Godaddy treba novac

Godaddy je otisao kvragu. Vise mi nijedan coupon ne sljaka. Daju mi popust na prvu godinu ali jedino ako drugu godinu preplatim za 15$, pa me ispadne da me domena po godini kosta 9$, a da stvar bude jos gora svaka sljedeca godina me kosta 15$, WTF, pa sta oni misle?

Zar se oni zele rijesiti ovakvih malih ribica kao sto sam ja i koji imaju desetak domena na racunu?

Godaddy za 0.99 daje samo jednu domenu, a ne svaku novu domenu. Dajte recite malo sto vi mislite o Godaddyu?

1 Like

Prije su bili najbolji, imali su raznih kupona, svaka nova domena je bila 0.99 , bili su kuponi za obnovu itd…
Sada kako stvari stoje su najskuplji, za starije korisnike ne radi ni jedan kupon osim mozda par nekih sa registraciju nove domene .com .

Šta mislim? Selim sve domene sa Godaddy-a (kako ističu) na drugi registrar (trenutno na Regicu jer imam gold account pa me ispadne gotovo 30 kuna jeftinije po domeni od godaddy-a). Imam oko 70-ak domena.

1 Like

Meni jedino nije jasno sta je dobra alternativa njemu?
Posto i na stranim portalima i uporedjivanjima vidim da je uvek u top 10 ali najcesce u top 5 hosting provajdera.
I ok, zale se i tamo ljudi, kao i svuda, na ovu i druge vrste problema, i rade iste stvari sa kupovinom domena kod njih po povlascenoj ceni pa hosting negde drugde,…
Ali na duge staze, neko dobro i sigurno resenje nisam uspeo naci.
Kao sto ovo sve stoji za Godaddy, slicni troskovi samo u vidu drugih problema se pojavljuju i kod drugih kompanija.
I na kraju se prica svede da pred kraj svake godine svi traze hosting sto jeftinije ako moze ali niko ne zna gde ce niti ima favorita, nego iznova prolaze iskustva?
Pisao sam hosting uglavnom ali mislim i na ove druge usluge isto.

namesilo.com je najbolji

1 Like

Znam za NameSilo, spominjali su ga ovde ljudi vise puta bas za prebacivanje domena sa Godaddy-ja.
Ali cak i sa njihove Transfer Comparison strane se vidi da je GoDaddy i dalje broj jedan ocigledno po broju domena.
https://www.namesilo.com/transfer_compare.php
Tj. bar po broju transferovanih,ali razlika je svakako ogromna u odnosu na druge kompanije,pa je verovatno osim transfera dosta tih ljudi koristilo jos neku GoDaddy uslugu kad tad.
Jer NameSilo valjda ne radi hosting nego samo reg domene (ako ne gresim) a pocetnicima je nekako to najlakse sve zavrsiti na jednom mestu.

Hteo sam samo reci da,koliko sam bar ja upucen, ne postoji all in one resenje jos uvek,na jednom mestu da zavrsis sve za prosecno dobru cenu/kvalitet.
Jedna,ili bar dve,tri kompanije kod kojih ces znati na cemu si sledecih par godina i ne razmisljati o tim nekim stavkama.
Ja sam mali igrac i pocetnik pa je ulozena lova/vreme smesno, ali gledajuci na malo duze staze,ili za ozbiljnije igrace,stvarno moze biti iritirajuce ako ne znas na cemu si.

Ovdje govorimo o cijenama domena a ne o nekakvom all in one rjesenju. Uostalom tko traži hosting od kompanije kojoj su primarna djelatnost domene taj traži host na krivom mjestu. Upravo zato je namesilo najbolji.

I da ma da si ne znam kakav pocetnik ako neznas zakupit host i domenu na razlicitim mjestima onda ovo nije posao za tebe.

da, ja sam to riejsio da sam pobjegao glavom bez obzira od godaddya i svugdje je bolje. A sad cu pobjec i sa domenama na namesilo.

Tamo je 9$ domena isto kkao kod godaddya dok se sve te njihove smicalice izracunaju.Ali ne trebam platiti 2 godine unaprijed i ne palcam domenu 15$ nakon 2 godine.

Također na Regici sam odavno! :slight_smile:

Tema nosi naziv Godaddy treba novac.
Takodje je dadaas napisao:
"Dajte recite malo sto vi mislite o Godaddyu?"
Ja znam da radi i druge stvari osim prodaje domena, to im je verovatno najmanja zarada i klasicna navlakusa.
Pa se tako stvari moraju i posmatrati u malo sirem opsegu u tome je poenta.

Nisam rekao da ne znam zakupiti domen ni host niti da mi je problem to raditi kod razlicitih provajdera.
Naprotiv.
Samo sam objasnio logiku kupca koja ovde nekima ocigledno jos nije jasna,ali evo jos jednom jasnije.

GoDaddy treba novac kao i NameSilo.
Kupujte kod svakoga najjeftiniju uslugu jer drukcije resenje trenutno ne postoji.
Dok Google ne udje u taj posao.

I da.
NameSilo nije najbolji.
U prvoj godini registracije domena.
Tu je GoDaddy zakon.
Nego u drugoj, kod transfera.
To si zaboravio da napises.

Google je vec neko vrijeme u tom poslu: https://domains.google.com/about/
Ne samo domena, nego i cloud hosting usluge, iako su vise orijentirani na ljude koji znaju sta rade.
Iako ne znam zasto bi neko zelio kod googlea imat domenu, pogotovo dok su u svojoj “vjecnoj beti”.

  1. Govorimo ovdje o domenama ne o hostu.
  2. Namesilo je najbolji i tamo imam oko 50-tak domena. Ja se ne sjecam kad mi je na godaddy-u zadnji put prošao neki kod da mi je dao domenu za 0.99 € a ako je kod i prosao to je bilo za nekih 3 € =3.5$ + druga godina 15 $ = 18.5 $ znaci u rangu namesilo 2 godine. Idealna bi kombinacija bila kupnja godaddy sa kodom pa prebacivanje na namesilo što sam ja radio samo više kodovi ne rade za stare korisnike a za nove je to možda prekomplicirano(kompliciranije od odovojene domene i hosta) kao što i sam kažeš.
    S tim da postoje i još jeftinije opcije koje su malo rizičnije.

Da mislim da je kod googlea 12 $ .com i nisu bog zna šta.

NameSilo

Od domainera i webmastera - domainerima i webmasterima.

Nije beznacajan ni free privacy na domenama.

A imali na NameSilo kao na Godaddy da se podese nameserver?

Ima, naravno.
I od mene glas za namesilo, imaju dobru zastitu, besplatni whois i user friendly interfejs.

Postoji li mogucnost da se kao ime sakrije i gdje je domen, jer kod mene se vidi da je kod godaddy

Sto se Google domains-a tice, to je sasvim kvalitetna usluga a rekao bih da je najveci + sto nema ama bas nikakvog upsellinga.

Najbolje bi bilo da domene koštaju po par 100$. Tada ih ne bi ljudi kupovali kao da su žvake, i više bi kvalitetnih stranica bilo, nego milion kopija jedne te iste. Manje bi ljudi bavilo se time, i samo bi ljudi koji žele da rade s time upuštali se u takve projekte.

Mislim ljudi, dajte malo… Kakav je problem odvojiti 10$ godišnje za domen? Ako nisi reseller i imaš 2000 domena. Takve ljude razumijem, ali ove što imaju 2-3 sajta ili jedan, koji im donosi zaradu…

Ja plaćam domen 40e godišnje, i zakupio sam za narednih 5 godina, tako da ne želim slijedećih 5 godina da mislim o domeni, već da se fokusiram na sam rad stranice.

Kakva su to razmišljanja o cijenama domena mene samo zanima? Domena danas je gotovo za džaba…

2 Likeova

Kako si zakljucio da je to sasvim kvalitetna usluga? Jer nosi google ime?
Problem s googleom je:

  1. Ljudi su prakticki tek usli u ovaj posa. Njihova beta doslovno znaci da nisu odgovorni za nista. Odnosno ako stvar prdne, sam si kriv sta si uzeo uslugu. Support = apsolutna nula. Nisi im bitan nimalo. I neces im bit bitan, ka sta i Googleu ko firmi prodaja domena nikad nece bit bitna, nego je side usluga side usluge. Sta me vodi do broja dva.
  2. Pracenje vlasnistva domena. Niti zelim da google zna, niti zelim da iskoristi na bilo koji nacin cinjenicu da ja iman neke domene.

Inace broj 1 vrijedi i za njihov cloud service. Iako virujen da ce to bit za njih super stvar, i da nude ludilo uslugu za okej novce (nisu bas super jeftini, ali ponuda im je jako primamljiva), ti im nikad neces bit bitan. Procitaj malo reviewove. Od fantasticnih do ocajnih. Jednostavno, onaj ko je naletio na problem ga sigurno nije rijesio uz google support. Google ce bit dobar kad prođe dovoljno vrimena da oni ispeglaju sve do te mjere da ti nikad ne bude potreban support.
Usputno budi receno, jesi proba ikad doc do bilo kakvog google supporta kod bilo kojeg njihovog proizvoda?

1 Like

Ja sam vec dve godine na namecheap.com - nema problema, nema kupona, uvjek dobar servis i jos bolja cena. Kada imaš na računu >50 domena avtomatski dobivas bolju cenu i isto važi kad si preko 100 domena. Dodatan bonus je free whoisguard za prvu godinu.