Google Analytics 4 prestao radit?

Pozdrav ekipa,

Mislio sam da sam uspjesno prebacio na GA4. Nekoliko dana je radilo, a od jutros traffic na 0.
“USERS IN LAST 30 MINUTES” 6, a users pokazuje 0.
Screenshot 2023-07-10 at 17.46.19

S druge strane, na new users pokazuje 127.
Screenshot 2023-07-10 at 17.47.09

Ovdje se netko pozalio na slican problem, al nema odgovora.
https://support.google.com/analytics/thread/223584615/warning-this-property-is-scheduled-to-stop-processing-data-very-soon-why-am-i-getting-this-message?hl=en

Jel vama sve radi?
Jel ustvari i meni sve radi, samo ne razumijem prikaz statistike?

GA4 zna dosta stekati kod “friskih” informacija. Najcesce treba provjeravati analitiku 2 dana nakon tog “posljednjeg” dana koji te zanima za pogledati

2 Likeova

Treba nekoliko dana da pokaže tačno…

1 Like

Da to je postala kvantna fizika, isporuciti broj korisnika unutar 24h. Meni s novom analitikom poceo dodatno padati broj ljudi kroz dane. Mislim da cu sve to pogasiti… A dolazim u iskusenje i adsense. Ovakav google vise nema smisla…

Pokušaj sa Clarity od Microsofta. Analitika je odlična, pokazuje broj online - live korisnika i za svakog imaš live prikaz (video) gdje je kliktao na stranici, tako da možeš poslije određenog broja sam skontati gdje je najbolje postaviti reklame.

U svakom slučaju neka GA4, ne smeta mi uopšte, ali se ne oslanjam previše na njega. Više koristim Microsoft Clarity jer je jednostavan, a ujedno je spojen sa GA (nije obavezno). Takođe imam instaliran Matomo, ali ga slabo koristim jer jede resurse previše.

Što se tiče AdSense, mislim da zavisi od mnogo faktora da li ga izbaciti ili ne. Zavisi od tipa stranice, da li je čovjek zadovoljan, smatra da stranica neće više napredovati i daj šta daš. Ako je stranica u usponu, mislim da je AdSense daleko najbolji, opet kažem zavisi sve od tipa stranice i šta je cilj čovjeku, kratkoročna ili dugoročna zarada i rad.

1 Like

GA4 malo radi dobro a onda odjednom nagli pad korisnika. Tek nakon dan dva se korigiraju.Činjenica je da pokazuje manje posjeta nego univrzalna ali pitanje iz kojeg razloga. Dok se isključi univerzalna mislim da tek onda možemo očekivat normalne rezultate.
Prije sam u Chrome imao pregled posjeta gotovo u realnom vremenu. Sad se pojavi šest posjeta na početku dana a onda se to nadopuni nakon 24 sata. :smiley:

Evo sam da javim da je i meni drugi dan uredno pokazivao posjetu za onaj dan kad je pokazivao 0.
It’s not a bug, it’s a feature.

Ovo je problem i nervira bas. Isto posjete tek nakon dva dana mogu da vidim

1 Like

Ja sam još uvek na starom GA :smiley: evo već 13 dana radi normalno!

Davno prije sam visio na GA i u nekom času sam prestao gledati statistike. Sada sam sve maknuo dok se ne stabilizira. Clarity me zainteresirao…

GA4 radi tako vec vise od godinu dana, znam jer sam ga jos prije stavio na jedan drugi site…