Google algoritam apdejtovi

Kod mene isto kao kod Kosane, majski update me dobrano srušio, a sad mi se vraća posjeta. Nadam se da će tako i ostat. Danas bi trebala bit rekordna posjeta od 5.mj kad me upadate pokosio.

1 Like

Kod mene isto strasan pad na jednom Amazon sajtu. Sajt nema backlinkova. Nije nikad reklamiran, isao fino uzlaznom putanjom i kontam ovo ce sad ici skroz na dole. Danas je vec gore nego juce i svaki dan ce se topiti dok ne bude 50tak posjeta dnevno.

Bas gadan pad.

meni za razliku od ovog novog pokloni za sad nisu pogođeni. ovaj novi je opšti sajt takođe kao i pokloni bez beklinkova, ali poklon sajt nije dohvaćen apdejtom ni malo. stoga moj neki zaključak baš onako paušalni je da su niče sajtovi u dobroj prednosti u odnosu na opšte sajtove. Tj dobiju neki autoritet u nekoj kategoriji pa ih gugl zavoli. Naravno nagadjam

Ako imas volje sad napravi novi sajt i opet iz pocetka, takav je barem moj utisak na ovo konstantno tumbanje serpa… Da bi ostao na vrhu dugo vrimena triba se dosta toga poklopit.

Ovo je bio niche sajt. A recimo drugi, identičan sajt samo druga niša nema nikakve promjene. Još na tom drugom ništa nije rađeno od marta :). Neobično je i da webmaster tools pokazuje da nema pada prosječne pozicije.

■■■■■ mi se namah u moje nagađanje :slight_smile:

i ja na poklonima baš dugo ništa nisam radio. možda je to sistem?

meni su neki članci što su bili međ 5 za glavne termine totalno nestali iz gugla (mislim indexovani su kad se kuca pod navodnike nešta ili link provjeri, ali ih nema da rangiraju). možda se i tebi to dešava. a ako nema članka u guglu nema impresija, nema lošijih pozicija, 2x ništa je ništa, crva nije ni bilo.

Kod vas pad izgleda isto, a koliko vidim poceo je prije ovog apdejta?

Kod mene je skocio broj posjeta u odnosu na proslu subotu 45%. Daleko je od stanja prije pada ali skok je definitivno zbog apdejta

Obrati paznju na rich snippets, ima li tu kakvih promjena. Meni je onomad veci broj posjeta izbrisan zbog potpunog nestajanja svih rich snippets, review snippets itd. A sad se polako vracaju.


Naravno drago mi je da se sajt vraca u zivot, ali da svemocni Gugl tako sara i preko noci zbrise sajt jednim apdejtom (znaci nije neki penal) je lose… jbg

ne taj pad je samo pad u odnosu na blek frajdej i sajber mandej jer tad inače posjete idu nerealno visoko, nastavak od tog pada je pad zbog apdejta

To je palo na nulu. Imao sam bruku tih snippeta, od review starsa do ne znam ti cega. Medjutim to je predstavljalo 30% traffica po webmaster toolsu, a ovo ce biti dosta tezi pad.

Jel sad radi gsc za indexova je ili ne jos?

niche sajt, posjeta porasla za 40% … ali imam neki osjećaj da će se sve vratiti na staro … tako da i vama kojima je palo, iskreno vjerujem da će se vratiti … ovo je možda neki apdejt koji kažnjava sajtove koji su kupovali kojekakve blackhat backlinkove … iznivelisat će se to opet sve kako treba

Ja danas nemam ni 100 posjeta. A bilo preko 1000 :D. Ne samo to palo mi je još sajtova, ali za ovaj mi najkrivlje :(.

naš ili na engleskom?

ja bih smio se okladit da se neće vrnuti na staro tj možda oće ali tek sa sljedećim kore apdejtom, sada idu samo sitne modifikacije. tako vi što vam je skočilo čini mi se da se možete radovat bar do sljedećeg kore apdejta. onda ćemo malo mi što smo sad pali da se radujemo i tako u krug dok svi ne prsnemo.

najbolje bi bilo u minus da odem.

aj bar poklone mi nije dirao. ni jedan ni drugi sajt nemaju nijednog beklinka

naš

par puta godišnje izbacuju apdejte, svaka 2-3 mjeseca :smiley: ali da je stresno, stresno je

treba prelistat ovu temu

I haven’t done a whole lot of “research” but this update definitely targets duplicate/plagiarized/low-quality content. Nothing new.

Yes. I think it is also targeting sites with fewer articles.

moram ovo detaljno prelistat

To za svaki apdejt vele, i ljudi i gugl, al to su nagadjanja pusta i lazi. Jer da je tako ne bi nicali krs sajtovi koji na forice uzimaju posjetu preko gugla sa krs kontentom, a kako ih je bilo prije
I poslije svakog apdejta, bice ih i poslije ovog, garantujem.

3 Likeova

Ma to sta oni pisu nema veze s nicim. Pa mene su sad pretekli smece sajtovi koji su daleko od mog po kvaliteti. Danas svega 7 posjeta,zbilja ne znam sta cu ako se ovo ne vrati. Ulozio sam i neke novce cca nekih 500 € do sad u sajt. Doduse sajt je ro vec vratio pa ako nista nisam u minusu :frowning:

Najbolje te sajtove koji su vam pokoseni stavite u drugi plan. Dodate poneki clanak, cisto da ne izgleda zapusteno, i posvetitese potpuno novom projektu. Ne pokusavajte traziti i ispravljati gresku.
Jer kako se sad vracaju sajtovi koji su pokoseni u maju, tako ce i vasi jedared.

Dakle plan B.

1 Like

Da, slazem se. Nesta drugo se mora pokrenut. Ja ovaj novi sajt napunio 174 clanka i jos tridesetak neobjavljenih, kad ono. Smatram da kod mene, a i kod vecine koja nije nesta muvala opako, nije stvar uopste do neke greske, no da je jednostavno gugl izmjenio odredjene parametre za rangiranje i nesta sto je moglo poprilicno lako prolazit do sad, sad nece tako lako. Dal je to vrijednost samog titla ili kombinacija sa autoritetom ili neko kategorisanje sajta ili nesta peto, nije vala ni bitno previse. No treba opet nac nesta sto moze proc i riljat.

Gledam sad detaljnije statistiku i slazem se sa @Kosana da bi se ovo moglo vratiti barem u mom slucaju. Pad nije totalan kako sam pomislio na prvu i meni je mozda ne racunajuci Black Friday posjetu oko 30 do 50%.

Sve rangira i dalje samo nemam vise nigdje rich snippeta, a imao sam ih masu, preko review ratinga do sitelinksa za svaki moguci clanak.

Prosao sam dosta padova od 2008 i ovaj najvise lici na majski, kada su mi dva sajta pala i spontano se oporavila tokom sledecih pet mjeseci.