Google dance?

[quote=“trnac”]Zapeo si za taj “domaći” (što god to značilo) sajt koji je natrkeljo 100k linkova.
Daj stavi link od tog sajta da vidimo to čudo neviđeno.

Kažeš 2 mjeseca postoji sajt. Webjumfer kaže da je njegov sajt zapao u probleme nakon 3 mjeseca. Ništa još nije gotovo. :slight_smile:

Spominju se “pravi” projekti koji odmah na početku dobiju brdo linkova.
Istina.
Treba znati razliku između linkova koju napravi neki XYZ lik u mjesec dana i linkova koju dobije recimo nova stranica za masovnu kupovinu, npr. kupime.hr.[/quote]

Evo ako te baš zanima: vidi

Burekovo dete :slight_smile:

Ali dobro to je specifičan primer i teško je “običnim smrtnicima” sagraditi toliko kvalitenih backlinkova za tako kratko vreme. Nego sam samo hteo reći da se previše pompe diže oko toga, i da je totalno uvrnuto ostaviti sajt da se hladi 6 meseci pa tek onda početi sa linkbuildingom… :rolleyes:

[quote=“DavidVictor”]Evo ako te baš zanima: vidi

Burekovo dete :slight_smile:

Ali dobro to je specifičan primer i teško je “običnim smrtnicima” sagraditi toliko kvalitenih backlinkova za tako kratko vreme. Nego sam samo hteo reći da se previše pompe diže oko toga, i da je totalno uvrnuto ostaviti sajt da se hladi 6 meseci pa tek onda početi sa linkbuildingom… :rolleyes:[/quote]

Puno linkova dolazi sa bureka koji ima brdo stranica tako da im nije bilo teško natuć tih 100k linkova.

Ne hladi se sajt 6 mjeseci nego domena. :slight_smile:

Razumljivo, ali ipak je domen star samo 2 meseca i ima vec toliko yahoo indexiranih backlinkova. Tako da nije toliko strasno raditi jak linkbuilding i dok je domen mlad.

Heh, naravno da se hladi domen, ali hladi ti se i sajt jer dzabe da mu bilo sta dodajes od sadrzaja, ako ne radis linkbuilding slabo ko ce te naci na google, osim ako nije neka lagana domaca fraza sa 1-2k rezultata pretrage :slight_smile:

U svakom slucaju sam samo hteo reci da se moze raditi postepeni lb i vec u prvih mesec dana, jer znam na licnom primeru da imam 3 sajta koja su mi mladja od 3 meseca i radio sam fin lb i vec se super rangiraju za one kljucne reci za koje zelim :wink:

[quote=“DavidVictor”]Razumljivo, ali ipak je domen star samo 2 meseca i ima vec toliko yahoo indexiranih backlinkova. Tako da nije toliko strasno raditi jak linkbuilding i dok je domen mlad.
[/quote]

Unique domena koje pokazuju na taj burek je mozda 5 ili 10. 99.9k dolazi s bureka, a broj linkova s iste domene ne utjece bas bogznakako super na serpove, kolko sam imao prilike vidjet.

Strasno je raditi jak linkbuilding na novu domenu, jer sandbox ne gine. Istina, to ako se prihvati kao dio procesa razvoja sajta na trazilicama, onda je ok.

[quote=“webjumfer”]A kak je pustiš da se safta ?
Jel je postaviš na host i nešto na index stranici ili je samo kupiš i to je to ?[/quote]

Ako imas međunarodne keywords i domene možeš koristiti i contentparking od NICIT-a. Tamo dobivaš i safta i novca, n.pr.
http://www.rechtsanwalt-hof.de
.

Uglavnom imam domače, tnx na informaciji :doki:

S dva dobra backlinka uspio sam site vratiti na treču poziciju, nisam očekivao takvu brzinu i takav nagli skok, a bio sam iza desete stranice (dalje nisam ni gledao)…

Da ne otvaram posebnu temu, uzurpirat ću ovu.

Prije omanjeg restrukturiranja bijah na trećoj stranici za željenu ključnu riječ. Otkad dodah prijevode i zamijenih sadržaj na index.html, više me nema u izlistu za keyword.

Mogu li očekivati da se to normalizira u neko dogledno vrijeme?

I još ovo, koliko činjenica da na index.html nema sadržaja nego su linkovi za jezike utječe na Google?

Ako je to bilo restrukturiranje onda je to korak-dva nazad.

Bilo je klasično planiranje 2 sekunde u budućnost. :slight_smile:

Prvotna stranica je bila samo na hrvatskom, i index.html je bio sa sadržajima koji su sad na naslovna.html. I onda kad je trebalo dodat engleski i njemački, index je postao linkodrom a naslovna.html je stvorena. (Pouka ove priče je - prvo plan pa onda izvedba!)

Znači, treba čekat? Hoće li dodavanje sitemapa na Webmaster Tools ubrzat proces?

Zar vam nije bolje napraviti to ispočetka?

You lost me.

Zašto ispočetka?

Zato što s time ne možete dalje. Umjesto da hvataš poziciju, biti ćeš sretna da indexira podstranice.

Hm, ovakva pretraga: “site:imedomene.com.hr” mi pokazuje da je indeksirana promjena na index.html i da su indeksirane engleske podstranice (koje su dodane tjedan dana ranije od njemačkih).

Eto vidiš da si sretna jer su ti stranice indexirane i ne pitaš za poziciju na guglu. :zub:

Ne kažem da to neće raditi, hoće, ali nećeš izvući maksimum iz takvih stranica.

Evo i update: google.com sam i dalje na 3. stranici kad upišem engleske keywords. Ajd bar nešto :slight_smile:

Google.hr i hrvatske keywords me ne vole.