Google analytics vs Alexa

Nije mi ovo jasno. Vec dobrih mjesec i pol redovito u clanak ubacujem bar jedan link drugog teksta kako bi posjetioc ostao na stranici. Nekad i dva linka budu…

Ono sto mene zanima kako je moguce da bude tako velika razlika u prokletom bounce ratingu. Alexa mi sad pokazuje da sam na 47.80%, dok mi Analytics CIJELO VRIJEME pokazuje 85-89%. Imao sam onaj error na analyticsu koji mi je pokazivao bounce rate od 0,03 sto je nemoguce. Bio je nekakav bug i sad me zanima je li moguce da je opet nekakva greska na stranici.

Vec pola godine radim na tome, stranica stvarno brzo napreduje i imam jako ugodne suradnje pa mogu reci da sam zadovoljan. Ali mi ne ide u glavu takva razlika izmedu dvije statistike. Trazim objasnjenje i vidim da svi guraju kako je analytics najbitniji dok je vecini Alexa propala i totalno nebitna. No vidim kad mi dolaze ljudi na web kako i dalje otvaraju dodatne linkove pa mi nije jasno kako moze biti 85-89% bounce rate…

Je li moguce da je opet nekakav bug? Ista prica sa pregledima stranica… word press pokazuje jedno, a analytics nesto drugo. A onda ekipa sto mi ureduje web donosi neke sasvim druge brojke sa cpanela koje su bolesno uvecane i nema mi logike osim da se opet radi o nekakvom bugu.

Ocito nisi dobro ubacio analytics,daj link na pm pa cu pogledat. Jel to wordpress ili nesto drugo?

Analytics je ispravan, Analaytics kod je onaj koji se nalazi na tvojoj stranici i mjeri sve podatke točno onakvima kakvi jesu, Alexa nema nikakav pristup tvojoj stranici nego radi neke glupe pretpostavke na osnovu uzorka manje od 1% onih koji imaju toolbar. Meni pokazuje da mi je bounce 15% što je glupost.

Uostalom možeš sam procijeniti bounce na osnovu vremena na sajtu i page / visit. Da bi imao ispod 50% bounce treba ti barem 4-5 page visit biti i vrijeme na sajtu barem nekoliko minuta.

Iskreno mene je strah da su ovi nešto zabrljali sa analyticsom opet. Isto kao onaj put kad je bounce rate pokazivao 0,03 sto je NEMOGUCE :slight_smile:

I sto da ja sad tu napravim? Opet se prave blesavi i govore kako nema sanse da analytics pokazuje krivo, a drugi covjek je isto to govorio kad je bounce rate bio 0,03…

sta mi preostaje nego ih moliti da opet postave analytics jer nesto mi tu jako smrdi. Daj reci sto trebam ovdje staviti da vidite je li to u krivu…

Ok, alexa nije bog zna sto tocna ali pokazivala je ovih 85-90% bounce rate prije nego sto sam poceo ubacivati druge linkove u clanak. I sad pokazuje drasticno manji bounce rate otkad sam uveo 1-2 linka u aktualni tekst. Pratim live stanje na siteu i rekord mi je 1575 u jednom trenutku. Toliko je jaka stranica da cu morati vlastiti server imati… Inace ovo sto sam za cpanel isto govorio. Meni covjek govori sasvim druge brojke za preglede… ali na koju foru jbmu

Stvarno sam zbunjen

Dali ti posjetu dobro broji? Imaš li cpanel (awstats) da provjeriš jeli posjeta slična kao na analyticsu?
Ako posjetu dobro broji, onda dobro broji i bounce rate. Jedina mogućnost da ne broji dobro je da nije dobro podešen analytics ali tada ni posjetu ne bi brojalo, ali nije moguće da posjetu dobro broji a bounce rate i ostale karakteristike ne.

Ako ti je većina posjeta sa Fecea bounce između 80 - 90% je realan.

Evo jedna top vijest: http://nogometne-vijesti.hr/liga-prvaka/live-zdrijeb-l/

Dakle, na wordpressu pokazuje 20,548 pregleda, a na google analyticsu 21.646.

I sad pazi na tom awstatsu. Prikazuje mi 65,659 viewed.

Je li to normalno ili je u pitanju nekakva pogreska?

To mi je inace rekordna objava. Pa jel to znaci da je i taj cpanel krivo postavljen? Jer ocitio prikazuje 3 puta jace brojke od google analyticsa.

Nema mi druge nego prebaciti site kod nekog drugog. Ovo je teska sprdacina ili sam ja zabrijao…

Sad nešto googlam i čekam pomoć od osobe koja je majstor u tome. Vidim i kod drugih da ima sličnih situacija no stvarno ne shvaćam sve te definicije pošto sam totalno operiran od tih stvar…

Alexa nije baš pouzdan servis. To je više okvirno. Ja koristim SimilarWeb. Doduše i on nije precizan, ali su podaci sličniji sa awstats. Evo tvoj link https://www.similarweb.com/website/nogometne-vijesti.hr pa usporedi