Google Consent V2 implementacija

Dakle da postavim pitanje. Ukratko što i kako?

Imam situaciju gdje imam kljenta koje ja ne vodim nikakve oglase ni išta.

I sada javi se firma koja bi zavrtila neke oglase prema njima, da treba implemnetirati Google Consent V2 …

OK on ima Cookieyes koji omogućen Google Consent V2.

Dakle kako da netko provjeri ako nema nikakve pristupe Google Oglasima, tag manageru i sl. da li je dobro postavljeno sve, i što zapravo bi trebao čovjek tu postaviti?

Pozdrav,

Može provjeriti preko “inspect” u consoli.

Ja naime imam sljedeci problem, implementirao sam Compilanz plaćeni plugin i naredio u Tag manageru sve i sada uredno ne prikazuje Tag manager kod ako nije kliknuo kupac na prihvačam.

Ali imam problem jer evo narudžbe mi nije evidentirao nigdje ni Analytics ni Ads, dali ima koji način da evidentira barem kupovine ili nešta bez obzira dali je kupac kliknuo da pristaje ili ne?

@zwer Sudeći po tome da spominješ plugin znači da imaš WordPress. Za WordPress ti je najbolje rješenje Cookiebot plaćeni plugin i ništa ne raditi kroz tag manager nego sve putem plugina. Provjereno radi.

Šta ovo znaći 350 subpages 12€ mjesecno?

ako imam shop i imam preko 1000 proizvoda znaći trebam veći paket 49€ za preko 3500 subpages, a to mi se ne iisplati placati toliko mjesecno.

@zwer Na drugom shopu sam sve riješio sa Complianz free pluginom tako da ne kužim kako ti nisi uspio odnosno kako ti ne bilježi prodaju.
Edit: Ne razumijem kako jednom vlasniku web shopa može biti puno cifra od 49 € mjesečno?

Može tako što sam Complianz platio oko 150 za do 5 siteova godisnje i sada da tu placam gotovo 50 mjesecno za jedan?

Nije puno ako donosi povećanje zarade veće od troška. Ako ne donosi, onda je puno i 0,49€.

IMHO, ako si netko tko ima web shop ne može priuštiti mjesečni trošak od 49 € da bi bio u skladu sa Google pravilima, odnosno, da bi mogao vrtiti Google Ads za svoj shop neka odmah zatvori biznis.

@zwer ti nešto tu nisi dobro postavio jer sam ja sa free Complianz napravio sve po pravilima a normalno se bilježe prodaje i prate se korisnici u Google Analytics.

Cookieeyes BESPLATNI plan radi što treba, riješeno. Nisu potrebne stavke.
Imam klijenta koji koristi ONE TRUST, super stvar, platiš dobiješ agenta, na chatu mu kažeš što tražiš i on to složi :wink:

Ali to ima firma koja okreće 2-3 cifre milijuna godišnje, pa nije problem.

No pričam za manje klijente.

Skužio sam što je to napokon, ta 4 dodant parametra, no na netu sam našao svega par dobrih opisa u glavu što je to i kako implementirati. A pogotovo kako testirati.

Ima za chrom dodataka za test pa vidiš sve.

Da CookieYes ima besplatnu opciju ali ako koristiš AdSense prvi paket koji ima potpunu kompatibilnost je Pro opcija od $20.
I sad od reklama dobiješ $35 a platiš $20 tak da nisi zaradio ni za par kava.