Google AdSense kršenje pravila

Much duhovito, anja i petar :smiley:

@mestro67: pa to je sarkazam nie? :smiley:
Al u pravu si za forum - smijurija povremeno.

1 Like

Probas stavit i cetvrtu.

1 Like

Nazalost, nije smijurija povremeno, nego je samo povremeno ozbiljan forum. Nazalost.

1 Like

šta drugo do se šprdat kad čoek viče ukinuli mu adsens na sajtu sa filmovima. boze mili. vamo ovaj lik na balkan tv ubacio je tek tako da mu popuni prostor gugl reklamu pored televizija uzivo i najnovijih filmova. ne razumijem ljude sta misle da npr oni sa filmovizije vole popundere. nekad sa ljudima se treba popričat ali nekad sa ljudima se treba šprdat jer zasluzuju to jer ne zele ukljucit mozak ni malo.

Može GA tebi omogućiti prikazivanje i četvrtog oglasa ali što onda s pravilima? https://support.google.com/adsense/answer/1346295?hl=hr#Google_ad_limit_per_page

Je li to potencijalna opasnost da te banuje kada poželi s obzirom na ono što javno piše u pravilima?

Koja su vaša iskustva?
Ima li tko iskustvo da mu je odobreno postaviti više od 3 oglasa i na koji način je to odobrenje dobio, ili je jednostavno skužio da mu to funkcionira?

Imas max 3 ad unita i 3 link unita max na svakom page.
To je 6 sve skupa, i vec granici s spam ako sve koristis na page. (moje misljenje)

U mom iskustvu opce vam ni ne treba vise od 1-2 na page, trik je u proucavanju ponasanja usera na stranici ne trpanju u nadanju da ce se puno klikat. Trpanje - to su te drevne metode koje su danas blago receno smijesne a s druge strane uzrokuju kojekakve probleme (invalid clicks, pregled stranica od strane gugla itd).

Korelacija : VISE OGLASA = VECA ZARADA je nista drugo nego obicna budalastina.

Jedno pitanje: Imam jedan sajt oko 600 posete na dan cena po kliku 0.01 sva poseta iz Srbije. Da li je normalno da bude tako mala cena po kliku? (tema sajta igrice)

Glede ovoga, procitajte post na mojoj stranici: Adsense metoda - manje je više

Normalno je za takav niche i s obzirom na to otkuda dolaze posjete.

Kako ja mogu kupiti autorska prava tih filmova ili serija kada se uopšte ne nalaze na mom serveru? Nađi mi pravilinik gdje piše u AdS da zabranjuju embed takvih stvari, ili uopšteno, pronađi i jedan pravilnik po kome se to krši. Stvar je u tome da sam ja zaradjivao 200$+ svakih 10tak dana. Čak mi nisu poslali ni razlog zbog kog su banovali account, tj. postavili su ga u trenutno neodobrene i ceka na pregled. Ja vrlo dobro poznajem njihov pravilnik, i siguran sam da nisam prekršio isti. Reklame su se plaćale dobro, bile na istaknutom mjestu, pozicionirane kako stoji u pravilniku. Druga stvar je što vi spominjete stranice tipa filmovizije i ostalih koje izbacuju popup gluposti. Ja to nemam potrebe postavljati na stranicu, kada sam imao dovoljno klikova na njihove reklame.

ALI SU NA TVOM SAJTU.

[quote=“Eldar_Ribic, post:30, topic:14460,”]Ja vrlo dobro poznajem njihov pravilnik, i siguran sam da nisam prekršio isti. Reklame su se plaćale dobro, bile na istaknutom mjestu, pozicionirane kako stoji u pravilniku…
[/quote]

Briem da pise cak i “pages linking” na takav content, pa tako…

Lik je ladno ubacio Adsense na kinoteka.ba :smiley: