Google ads za firme

Pozdrav,
zelim da sa fizickog lica google ads zaradu prebacim na firmu.

Da li neko zna na koji nacin to uraditi? Da li je neko to vec radio…? Kakva su iskustva? Hvala

gdje isplata uneses racun firme i to je to

Kada primim od njih novac…moram fiskalni racun i fakturu. Kome to saljem?

I imas li link neko upustvo kako to uraditi…izmijeniti opcije…koliko dugo se ceka da predje sa fiz na pravno lice?

Kako ćeš fiskalni adsensu? Fakturu radiš samo za sebe da imaš, ako ne grešim?

Fiskalni moram…zbog sebe. Inace za druge usluge izdam racun i fakturu…ali kako sa googlom?

Njima nikako ne možeš. Ti nisi paušalac?

Kako mislis pausalac?:

Mislim kako posluješ? D.o.o ili?

O.D … obrt… obrtnicka djelatnost

Aha, nije Srbija. Izvinjavam se. Mada zaista ne znam sa njima to da rešiš. Kod nas to ide paušalno.

Hvala ti, istrazit cu jos malo

1 Like

napravis fakturu i ne saljes nikom (eventualno banci ako trazi) i sacuvas da imas negdje

Negdje sam bio na netu nasao kako ide proces mijenjanja…sa fizickog na pravno lice…ali to vise ne mogu naci :roll_eyes:

Ideš s Običnog na Bussines account u AdSense i podesiš sve podatke i to je to!

S tim da prilikom prelaska će te na email kontaktirati AdSense i provesti te kroz proceduru.

Ovde bi trebalo da podneses za promenu tipa naloga:
https://support.google.com/adsense/contact/change_account_as

Ja to nisam radio vec sam samo kako je @simeon naveo, uneo racun firme i izmenio primaoca (onako kako ti stoji na racunu u banci za firmu)

Da li su te nakon toga kontaktirali ili si samo sa tim izmjenama sve zavrsio?

Ima li neke razlike? Da li je sve isto sa isplatama?

Sa tim izmenama, upisom novog racuna i naziva firme, je reseno sve. U tom slucaju te niko ne kontaktira, samo prilikom promene tipa naloga. O razlikama ne bih mogao da pisem, tj da li postoje, sem sto je (ako promenis tip naloga u firmu) prosto celokupan nalog sa firminim svim detaljima.
Normalno isplacuju novac, a mozda se menja nesto po pitanju odobrenja priliva (davanje izjave) u banci na racun firme, u zavisnosti da li imas e-banking, ili ne.