Google: Ad blocking recovery = $

Danas sam ukljucio ovu vrste opcije na Google Adsense. Da li neko vec koristi ovo?

Dakle ako neko ima AdBlock i udje na nas sajt, Google ce mu uputiti poruku da iskljuci AdBlock. Jako lepa opcija od strane Googla za nas. :slight_smile:

4 Likeova

Konkretno ne koristim to iz adsensa .Mada tek sad sam ga skužio da ga imam :joy: kad si ti objavio post (nikad nisam tu puno zagledao u taj deo adsensea )
Mislim…nije ga loše uključiti samo radi praćenja koliko naroda će isključiti adblocker. A usput da je siguran da će raditi O.K. zašta je i namenjen

Inače, ja već imam onaj klasičn i uz jedan WP plugin. Kad “sajt oseti” blok programe on “zamagli” ceo sajt i dok se ne isključi adblocker ne može se ništa videti niti pročitati Naravno, uz poruku da sajt “živi” od reklama

3 Likeova

Ja to koristim godinu-dvije, prvo preko Funding Choices, a sada u Google Adsense, kako je prebaceno tu.
Stopa prosirenja mi je 6%,nisam ovo do sada ni gledao. :slight_smile:

2 Likeova

Bome nisam ni ja znao za ovo… Probam upaliti na par sajtova.

2 Likeova

Ma to je najmanji problem ti adblokeri. Nego kad vidim CPC za ove naše državice SR ,HR, BiH, CG, MK zlo mi dođe :woozy_face: mislim…većina oglasa ima jad i čemer od CPC

1 Like

Jbg na CPC ne mozemo utjecati, a na ovo mozemo :slight_smile:

2 Likeova

I to što kažeš…!
Naš narod (balkanski ako tako mogu reći) imam osećaj da misle da svi ti naši razno razni sajtovi eto tako postoje iz neke dosade vlasika website-a.Nikako da skontaju da pola stvari ne bi imali na netu da pročitaju doznaju jer da nije tih sajtova koji imaju oglase Jer oglas finasira postojanje sajta u 99% slučajeva

Do duše, ima onih koji natrpaju sajt oglasima da ne vidiš ni slova koji čak i mene iživciraju. Pa nam i oni kvare zaradu jer narod onda stavlja adblockere da uguši takve sajtove i oglase a to posle se “prelije” i na normalne