Google Adsense ukinut na mjesec dana zbog navezecih klikova

Pozdrav da li je imao iko slicno iskustvo naime nisam koristio Adsense duze vrijeme mozda 2-3 mjeseca i danas sam podjelio 2-3 objave i nakon sat mi je dosla sljedeca poruka : nedavno smo na vašem računu) otkrili nevažeći promet. Stoga smo privremeno obustavili vaš račun na sljedeći broj dana: 29. Za to se vrijeme oglasi neće posluživati na vašim web-lokacijama, u mobilnim aplikacijama ili na YouTube kanalima.

Zašto je moj račun obustavljen?

Nevažeća aktivnost: višestruko klikanje:
Otkrili smo da barem jedan korisnik opetovano klika vaše oglase, što je zabranjeno našim programskim pravilima. Klikovi na Googleove oglase moraju biti rezultat stvarnog interesa korisnika.

Kažeš…nisi koristio adsense 2-3 meseca onda odjednom, sa Faceboooka puštaš (pretpostavljam) na hiljade ljudi da “dođu” na sajt . Isto tako pretpostavljam da si dobo ogroman broj klikova i dolazaka sa FB adsense sistam ti je odma što je i logično označio nevežaći saobraćaj i klikove.
Jer adsense NE voli previše poseta sa referel sajtova i to nekada proglasi nevažećim saobraćajem.
Zato i ne čudi što su ti obustavili reklame na sajtu,.Drugi put već tako kad radiš postepeno puštaj i ljude i reklame na sajtu

Adsense sistem i okruženje (kako ga oni zovu) svakim danom je sve više osetljivije na razne uticaje i događaje. Istalno donose pooštrena pravila tako da i najmanja odstupanja od njhovih pravila se debelo odražavanju na publishere (,manje na advestere)

Šta je ono bilo nedavno sa AdNativiom kod tebe? :wink:

Ma nije bilo ni 300 posjeta ukupno mozda 2-3 klika samo na reklamu bila

Ja Adnativiu ne koristim vec dugo vremena to jest od kad su poceli odbijati od zarade i od kad im se reklame gase svako malo a inace ta mreza nije losa al koristim iskljucivo MGID i adskeper sa njima nikad nije bilo problema

Kako god …nisi imao verovatno saobraćaja preko adsensea (znači ono nula svega na nalogu u ta 2-3 meeca) i odjednom BAMMM 300 prvi dan 300 ljud drugi dani naravno sistem (automatski) je to označio kao veliki (spam) nevažeći saobraćaj .

Čak verujem da je sam sistem adsense to okarakterisao kao BOT saobraćaj
A tebi su poslali verovatno poslali generisani email sa tim što su ti napisali . Jer adsense nikada ti neće tačno reći gde si napravio grešku

Ne znam nisam radio nista mimo pravila pise da ce vratiti reklame za mjesec dana

1 Like

Onda tako očekuj…I nemoj ukidati adsense na sajtu nego ga vrti poneku reklamu na sajtu ako ne planiraš da ih kako ti kažeš držiš sve .

Sta cu vrtit kad nema ni jedne haha skroz ugasene mjesec dana al neka ostane baner sto kazes mozda prate neke preglede i to,a vazda nesto zajebavaju

1 Like

Gde koristis MGID na tom sajtu od 300 poseta?

Skoro na svim dobri su

MGID ne prima sajtove ispod 3000 jedinstvenih posetilaca dnevno.Sad znas.

1 Like

Jerane ja ne znam jest li vi pojedini stvarno retardirani ili se pravite haha pa na svaki post pokusavate ispasti pametni ili ostaviti negativan komentar ako sam rekao da nisam imao u zadnje vrijeme pregleda ne znaci da nisam imao pre toga imam 5-6 sajtova i svaki ima mjesecno bar milion pregleda.A moje pitanje se uopste nije odnosilo na mgid vec na adsense pitanje koje sam postavio

ne prima ali ne kontrolisu to nakon sto te prime

moze sajt ici ispod tog broja ali ne duzi vremenski period, poslije odredjenog vremena sajt bude suspendovan zbog “bad traffic/clicks quality” … i to ne uvijek

Ne može ti ovde niko na forumu pomoći da se ta zabrana na Adsensu ukine. Sačekaj mjesec dana i nastavi dalje. Pretpostavljam da si već ranije pročitao programska pravila o sadržaju, inplementaciji i položaju oglasa na sajtu. Ako sam ne klikaš sebi na oglase, ako ne plaćaš drugima da ti klikaju, ne potičeš posjetioce sajta da ti klikaju na oglase,ne stavljaš oglase u skočne prozore, ne koristiš neke skripte ili obmanuješ čitaoce (navodiš ih da klikaju na tvoje oglase) … itd onda ne bi trebalo biti problema.

JA sam onako to pitao da li se neko susretao,znam da ne moze na kraj krajeva nisam nista krsio taj racun koristim godinu i jace nisam neko vrijeme koristio i poceo s radom ponovo za 2 sata odma se pojavi ta obavijest sad sta je ne znam :smiley:

Jaro ja koristim MGID godinama nikad problema nisam imao a ko ima samo 300 pregleda ne znam kako ima volje i radit jer da bi zaradio od MGID bar 10 $ moras imati 20 tak hiljada pregleda

Koliki je kod njih RPM?

Ajd dobro ako ti tako kazes sad kad si saznao da MGID ima ogranicenje.

RPM nije hardkodovan :smiley: neko sa 3k posjeta zaradi sto neko sa 30k ne moze :smiley:

Znaci isto zavisi iz kojih zemalja su posete.Trebalo je ovo nastaviti na temama o MGID a ne ovde.