Google ads (adwords) gasi HRK racune

Taman stigo mejl

On January 1, 2023, Croatia will be changing their official currency from the Croatian Kuna (HRK) to the Euro (EUR). Accordingly, all Google Ads purchases must be made in a currency other than HRK starting January 1, 2023. You are receiving this message because you have at least one Google Ads account that has been active since October 1, 2021 that uses the HRK currency…

i mi se zalimo sto kodnas ne ide sve automatski…

Ne razumijem u cemu je točno problem?

Obavijest kaže: od 01.01. odaberi drugu valutu u kojoj ćeš plaćat, kune vise ne postoje.

ovo je nastavak mejla

Action Required: In order to continue advertising with the campaigns built in your HRK accounts, by December 31, 2022, you must:

  1. Create new Google Ads accounts in a currency other than HRK

  2. Set up a payment method using your existing payments profile.

  3. Transfer the current Google Ads campaigns and settings from the existing HRK accounts to the new accounts. (Use AdWords Editor to help you transfer your Google Ads campaigns and settings from the existing accounts to the new accounts. Learn more about AdWords Editor)

  4. After the new Google Ads accounts are activated, do not forget to:

Google advises you to complete the above steps by December 1, 2022. On December 31, 2022, any active accounts billed in HRK will be closed and balances will be refunded or credited.

If you have any questions about this change, please contact your account manager or contact Google Ads support.

Sincerely,

The Google Ads Team

1 Like

Moja graška, prije sam odgovorio na tvoj post nego pričitao njihov mail.

Debilno stvarno koju su komplikaciju napravili

Jel prolazi promo kod kod novokreiranih accounta radi promjene na euro?

Ako da, jesu li još aktivni promo kodovi i gdje se mogu naći? :slight_smile:

Sjećam se da sam jedno vrijeme na svakom ćošku viđao promo 400 kn, bombardirali su sa tim. Znam da ima akitvnih od $500, ali samo za US.

Meni zapravo treba Keyword Planner, a on daje točan broj pretraga keyworda (a ne u intervalu) ako se redovno uplaćuje bilo koji iznos na account. Bubneš na account nešto tek toliko i imaš točan broj pretraga u Planneru, a ako želiš, usput spališ taj iznos na neku kampanjicu :slight_smile: Zato mi se neda žicat Google partnere za kod jer onda oni žele voditi kampanje, a to mi ne treba. Ima li još tih promo kodova 400kn/eura?

P.S. pitam isključivo za Hrvatsku

Krasno. Em što sam se morao zahebavati sa kreiranjem novog accounta jer veliki G nije u stanju provesti automatsku konverziju HRK u EUR, sad još u Keyword Planeru ne vidim točan exact seach nego intervale, iako sam uplatio na account.

Jel drugi vide točan exact na novo kreiranim accountima?

Jel netko uspio kreirati novi ads račun i posaviti plaćanje?
Ja kada kreiram i hoću postaviti plaćanje nemam za odabrati zemlju prazan prostor

Ja sam kreirao novi account tako da sam odmah odabrao neki “expert tip” accounta jer sam negdje našao da je tako jednostavnije.

Ako te zeza dalje kreiraj novi gmail account pa otvori novi Ads account. I tako sve dok ne potrefiš ono što ti paše :slight_smile: Veliki K, a ne G :wink:

Nekako mi se cini da bi to mogao biti razlog pada CPC s 0.08, na 0.03 zadnjih dana za RH… Znaci zakacilo me u zadnjih 6mj sve sto me moglo zakaciti, ako ne i vise od toga…

Gdje si to našao?
Pokušao sam i kreirati novi Gmail ali opet isto. Čak kada idem preko VPN ista stvar. Poslao upit prema Google prije dva dana i još nisu odgovorili :rage:

Mislim da sam pratio ovo: Kako kreirati nove Google Ads račune u eurima? | Arbona.hr

Zapravo nemam pojma sad više kako sam išao korak po korak, ali sam na ovom gornjem linku vidio to “expert mode” pa sam kod kreacije accounta to vidio i odmah kliknuo pa tako nastavio dalje.

Našao, mislim da samo sa pojednostavljenim načinom ne radi, nadam se da će proraditi i pojednostavljeni način