Godaddy treba novac

Osobno iskustvo.[quote=“leffe, post:19, topic:26346”]
Niti zelim da google zna, niti zelim da iskoristi na bilo koji nacin cinjenicu da ja iman neke domene.
[/quote]
Jer?[quote=“leffe, post:19, topic:26346”]
Usputno budi receno, jesi proba ikad doc do bilo kakvog google supporta kod bilo kojeg njihovog proizvoda?
[/quote]
Nisam, nije mi do sada trebao pa ne mogu taj dio komentirati.

transfer do 40 domena za istu cijenu https://www.rebel.com/DomainTransfer.aspx

Znam mnoge koji su se ponasali kao pijani miljarderi, a jos nisu to ni bili. Danas su im kuce na drazbi.

Zasto bi placao neku uslugu kada to isto mozem dobiti jeftinije? Zasto bi ja gigantskoj korporaciji davao 2 dolara po domeni vise po goodini dana, ako mogu kupiti jeftinije i ta 2 dolara dati covjeku na ulici.

Nevolim kad se ljude razbacuju, a kad treba dat malom covjeku onda najednom nemaju…

Zato svima, pa i tebi preporucujem, ako imas i samo jedan site, bjezi od godaddya jer mnogi bjeze zbog toga sto su najednom postali najskuplji.

Sve ovisi za što koristiš domene. Namesilo je ok, ali ja trgujem domenama i zato ipak glavninu domena imam na GoDaddyu. Neki moji kupci ne žele niti čuti za neki drugi registrar osim GD, dok recimo Kinezi ne vide dalje od eName i još par njihovih registrara.

Na GD se može prebaciti valutu u INR pa je jeftinije produljenje :wink:

Mislio sam na Google kao red velicine, nepostojanje nekog mnogo jakog igraca koji se odvaja od ostalih nekom svojom uslugom ili delom trzista u segmentu web domain i hosting usluga, daleko od toga da sam njihov fanboy.
Ali slazem se sa ovim gore komentarima, o tome sam i pokusao pricati, da je cela prica obesmislena utrkivanjem sa cenom domena i web hosting usluga u startu.
Pa se verujem i prodavci vode tim kad kasnije menjaju pakete,pravila i odnos prema kupcu generalno.
Ko ih jebe dali smo im vec previse dobre ponude nek idu gde ima bolje i cimaju se ako im je stalo.
Onda kad vide da gube veci deo kolaca, opet obore cenu i ukrug, ko duze izdrzi.
Tako deluje sa strane.

Sorry ako je otisla tema u offtopic zbog mog komentara ili delovalo kao flame, nisam imao nameru.

Mene jedna stvar zanima u celoj ovoj priči oko uštede. Koliko vremena izgubite na transfer, a da pri tome imate sajt koji vam pravi određeni profit, znači uhodan posao sve radi kao podmazano i takođe šta ako se desi neki problem u toku transfera domena? Koliko vam u proseku traje između dva registra transfer domena?

Isto kao što daješ čoveku na ulici isto tako omogućavaš ljudima koji su zaposleni u tim kompanijama da dobiju svoju platu, a možda imaju i kredit i slično… Isto kao što gubiš novac na kursnim razlikama pa u jednoj banci kurs viši u drugoj niži, dao si banci ali takođe i zaposlenim u toj banci da dobiju platu i slični primeri… :wink:

Mora da se šališ, pa prvo podaci kod tvog provajdera idu na skladištenje, a posle dok svi dođu na red od privatnosti ni “P” :sunny: Imaš nešto što se zove komercijalni “Whois History” pa možda pitaš njih otkud beleže sve promene podataka na domenu, pa onda da se vratimo na “P” :fearful:

Za transfer domene potrebno je nekoliko klikova, baš kao i produženja domene. Kakav problem se može dogoditi u transferu domene? Transfer traje nekih tjedan dana, primarno iz sigurnosnih razloga (krađe i slično), ali ti ništa ne moraš radit osim nekoliko klikova mišem za pokretanje transfera i to je to.

Ko su svi koji dođu na red, koji od tih je google, i kako je John Smith, zavedeni vlasnik domene johnsmith.com povezan sa nekim od 517,382 John Smith accountova, i je li jedan od njih uopce?
Ne salim se uopce, dapace, moj dnevni posao je povreda tuđe privatnosti na internetu.

Ne traje obavezno 7 dana. Recimo transfer sa GoDaddya traje mozda 30 minuta. Kad dodje zahtjev za transferom pojavi se u Transfers ta domena. Ako prihvatis tu transfer ide odmah, ako ne prihvatis nego ostavis da stoji onda traje 7 dana.

Transfer radi i kad istekne domena dok je u periodu kada mozete da je obnovite po regularnoj cijeni.

Na Namesilo cijena takodje ide dole kad predjete odredjeni broj domena na accountu.

Misliš s Godaddy na Goddady? Pisao sam za transfer iz jednog registra u drugi registar, ovdje se raspravlja o produženju domene. Ili misliš s Goddady na bilo koji drugi registar da traje pola sata?

Znam da ima ljudi koji razmisljaju drugacija, zato i imamo tajkune. zato imas na ulici covjeka koji nema za kruh, a s druge strane gazdu sa 10 automobila cija vriejdnost se broji u multi miljunima.

zato ja uvijek, ali bas uvijek kada mogu koristim malog covjeka, pogotovo kada je jeftin.

transfer na Namesilos je prosao da nisam ni znao, dobis email klinkes jednom dva puta i dalje nista ne radis. Po tvojem pisanju mi se cini da nisi radio transfer izmedju registranata.

S GoDaddy na bilo koji registar traje pola sata. Znaci transfer domene ne mislim na push na drugi account.

Meni trajalo 7 dana na Namesilos. Ali to ej godaddy stopao namjerno, gadovi jedni.

Nisi potvrdio transfer…

Nisam znao. Onda još jednostavnije i bolje nego sam napisao.

Radio sam transfer zato sam i postavio pitanje o dužini trajanja prenosa, jer sam sa 1&1 muku mučio da prebacim na NameCheap, jer ne da imaju čudan sistem iz 1&1 nego im svaka čast na tome. Takođe i update DNS servera traje duže nego kod ostalih provajdera, a da ne pričam o tome da su mi na svaka tri naručena domena zaključavali nalog iz bezbednosnih razloga, jer sam morao da dostavim dokument o potvrdi identiteta, i to posle svaka tri domena, stiže automatska email poruke da se dostavi, nema veze što je to bilo dostavljeno nego mora ponovo i tako u krug.

Eto zato sam pitao o transferu domena na drugi registar…

E to ti neznam. Ali update DNSa kod mene nije ni bilo jer su povukli DNSe sa Godaddya (cloudflareove)

Znaci ako hocu da prebacim domenu sa godaddy na neki drugi recimo na namesilo nameserver se ne mijenjaju, nece sajt biti off?

Također sam koristio namecheap i stvarno nisu loši, ok cijene, a ima tu i tamo pokoji kupon na http://www.namecheapcoupons.com/