Gogle sam dodaje AdSense oglase u članak?

Danas (prije sat vremena) postavio sam novi članak na mojoj COM domeni.
Unutar samog teksta članka postavio sam jedan AdSense oglas (inače imam ih 4 na cijeloj web stranici koje sam osobno postavio da bude po defaultu + Matched Content).
Nakon završetka otišao sam vidjeti kako članak izgleda. I gle čuda, unutar članka tj. između teksta nalazi se 4 AdSense oglasa (dakle 1 moj i 3 dodana a ne znam kako?).
Nisam mogao vjerovati. Web je rađen u Joomla CMS-u. Imam module u kojima sam postavio AdSense, unutar samog članka tj. između teksta uvijek postavim jedan Ads, ali ovo prvi puta vidim da se oglasi sami pojavljuju.
U nevjerici išao sam ponovo prekontrolirati source code u Joomla. Tamo nemam ništa dodano a oglasi se prikazuju.
Pogledao sam source članka u web browseru i ne mogu pronaći AdSense code tamo gdje se pojavljuje?

Kako je to moguće? Vaša iskustva?

Verovatno je podeseno u Adense nalogu da ti se pojavljuju autmatski oglasi.
Imas taj link u meniju naloga Adsensa.

Da nisi dodao auto ads kod, relativno odskora to ima?

A kako se pojavio… da li si postavio ikakav dodatni AdSense kod u <HEADER> stranice, jer bez toga AutoAds neće raditi (a oni su ti se i pojavili, vjerovatno si bez znanja baš to kliknuo u AdSense postavkama)

@ drmko, @ Hellas
Može biti taj AutoAds, sjećam se davno da je na e-mail stigla neka poruka vezana za to pa sam to možda aktivirao. Ali do sada nisam viodio da Google na taj način dodaje Ads. Mislio sam da je to vezano za prikaz na smartphone-u.

Hmmm, pa možda si u pravu. U headeru weba imam “gtag.js” i “page_level_ads”.
Primjetio sam da negdje doda oglase a negdje ne. Recimo na 141, 145 i 146 ima a na 144 nema.
Dakle riješeno, hvala, LP

1 Like

Oglase ti dodaje otprilike u clanku koji ti ima dosta rijeci, u onim kracim nema smisla.

Negdje zna dodati cak dva ili tri oglasa, npr. … kod godisnjih horoskopa gdje ima puuuno rijeci

Dakle, to ti je Google automatika, niti ne pokusavaj shvatiti zasto u nekom clanku imas oglas, a u nekom ne :slight_smile:

Da u pravu si, malo sam gledao moj account i tamo je uključen AutoAds
Riješeno, hvala svima. LP

1 Like