Google API maps restrikcije

Dakle imam xy stranica koje i dalje vrte api svoj sa svog googla računa mape se uredno prikazuju.
No jedan račun mi javlja “for developer purpose only” preko mape.

Pogledam consol, kaže:
You have exceeded your request quota for this API. See https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/error-messages

Odem na console i kaže:

Quota Name Limit
Map loads per day 1
Map loads per 100 seconds 50,000
Map loads per 100 seconds per user 100

Ovaj jedan se ne može promijeniti. Samo 1 ili 0.
Osim ako se omogući plaćanje.

No interesira me ašto?
Stranica ima možda do 15-20 posjeta na kontakt dnevno. Ili manje.

I kako na drugim stranicama sve radi ok?

Mislim da klijent ima neki paket za emailove na gmailu, ali ne bi trebalo smetati ništa.

Pomoć?

0 obično znači “unlimited”. Pokušaj.

Jel’ se netko zabavlja s mapama?

Jučer sam nabavio ključ i odmah mi javlja “developer purpose only”.
Nije mi toliko bed što to piše, nego je mapa jako tamna, neupotrebljiva.

Ima li lijeka osim $$$?

Ovisi gdje i kako koristiš. Velikoj većini je to besplatno, primjerice za google maps, ne znam sad točno, ali recimo nekih 25 000 učitavanja je besplatno, a dalje je recimo naknadnih 100 000 nekih 7$, to je bilo zadnje što sam gledao.

Vidi tu: Pricing Plans and API Costs - Google Maps Platform

28,500 maploads per month for no charge

Samo što moraš staviti karticu i dolazi ti račun od 0$, ako ne predješ tih 28 500 mjesečno.

Na samoj api konzoli imaš statistiku svu, tako da možeš pratiti.

Hm, i nekako mi se čini da su dosta poskupili.

Ja ih koristim na jednom sajtu, ali najcesce free, do 200 dolarakoliko oni daju kredita (mora da se stavi kartica), nakon toga stopiram, iskljucim mapu da se prikazuje. Nekad zaboravim, pa prekoracim sa nekim iznosom.
Na drugom sajtu koristim besplatne https://leafletjs.com/ (openstreatmap).

To se vec odavno desava. Koristim oxygen za izradu web stranica i ne mogu da integrisem mapu bez API-ja.
Napatio sam se pravo dok sam napravio API.

kada vec uvezujete google mape, imajte na umu da uzmete GDPR u obzir, znaci, dok korisnik ne pristane na kolacice da mapu ne smijes loadati prije :slight_smile: