije nego portabilnost jer ionako nosim uvijek ruksak sa sobom. Uz Zhiyun još dobijem i svijetlo za snimanje u low-light uvjetima što će mi možda nekad zatrebati a i baterija mu traje skoro 4 puta duže što nije nebitno jer ću gimbal koristiti uglavnom na putovanjima. Prednost je što mu je veća nosivost pa u slučaju da mi YT/IG/TikTok kanali poluče neki uspjeh vjerojatno ću dokupiti i dodatne veče leće što DJI baš i ne može isfurati.

Tako da je odluka pala, idem ga sad odmah kupiti :wink:

A i teta Zdenka ga je nahvalila :wink:

To je ispravna odluka, :+1: podrška!
Gimbal je prava stvar ako ćeš snimati mobitelom ili kamerom, i čini primjetnu razliku na snimci. :cinema:

Za ovaj DJI sam i ja čuo da je dobar, ali ti znaš za što ti treba. Uzmi u obzir i koje je marke snimač (u ovom slučaju - mobitel) koji ćeš koristiti, vidi postoji li i gimbal istog proizvođača? :o:

EDIT:
Ovo sam sad vidio;

Sretno. :wink:

Evo, puni se baterija pa slijedi isprobavanje :wink:

Goja, do sad je bilo sigurno i dosta snimljenih videa, daj malo da vidimo; i gimbal kako radi i sve skupa… :slightly_smiling_face: :o:

I odma nam odgovori jel se može na njega montirat GoPro i fotoaparat :smiley:
Ne mora nužno bit povezan zbog kontrola, čisto samo radi stabilizacije, tj snimanja.

Od nekog kanala ništa zasad a što se tiče gimbala Zhiyun Smooth 5S zadovoljan sam.
Second best choice za gimbal namijenjen mobitelima po mom mišljenju.

Jest da je par tjedana nakon što sam kupio izašao bolji (Hohem iSteady M6 Kit mit AI Magnetic Tracking Part) al meni je i ovaj ok.

Baterija traje jako dugo, nisam ga uspio dosad isprazniti u jednom danu a dosta sam snimao.
Kvalitetna izrada, ok software (preporučam ZY Cami koji se dobije s njim), treba nekog vremena da se navikne na snimanje gimbalom pogotovo ako nemate nikakvih iskustava od prije.

Tokom rada sam shvatio da je besmisleno snimati sve u “one take-u” već da se treba snimati scena po scena od 5-10 sekundi i onda to kasnije montirati. Pa tako istražujući malo po youtubeu naučiš i kako snimati iz ruke takve scene i da ti u biti ako znaš što i kako snimati gimbal baš i ne treba u većini slučajeva. Pogotovo na putovanjima kad si cijeli dan na nogama i nije baš ugodno s njim hodati cijeli dan u rukama a bome ti se i ne da ga vadit iz ruksaka da snimiš svaki kadar. I onda počneš većinu stvari snimati iz ruke. I ako paziš i koristiš stabilize opcije u raznim video editing programima dođeš do zaključka da možeš i bez gimbala.

Bilo bi dobro nabaviti produžni štap od nekih 2-3 metra pa na njega montirati gimbal i onda bi on došao više do izražaja i efektnijih kadrova.

Evo par videa sa prvog putovanja nakon što sam nabavio gimbal i isprobavao kako radi.

Primjer kako se ne snimaju videi :wink:

Hyperlapse video

Loše isprobavanje snimanja dolly-zoom efekta :slight_smile:

Meni se dosta zanimljivim pokazala mogućnost snimanja panoramskih fotografija (ima mogućnost spajanja 3x3 fotke, 180 i 240 stupnjeva panoramske fotke).


Ovo je 240 stupnjeva panorama u 2.5X manjoj rezoluciji

Ako ima tko kakvih pitanja neka pita.

1 Like

Kao što sam naziv kaže Gimbal je namijenje za mobitele.

Ne može to nositi kameru, trebati će ti neki ozbiljniji gimbal za kameru i GoPro.

Sad sam pogledao na youtubeu i vidim da ga recimo ovaj lik koristi sa GoPro-om na starijoj verziji gimbala pa vjerojatno može i na ovoj.

Pa zar je neophodan gimbal kad je na gopro već od osmice stabilizacija odlična? A ima i onih preklopnih štapova dobrih a jeftinih


Može da se drži samo ova drška i ako se baš ne divlja bude odličan snimak. Ako je stabilizacija najbitnija i ako se zbog tog kupuje gimbal. Griješim li šta i možda ne vidim štogođ?

Mislim da sam se ja krivo izrazio. Nije mj potrebna stabilizacija kao takva kod normalnog snimanja. Ono sto mi je potrebno da lakse ulovim kadrove koji su dosta nisko, pa da nemam problem drzat mobitel/gopro/fotoaparat sagnut ili u cucnju, uzeo bi gimbal da imam bolji tranziciju prilikom pokreta snimanja prema gore.

A s obzirom da bi kombinirao navedena tri uredaja za snimanje, trazim neki gimbal koji bi mogao iznijeti sva tri :slight_smile:

Upravo naletio na ovo - Hohem iSteady MT2 Camera Gimbal

Ne izgleda loše za upravo ono kaj tražim.

Evo što o njemu kaže gimbal oriented youtuber koji po meni ima najrealnije reviewe za gimbale:

Preporučam da pregledaš njegov kanal i za ostale videe, možda za tebe postoji nešto još bolje, nikad ne znaš.