Gledam i ne verujem - zarada 10.000 dolara - affilate mreza

Pocetkom ove godine sam krenuo sa affilate mrezom hotelscombined.
U pocetku je zarada bila onako taman, bio sam zadovoljan, a onda krah odjednom, sve mi je nekako cudno bilo, jer se sve odjednom desavalo.
Veceras sam usau u nalog i gledam, ne verujem da vidim toliku sumu 10.000 dolara i nesto.
Ovo ne sluti na dobro, ili je neka greska, ili je ovo neka namerna njihova igra pre nego ugase nalog, jer mozda nisu zadovoljni onim sto im pruzam kao partner.
Citao sam na netu da gase ljudima naloge, zale se ljudi, iz nekih bezveznih razloga.
Taman se neko ponadao, zaradio 100 dolara, a ono blokiraju mu nalog.
Tako da i ja ocekujem blokiranje, ili ce ispraviti gresku.

Neka vasa iskustva s ovom affilate mrezom?

Pa sve te sklj mreze brisu naloge, tako da se ne nadaj isplati, to su najveca govna, al jebiga moze im se :slight_smile:

Gde stavise ovoliku sumu, da me prepadaju :smile:, bolje da su jednostavno ugasili nalog.
Ima li onda neka normalna affilate mreza za turizam? Mozda booking. com direktno?

Ja sam radio s hotelscombined-om… to nije neka ‘sklj’ ‘žnj’ mreža… to je ozbiljna mreža… čudi me da se to događa…

mene isto zanima informacija o tome koje su mreže najbolje za turizam i putovanja… po onome što sam ja čitao po internetu ova mreža koju si spomenuo je vrlo popularna i kvalitetna (najbolja u branši) :smiley:

ako se ne varam ta mreža plača po pregledu oglasa, dok druge plačaju samo za neku akciju… jesam li u pravu ili?

Trebalo bi da je ozbiljna mreza.
Ovde ih neki pljuju i na jos nekim forumima sam nalazio, ili blogovima:

Ovde imas o mogucnosti zarade:
http://www.hotelscombined.com/Affiliate/FAQ.aspx?languageCode=SR

Ja sam bio zadovoljan kad je na pocetku zarada isla prosecno 3.5 dolara dnevno, sto mi je mesecno davalo mogucnost isplate od 100 dolara, ali onda je zarada pala odjednom, na par centi.
Da li su mi ga oni sami uvalili ili sam ja zeznuo stvar kreiranjem brend strane kao poddomen hoteli…, nisam siguran.
Jedino da ugasim tu brend stranu pa da probam bez toga.
Trazio sam da mi omoguce neki feed gde koji bih mogao da koristim da direktno na mom sajtu postavljam njihov sadrzaj, ali mi nisu dozvolili.

A da, ono zbog cega je tema otvorena. Sinoc sam ih kontaktirao, izvinjavaju se greska je u sistemu, sredili su :(, sad sam na sitnom.

dal možeš reči kolka ti je posjeta i kolka je zarada na toj posjeti? kakve se reklame vrte? i dal plačaju po pregledu ili po akciji? :smiley:

Kako funkcioniše Program saradnje?

Saradnici su plaćeni da privlače posetioce koji žele da rezervišu hotelske sobe, što znači da je važan kvalitet internet saobraćaja koji usmeravate.

Znaci potrebna je akcija, da rezervisu hotelske sobe oni koji dolaze sa tvojih partnerskih opcija.
Moj site je na srpskom jeziku, tako da nije neka velika poseta.
U pocetku, pre postavljanja moje brend strane hoteli… , mi je koliko toliko bilo ok, od 3 do 4 dolara dnevno, a onda je zarada odjednom pala, bukvalno odjednom, na desetak centi, sto me je razocaralo, a onda odjednom 11.000 dolara :D, ludilo.
Da li je uzrok opadanja zarade postavljanje brand strane ili su oni nesto izmutili sami, nisam siguran.
Eto kako kazu oni potrebno je da kvalitet posete bude dobar. Sto vise onih tvojih korisnika koji stvarno budu zainteresovani za hotelske sobe ii rezervisu veca ti je zarada. Gledam ofaj Faq, pise da valjda zaradjujes od 0.5 do 2 dolara po tragu.
Sad da li taj TRAG znaci rezervaciju, nisam siguran.
Ja sam ovo poceo oko prvog januara ove godine, tako da je sve jos uvek u testiranju.
Imas i affilate mrezu kod: http://agoda.com/ ne znam kakvi su oni i kako placaju, treba prouciti.
Onda tripadvisor.com isto mislim da nudi affilate, pogledaj ako te ne mrzi.

1 Like

Na koji način sada radiš?
Sam prevodiš i pišeš text i uzimaš slike (njihove) ?
Koliko vidim, recimo, na stranici nekog hotela, ima opis hotela i slike, ali nema Booking linka?

Da bi bookirao moraš opet taj isti hotel tražiti u tražilici? A već si na stranici o tom hotelu?
Istina? :slight_smile:

Imas mogucnost da kreiras SEARCH formu koju postavis na svom sajtu, pravis linkove za razlicita mesta ka sajtu hotelscombined (npr za parzi, london), ili napravis brend sajt, svoj domen mozes koristiti, koji preusmeris na njihovu skriptu, tako da pravis brend nas vom domenu, ali samo problem je sto tako mozes samo menjati izgled sajta (boju i jos po nesto), na sam sadrzaj nemas uticaj.
Hotelscombined ti je sajt za uporedjivanje cena hotela sa razlicitih sajtova, booking. com, hotels. com i jos nekih, tako da sve rezervacije idu direktno na tim sajtovima, a ne na hotelscombined.
Npr:

Jedinu mogucnost da menjas sadrzaj i da biras sta zelis da se postavis na svom sajtu jedino ako ti odobre taj FEED, ali za to bi trebalo da imas dobar sajt verovatno, bar koliko je meni poznato.

Da da, hvala ti, znam ja kako to radi. :slight_smile:

No, nisi rekao najglavniju stvar koju će ti “uvaliti” kada se preusmjeriš na njihovu skriptu; a to je da ćeš dobiti noindex tag na svoj Web. To je nešto što će te dotući, bez dvojbe. :frowning:

Ako je tvoja web stranica Sobe-smjestaj reci. (to sam vidio u tvom potpisu na drugom forumu) :slight_smile: Zato sam te pitao na koji način si se priključio njima? Onako kako sam opisao gore (Sam prevodiš i pišeš text i uzimaš slike (njihove) )?

TO nisam znao za dobijanje noindex na web. i mislim da cu zbog toga skloniti.
Al ipak mislim da oni ne ocekuju da dikretno preko googla dobijas posetu na taj kreirani web, vec indirektno preko drugih tvojih sajtova.
Ne znam da li se razumemo.
Ne prevodis nista ti niti uzimas sam slike, sve dobijas na gotovo, sa prevodom i sa slikama, samo preusmeris domen tako u cpanelu i taj domen/poddomen verifikujes na njihovoj strani i nista vise.

To je uzrok svih tvojih problema. Samo, nije se tako jednostavno “skloniti”, jer ti neće biti bolje ni na drugom mjestu. :frowning: